Коли посадити гладіолуси восени в ґрунт? Рекомендації по догляду

Відео: Коли висаджувати та викопувати гладіолуси на зиму


Коли посадити гладіолуси восени? Посадка гладіолусів на зиму

 

 

Гладіолуси … Ці величні, красиві і яскраві квіти не тільки перетворюють дачну ділянку, але і повністю змінюють атмосферу навколо, роблячи її легкою і життєрадісною. Багато дачників прагнуть вирощувати гладіолуси. Квіти відмінно пристосовуються до будь-яких умов, не вимогливі у догляді і довго цвітуть. Але що робити, якщо Ви не встигли посадити рослину навесні? Вихід є! Посадка гладіолусів восени в ґрунт — це відмінний варіант отримання здорових і загартованих квітів в майбутньому сезоні. Що ж необхідно враховувати при посадці і як правильно ділити бульби рослини? Відповіді на ці питання можна дізнатися з цієї статті.

Посадка гладіолусів восени - з чого починати?

Посадка гладіолусів восени — з чого починати?

Щоб квітка пустила паростки навесні, важливо правильно поділити посадковий матеріал. Бульбоцибулини гладіолусів, особливо великі, часто випускають не тільки одну головну — центральну, але кілька бічних пагонів. Тобто, з однієї цибулини розвиваються дві і більше. Явище це не часте, і властиво воно не всім сортам гладіолусів, в основному ця риса властива новим сортам. Але оскільки воно все-таки має місце, гріх ним не скористатися для прискореного розмноження нових, особливо — цінних сортів.

Посадка гладіолусів на зиму

Як же отримати більше посадкового матеріалу для вирощування красивих квітів? Сьогодні використовуються різні методи збільшення числа пагонів. Це може бути вирізання або прищипування головного пагона, посадка цибулини боком, а іноді і «вниз головою» — денцем цибулинки вгору. Це в значній мірі сприяє появі та розвитку бічних пагонів, хоча не всі вони здатні піти в зростання.

Читайте також: Клумби з пластикових бутилок своїми руками

 

 

Для цього і потрібно різати клубнецибулину, причому на кожному шматочку після різання повинно залишитися по одній сплячій або готового до пробудження пагона. Також важливо, щоб кожен шматочок мав, принаймні, крихітну частину донця, на додаток потрібно його обробити розчином, стимулюючим ріст коріння.

коли садити гладіолуси

Посадка гладіолусів на зиму у відкритий ґрунт починається з дотримання наступних правил:

  • Бульбоцибулини розрізаються приблизно за тиждень до посадки. Невеликі цибулини розрізають на 3 або 4 частини, побільше — на 8-10, а найбільші вдається поділити на 10 або 15 частин — строго відповідно до кількості наявних пагонів.
  • Кожна цибулина ретельно оглядається на предмет виявлення дефектів. Якщо під час різання цибулини з’ясовується, що вона хвора — є ознаки вірусного або грибкового зараження, її необхідно відразу ж знищити, а інструменти — ретельно продезінфікувати.

Читайте також: Як зберігати гладіолуси на зиму

  • Всі отримані в результаті різання частини клубнецибулин обробляють або зеленкою, або обсипають товченим вугіллям — деревним або активованим. Далі всі частини підсушують в теплому приміщенні з гарною вентиляцією. Ці процедури захищають частини цибулин від загнивання і не дають затягнутися процесу загоєння зрізів.
  • За пару днів до висадки вийшов посадковий матеріал потрібно обробити стимуляторами росту, щоб швидше розвинулися коріння і з’явилися паростки. Перед самою посадкою проводять обробку фунгіцидами.

Посадка цибулин гладіолуса

Посадка цибулин гладіолуса — справа непроста, оскільки рослина потребує виконання деяких вимог. Для початку потрібно обрати відповідне місце розташування. Рослина не любить тінь, тому краще віддавати перевагу сонячним ділянкам з достатком ультрафіолетових променів. Садять посадковий матеріал бульб-цибулин строго вертикально в добре прорихленний, легкий ґрунт.

Читайте також: Садовий бордюр для клумб своїми руками

Найкраще, якщо це буде поживний, добре підготовлений ґрунт з великим вмістом корисних речовин, торфу і компосту. Глибина посадки не повинна перевищувати п’яти сантиметрів. Зверху посадковий матеріал присипають тонким шаром торфу, цей захід попередить засихання пагонів. Робота по посадці завершується поливом.

Підготовка цибулин гладіолусів до посадки

Вологість і рихлість ґрунту, вперші тижні після посадки, — предмет особливої уваги. Волога і доступ повітря до ділянки — неодмінна умова, без якої важко добитися успіху у вирощуванні гладіолусів з різаних цибулин. Зазвичай гладіолуси, вирощені з різаних клубнецибулин, своє цвітіння починають на тиждень або два тижні пізніше тих, що виросли звичайним шляхом.

Відео: Посадка гладіолусів на зиму

Відео: Підготовка цибулин гладіолусів до посадки

Отже, посадка гладіолусів восени в ґрунт — справа проста, яке буде під силу навіть початківцям дачникам. Сподіваємося, що наші поради виявляться Вам корисними.

 

Коли посадити гладіолуси восени в ґрунт? Рекомендації по догляду