Коли садити баклажани на розсаду в 2022 році за місячним календарем

Коли садити насіння баклажанів на розсаду в 2022 році


Коли садити баклажани на розсаду в 2022 році посадка по лунному календарю

 

Коли садити баклажани на розсаду в 2022 році за місячним календарем

 

Баклажан — самий довгожданий з літніх овочів. Багато дачників бажають отримати багатий урожай баклажанів, використовуючи різні методи посадки. Але оскільки рослина дуже любить тепло і погано переносить холод, фахівці рекомендують розсаджувати баклажан за допомогою розсади. У цій статті ми розглянемо, коли і як посадити баклажан на розсаду в 2022 році і який сорт слід вибирати.

Коли саджати баклажани на розсаду в 2022 році.

Фахівці рекомендують садити баклажан за допомогою розсади

Як вибрати сорт баклажана для посіву?

Як і багато інших овочів, сорти баклажанів бувають різні: ранньостиглі, середньостиглі, пізньостиглі. Зазвичай всю інформацію про сорт можна дізнатися з упаковки. Найкраще віддавати перевагу раннім сортам, оскільки вони більш стійкі до різких перепадів температур, зростають незалежно від рівня вологості і дають рясний урожай навіть під час дощів.

До найбільш затребуваних можна віднести:

 • Соляріс,
 • Довгий фіолетовий,
 • Глобус,
 • Єгорка,
 • Ведмедик,
 • Японський карлик.

Як тільки насіння баклажан на розсаду обрані, можна приступати до підготовки посадкового матеріалу. Для цього необхідно здійснити такі дії:

 • Перевірити насіння на схожість. Насіння кладуть у бавовняну тканину і поміщають на добу в теплу воду. Після цього, мішечок з насінням дістається і ставиться в тепле місце на тиждень. Насіння, яке проклюнулося, готове до посадки, від інших можна позбутися.
 • Щоб захистити посадковий матеріал від інфекцій, його необхідно обробити. Для цього підійде слабкий розчин марганцівки, в який опускається насіння на 30-40 хв. Потім його потрібно ретельно промити теплою водою.
 • Насіння баклажанів потребує повноцінного харчування, яке потрібно забезпечити ще до посадки у відкритий ґрунт. Необов’язково користуватися мінеральними добривами, відмінним варіантом стане деревна зола.
 • Посадковий матеріал кладеться у вологу ганчірку до появи паростків. Після цього насіння можна садити у відкритий ґрунт.

 

 

Коли саджати насіння баклажанів на розсаду в 2022 році.

Насіння баклажанів, фото

Посадка баклажан на розсаду в 2022 році

На терміни посіву впливає метод вирощування культури. Якщо Ви плануєте вирощувати баклажани на своїй дачній ділянці, тоді вирощування розсади баклажан краще починати в кінці березня. Розсада буде готова до висаджування в травні — червні — періоди, коли ймовірність виникнення заморозків і холодів мінімальна. А якщо у Вас є теплиця і Ви хочете вирощувати овочі там, тоді посадку насіння можна починати вже в кінці лютого.

Коли садити насіння баклажанів на розсаду в 2022 році

Готове, пророщене насіння висаджують в живильну і пухкову ґрунтову суміш, яка складається з:

 • Перегною або листової землі.
 • Торфу.
 • Перліту або дерев’яної тирси, ошпареної в окропі.

Для вирощування розсади баклажан підійде будь-яка велика ємкість, оскільки посів проводиться в одну загальну тару. Надалі саджанці будуть пікірувати в горщики або контейнери. Насіння опускають в ґрунт на глибину не більше 5 см, присипають землею і злегка поливаються. Ємкість необхідно поставити в тепле, світле місце. Якщо сонячного світла недостатньо, краще використовувати лампи денного світла.

Коли садити насіння баклажан на розсаду у 2022 році.

Вже через кілька тижнів Ви зможете спостерігати перші сходи майбутньої розсади, в цей час головне — не забути про полив та живлення, яке має бути рідким. Як тільки саджанці підростуть і досягнуть висоти 10 см, можна приступати до пікіровки. До процесу слід підійти з усією відповідальністю, оскільки корова система баклажанів дуже вразлива.

Відео: Посадка розсади баклажан по лунному календарю 2022

https://youtu.be/a1ZS8xe99AI

В кінці травня або на початку червня розсаду баклажанів можна переносити у відкритий ґрунт. Бажано підібрати добре освітлене місце з достатньою кількістю сонячного світла. Сподіваємося, що наші поради про те коли садити баклажани на розсаду в 2022 році допоможуть виростити Вам багатий урожай.

поради про те коли садити баклажани на розсаду в 2022 році допоможуть виростити Вам багатий урожай.

На цьому все, наша стаття «На цьому все, наша стаття «Розсада баклажанів — вирощування в домашніх умовах» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Бажаємо Вам великих врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Коли садити баклажани на розсаду в 2022 році за місячним календарем