Коли і як правильно збирати врожай моркви для зберігання зимою

Строки збирання моркви та поради по збору врожаю


 

Коли і як правильно збирати врожай моркви для зберігання зимою

 

Існує думка про те, що не збирати моркву можна аж до жовтня. Справа в тому, що культура не боїться заморозків. Інші городники кажуть, що потрібно проводити збір врожаю в певний час, інакше морква стане твердою і несолодкою, а то і зовсім — почне гнити.

Коли збирати моркву для зберігання на зиму

Отже, фахівці нашого сайту постаралися знайти правильну точку зору. На терміни збору моркви впливають відразу кілька факторів.

  • потрібно дивитися, який сорт на грядці: ранньостиглий або пізньостиглий.
  • враховуються погодні умови і стан, в якому знаходиться рослина.
  • зрештою, визначаємо: для чого вирощуємо моркву. Може, вам потрібно просто до зими урожай, а може — на більш тривалий термін зберігання.

Коли збирати моркву

Морква: строки збирання для зберігання взимку 

Якщо правильно визначити час збору моркви, то урожай буде солодким і великим. Раніше вважалося, що збір моркви потрібно починати з середини вересня. Однак інші фахівці вважають, що в цей час грядки повинні бути вже чистими. І тут є певний сенс. Так, при +4 морква перестає рости. Але як тільки починаються морози — плоди гниють. Тому рекомендується встигнути зібрати врожай до тих пір, поки не настануть морози. У той же час рано викопувати моркву теж не варто, адже опущений в підвал або льох урожай може почати гнити через різкий перепад температур.

 

 

Читайте також: Коли і як садити моркву весной. Популярні сорти

Зрозуміло, мова йде про пізньостиглі сорти. Як же зібрати ранню і середньостиглу моркву? Тут кожен визначає для себе терміни сам. В середньому, викопувати урожай потрібно вже після 110 днів від посадки. Перша ознака збору врожаю — жовте бадилля. Середньостиглі сорти не потрібно перетримувати в землі, так як смакові якості моркви погіршаться.

Ранні сорти потрібно збирати вже в середині літа. Тоді можна вживати овоч в сирому вигляді, робити з нього салати, а також додавати в інші страви.

Морква: строки збирання для зберігання

Як правильно викопувати урожай моркви

Приступаємо безпосередньо до збору врожаю. Якщо коренеплоди короткі, то їх можна зібрати руками. Але якщо плоди довгі, то потрібно використовувати вила. Необхідно збирати урожай обережно, щоб не пошкодити і не зламати овоч.

Читайте також: Правильне зберігання моркви і буряка в домашніх умовах

Є думка про те, що моркву разом з бадиллям потрібно залишати на полі, щоб поживні речовини з зелені перейшли в коренеплід. І тут якраз треба чинити навпаки, адже поживні речовини переходять в бадилля. Тому як тільки урожай зібраний — не зволікайте: зрізайте бадилля. Щоб термін зберігання моркви збільшився, бадилля потрібно не зрізати, а скручувати руками.

Відео: Як правильно збирати моркву для зберігання зимою

Отже, більш-менш сформувалася думка про те, коли ж найкраще збирати урожай моркви. На зберігання закладається тільки пізньостигла морква. При збиранні врожаю не потрібно використовувати техніку, яка зашкодить коренеплоди. Можна перевірити кілька плодів, висмикнувши їх з грядки. Якщо урожай дозрів, то починається масовий збір. Шановні читачі, радимо переглянути інші статті в рубриці город, де Ви зайдете багато корисної інформації.

 

Коли і як правильно збирати врожай моркви для зберігання зимою