Коли збирати березовий сік в цьому році

Коли і як збирати березовий сік у 2019 році


Коли збирати березовий сік в цьому році - яка користь від соку

 

Коли збирати березовий сік в цьому році

 

Ранньою весною швидше за всіх починають рух соку по стовбуру саме берези. У березовому соку міститься безліч корисних речовин, які необхідні для здоров’я людини. На смак сік не зовсім солодкий. Але якщо на пару днів залишити в приміщенні сік, то він почне бродити, і тоді вийде абсолютно інший смак, який буде приємний всім.

Яка користь березового соку

Яка користь березового соку

З давніх-давен люди визначили, що завдяки березовому нектару нормалізується мікрофлора кишечника, нормалізується травлення. Якщо організм страждає від зайвої кислотності, то сік її усуне, і навпаки. У нирках і печінці дуже часто у людей можуть бути камені. Саме березовий сік здатний розчиняти і виводити їх. При захворюванні легенів лікарі рекомендують пити свіжозібраний сік берези.

З давніх часів березовий сік використовувався в косметиці. Для того щоб змити вугри або плями на обличчі, необхідно вмиватися березовим соком. Особливо жінки знають всю користь від миття голови березовим соком. Справа в тому, що речовини, які містяться в соку, усувають жирність волосся, а також зміцнюють їх у коренях.

Коли можна збирати березовий сік

Коли можна збирати березовий сік

 

 

В середині березня починається збір соку в лісі. Навіть якщо в лісі ще є сніг, то на галявинах, де дерева добре прогріваються першими променями весняного сонця, можна знайти сік. Для того щоб перевірити, чи є в стовбурі дерева сік, потрібно проколоти його. Якщо крапля з’явиться, значить, саме час приступати до роботи.

Читайте також: Консервування березового соку в домашніх умовах

Збір березового соку триває до кінця квітня. Не завжди люди знають, як збирати сік з дерева. Часом можна зустрічати справжні варварські проступки, які нагадують дію кабанів. Варвари просто рубають стовбур берези, який потім ніколи не відновиться. Дерево загине.

Як правильно збирати березовий сік

Як правильно збирати березовий сік

Для того щоб дерево продовжувало свій розвиток після збору соку, потрібно виконувати прості і правила. Сокиру використовувати заборонено, як і ніж. Отвір в стовбурі можна робити тільки дрібним свердлом. Зливати весь сік з одного дерева не потрібно. Максимум — один літр з одного дерева на добу. Саме стільки береза ​​зможе відновити. Деякі вандали збирають до п’яти літрів соку з дерева. У такому випадку воно гине.

Щоб після збору залікувати дерево, потрібно вбити в отвір дерев’яний кілок, а ще краще — зафарбувати «рану». Так дерево швидко відновиться.

На практиці ж все йде таким чином. Для збору соку обирається дерево, яке має вік до 30 років. Після того, як за правилами в ньому буде виконаний отвір, необхідно поставить під нього тару — найкраще пластикову пляшку. Намагаємося вибрати такі стовбури, які мають нахил. Щоб сік потрапляв в пляшку, а не мимо, потрібно придумати невеликий жолобок. Збирати сік можна до трьох разів на добу. Як тільки сік в березі пропаде і на наступний день, то потрібно змінити дерево. Ні в якому разі не намагайтеся і далі тягнути сік.

Коли і як збирати березовий сік у 2016 році

Як вживати і зберігати березовий сік

Сік найкраще пити відразу, а не зберігати, так як він при консервації втрачає свої якості. Потрібно насолоджуватися моментом зараз, тому що наступний буде тільки через рік.

Але в погребі в скляній тарі можна зберегти сік приблизно місяць. Для косметичних потреб сік заморожують. Дуже часто сік берези використовують для приготування квасу. Щоб це зробити, необхідно додати в сік дріжджі, кірки хліба і цукор. Але і це не остаточний рецепт. Ви можете самі придумати напій, який буде набагато корисніше, ніж звичайний квас на воді.

Дивитися корисне відео: збір березового соку навесні

 

Коли збирати березовий сік в цьому році