Коли та як садити часник на зиму в Україні для отримання великого врожаю

Коли добре посадити часник в жовтні під зиму


Коли садити часник на зиму в Україні. Посадка часнику під зиму

 

Коли та як садити часник на зиму в Україні для отримання великого врожаю

 

Часник досить простий в агротехніці і широко поширений в нашій країні. Рідко в якому городі обходяться без цієї чудової культури.

Для засолювання він просто необхідний, в кулінарії використовується на кожному кроці, та ще й цілющими властивостями володіє такою мірою, що список хвороб, які піддаються лікуванню, здається нескінченним: судини, діабет, мозок, легені. Можна сказати навіть так: чим більше посадиш часнику, тим здоровіше будеш. А як же зробити урожай часнику багатим?

Коли садити часник на зиму в Україні.

Як правильно посадити озимий часник восени

Навесні кожна година дорога, тому дуже корисно посадити часник на зиму з осені, щоб навесні вже мати зелене пір’ячко, а трохи пізніше — справжній часник.

Відбираємо зубчики для посіву

Для того, щоб виростити хороший урожай часнику, треба правильно відібрати посівний матеріал.

Під зиму саджають тільки озимий часник. Яровий для цього не підійде. Щоб визначити, який саме вид часнику перед Вами, спробуйте очистити кілька зубчиків. Шкурки тонкі, немов пергамент та очищаються легко — це ярий часник. Шкірочка, прилегла до самого зубчику рожева, міцна і знімається з великим зусиллям — це часник озимий.

Як правильно посадити озимий часник восени

Ще відмінність: для озимого часнику характерний твердий стрижень посередині головки. У ярового зубчики притиснуті один у одного без центрального стрижня. За смаком озимий більш міцний, ярий м’якше і ніжніше.

Рекомендовані сорти озимого часнику:

  • Антоннік,
  • Алькор,
  • Добриня,
  • Любаша,
  • Герман,
  • Лекарь.

Потім необхідно оглянути зубчики. Якщо хоча б один з цілої цибулини розм’як, запліснявів, потемнів або взагалі загнив, то таку цибулину краще на посадку не брати.

Читайте також: Особливості посадки озимого та ярого часнику

 

 

Тому що, якщо завелася хвороба в одному місці, то велика ймовірність, що вона перекинулася і в інше — на здорові на вигляд зубчики. І можна їх використовувати екстрено для їжі, але ні в якому разі в якості посадкового матеріалу.

Обробка часнику перед посадкою

Якщо грядок для посадки багато, а зубчиків замало, то цілком резонно посіяти і бульбочки — насіння, що утворилися не біля кореня, а на стрілці над землею. Збирають такі бульбочки, коли ярий часник майже готовий. Готовність головки з бульбочками покаже легке її розтріскування. Цей прийом корисний і для оновлення, оздоровлення часнику, оскільки в насінні не накопичуються хвороботворні мікроби.

Секрет: можна розламати всю головку часнику і використовувати кожен зубчик, але все ж, якщо Ви виберете тільки зубчики, що утворюють зовнішній ряд, то урожай буде більший і здоровіше.

Обробка часнику перед посадкою

Ніколи не буде зайвим додатково знезаразити посадковий часник.
Варіанти розчинів для замочування:

  • зола, розмішати в гарячій воді;
  • 1% -вий розчин купоросу;
  • слабкий розчин марганцівки;
  • сіль плюс вода (2 столові ложки солі на ємкість в 3 літри).

Тримати в розчинах часник потрібно вже у вигляді зубчиків. Досить 2 годин. Ця процедура хороша ще й тим, що зубчики набираються корисних поживних речовин і зійдуть краще і рости будуть швидше.

Як правильно садити часник на зиму в Україні

Як правильно садити часник на зиму в Україні

Одні городники садять за 1,5 місяці до настання морозів, тобто у вересні, інші залишають цей процес до останньої декади жовтня.

Читайте також: Догляд за часником навесні

Головне, що треба врахувати — вибрати не занадто пізній час, при якому часник встигне вкоренитися, але і не занадто ранній, щоб він не встиг відчутно прорости, інакше посадка може просто замерзнути. Залежно від очікуваної погоди восени, та й від місцевої кліматичної зони час посадки може варіювати.

Способи посадки часнику під зиму

Хтось із городників воліє садити лініями, натягнувши мотузки між кілочками, а хтось просто робить отвори в землі в шаховому порядку і опускає туди зубчики.

Але є стандартні параметри, яких при посадці дотримуються всі: заглиблювати зубчики слід на 5-8 см., Відстань між ними — близько 10 см., А ось міжряддя менше 20 см. Ускладнять прополку, тому дані цифри теж обгрунтовані. І, звичайно, не варто плутати верх і низ! Денце має дивитися в землю.

Коли добре садити часник в жовтні під зиму

Корисно підготувати ґрунт перед посадкою. Якщо до цього на грядці ріс сидерат, облагородити ґрунт, то добрива можна і не вносити. В іншому випадку варто подбати про органіку або спеціально купити хімічні препарати.

Читайте також: Посадка озимого часнику

При можливості дотримуйтесь пріоритет попередніх посадок. Так після цибулі, картоплі та часнику можуть накопичитися певні хвороби, тому після них висаджувати часник небезпечно.

Пам’ятайте: часникові культури не люблять кислих ґрунтів.

Відео: Посадка часнику під зиму — основні терміни і правила

На цьому все, наша стаття  «Коли садити часник на зиму в Україні» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Коли та як садити часник на зиму в Україні для отримання великого врожаю