Коли починати збирати урожай картоплі на городі в кінці літа на початку осені

Коли, чим та як копати картоплю для зберігання взимку


Коли копати картоплю для зберігання в домашніх умовах

 

Коли починати збирати урожай картоплі на городі в кінці літа на початку осені

 

Для того щоб зібрати весь урожай в належному вигляді, потрібно знати терміни, коли ж починати збирання. Наприклад, огірки і томати відразу видно, коли збирати. Але як же бути з картоплею, яка росте в землі? Практично неможливо сказати, коли точно копати картоплю. Справа в тому, що ці роботи залежать від багатьох факторів. Наприклад, сорти, погодні умови. Важливу роль відіграє час посадки картоплі, а також правильність догляду за нею протягом сезону.

Коли копати картоплю

Коли і як копати картоплю — сприятливі дні за календарем

Є люди, які копають картоплю вже в кінці липня — на початку серпня. Однак інші городники вважають за краще збирати урожай в середині першого місяця осені — в вересні. Ще є поради викопувати картоплю за місячним календарем. Влітку картоплю копати можна, так як молоді бульби дуже смачні і м’які, їх потрібно відразу вживати в їжу, для зберігання така картопля не придатна.

Але якщо ви маєте намір зберігати картоплю на зиму в льоху, то краще трохи почекати, тому що шкірка у картоплі влітку може бути досить тонкою, що не дуже добре для зберігання.

Читайте також: Правила посадки картоплі

 

 

Є прикмета: як тільки бадилля пожовтіє, можна проводити збір врожаю картоплі. Але як же бути, якщо якась частина ще зелена? Це обумовлено тим, що для посадки вибирався неоднорідний матеріал. Виходить, що копати картоплю потрібно приблизно через 80 -100 днів після посадки.

І тут потрібно розуміти, що бадилля, яке зів’яло — зовсім не індикатор для збору. Може бути, що бадилля пошкодили азотні добрива або комахи. При цьому бульби можуть бути ще не до кінця дозрілими. Виходить, що найкращий варіант для збору врожаю — кінець серпня — і до середини вересня.

В іншому випадку можна перевірити: викопуємо кілька кущів. Якщо в них бульби дозрілі, то можна викопувати всю решту картоплю.

як правильно збирати урожай картоплі

Чим і як правильно збирати урожай картоплі

Ще одне питання: чим копати картоплю. Якщо використовувати лопату, то можна сильно надірвати спину. Хоча саме так і роблять безліч городників сьогодні. Незважаючи на це є альтернатива — мотоблок. Власне кажучи, така техніка використовується і для посадки картоплі. Отже, вона має свої переваги. В першу чергу, мотоблоком потрібно прибирати картоплю, яка сидить рівно на грядці. Якщо картоплю саджали за допомогою мотоблока, то відстань між посівами має бути такою, щоб колеса не тиснули на сусідню лунку. Зрозуміло, мотоблоком збирати буде легко.

Читайте також: Способи боротьби з картопляним дротяником

Перед тим, як збирати картоплю, потрібно зрізати на 10 сантиметрів бадилля. Робота виконується за два тижні до початку збору врожаю. Так, поживні речовини перейдуть тільки в бульби, а хвороби, які були на бадиллі, не загрожуватимуть картоплі.

Якщо ви вирощуєте картоплю на одному і тому ж місці, не рекомендується залишати бадилля і бульби на полі. Так, на бадиллі можуть бути хвороби і шкідники, які будуть поширюватися по землі, а на наступний сезон дадуть про себе знати.

Найкраще викопувати картоплю в суху і теплу погоду. Бульби можна буде трохи просушити на сонці. Щоб шкірка картоплі трохи зміцніла, картоплю ставлять на два тижні в темне місце в мішках або кладуть навалом. За цей час можна буде виявити погані бульби. Потім урожай перебирається. На зиму кладуть тільки найміцніші і здорові бульби. Оптимальна температура зберігання картоплі в погребі — 3 градуси.

Відео: Як копати картоплю мотоблоком

Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город, де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Коли починати збирати урожай картоплі на городі в кінці літа на початку осені