Коли і як садити моркву весной. Популярні сорти для вирощування

Поради для посадки моркви у відкритий грунт


Посадка моркви навесні

 

Коли і як садити моркву весной. Популярні сорти для вирощування

 

Посадка моркви навесні: поради для гарного урожаю

поради для гарного урожаю моркви

Що може бути простіше, ніж посадка моркви навесні. Але це лише на перший погляд. Насправді, неправильно підібравши час і місце для посадки, погано підготувавши насіння і ґрунт, можна запросто позбавити себе хорошого врожаю. Будьте розсудливі, і починайте посадку тільки після того, як дізнаєтеся всі подробиці цього процесу.

Читайте також: Вирощування моркви: технологія, агротехніка, умови

Важливим рішенням на шляху до хорошого урожаю моркви є вибір сорту. Зіткнувшись з їх широким розмаїттям, ви можете просто розгубитися і прийняти необдумане рішення. Щоб цього уникнути, ознайомтеся з невеликим списком найпоширеніших сортів моркви.

  • Шантане 2 461 — дуже велика морква, добре зберігається.
Шантане 2 461

Сорт моркви «Шантане 2 461»

  • Лосіноостровская 13 — ніжна, соковита, добре зберігається.
Лосіноостровская 13

Популярний сорт моркви «Лосіноостровская 13 «

  •  Сорт моркви «Нантская 4» — дуже смачна і довга морква з тупим кінцем.
Нантская 4

                 Морква «Нантская 4»

  • «Незрівнянна» —  сорт моркви смачний, добре сходить і зберігається.

Важливо! Не забувайте, що для зимового зберігання підходять тільки середні та пізні сорти моркви.

 

 

Як правильно саджати моркву весною у відкритий ґрунт

Морква не відноситься до тих культур, які можна посадити де попало, як попало, і коли попало. Якщо ви бажаєте отримати рясний урожай, спочатку ознайомтеся з її вимогами.

Де посадити моркву у відкритому ґрунті

Руда красуня любить самі сонячні місця на дачі. Вона добре росте після огірків, капусти, цибулі, картоплі, гороху і томатів. На місцях, де вирощувалася зелень, моркву краще не саджати.

Виберіть місце для посадки моркви ще восени, щоб заздалегідь його підготувати. Перекопайте ділянку, додаючи в землю золу і перегній. Ні в якому разі не використовуйте свіжий гній, який приверне шкідників і призведе до скупчення нітратів в плодах. Навесні, перед посадкою, розпушіть землю, відведену під грядки.

Де посадити моркву

Як відбувається весняна посадка моркви

Перед посадкою, насіння обов’язково потрібно занурити у воду, щоб вони набрякли. При бажанні, використовуйте спеціальні стимулюючі препарати. Посадку слід здійснювати в неглибокі зволожені борозни. Не варто робити посів занадто густим — дотримуйтесь відстань в 1-2 см.

Порада! Насіння моркви дуже дрібні, тому домогтися рівномірної негустої посадки дуже складно. Для полегшення цього завдання купуйте насіння, приклеєні до паперової стрічки, або приклейте їх самі до туалетного паперу саморобним крохмальним клеєм. В такому випадку доведеться обійтися без замочування, а тому рясно полийте землю при посадці.

Як відбувається весняна посадка

Приклеювання насіння моркви на туалетний папір полегшить посадку

Для поліпшення схожості накрийте місце посадки плівкою або нетканим матеріалом. Коли сіянці трохи підростуть, покривний матеріал зніміть. Морква росте повільно, тому щоб рядки були добре помітні, змішайте її при посадці з більш швидким в зростанні овощами —  редискою або салатом.

Коли посадити морквину весной

Щоб отримати урожай якомога раніше, деякі дачники саджають її ранньою весною. Вдалі такі терміни? Найчастіше насіння, що лежать в холодній землі, сходять надзвичайно довго, а часом паростки не народжуються зовсім. Не варто забувати, що весна від весни відрізняться, тому якщо пощастить з погодою, можна розраховувати на успіх. Найбільш безпечні терміни для посадки моркви можуть відрізнятися для різних регіонів. У більшості випадків це кінець квітня — початок травня. Головне, щоб денна температура трималася на рівні 15 ° С, а температура землі була менш 7ºС.

Коли посадити морквину навесні

Посадку моркви навесні краще відкласти до повного прогрівання землі

Посадка моркви навесні — поради догляду після посадки

  1. Через місяць прорідити сходи, залишаючи проміжки в 4 см, а трохи пізніше виконайте це ще раз
  2. Для полегшення догляду замульчируйте ґрунт.
  3. Частіше рихліть грядки.
  4. Після проріджування видаляйте бадилля з гряд, а по сусідству розташуйте грядки цибулі — це допоможе позбутися від шкідників.

Посадка моркви навесні не дуже метушливе заняття, але без знань основних моментів цього процесу дуже важко отримати дружній врожай. Не забувайте про користь моркви для зору, волосся і шкіри. Велика кількість моркви в будинку допоможе зберегти ці частини тіла в гарному стані. Радимо переглянути інші статті на нашому сайті в рубриці город.

 

Коли і як садити моркву весной. Популярні сорти для вирощування