Коли садити гарбуз? У березні на розсаду, в травні в грунт.

Як правильно садити гарбузи за посівним календарем


Коли садити гарбуз? У березні на розсаду, в травні в грунт.

 

Коли садити гарбуз? У березні на розсаду, в травні в грунт.

 

Гарбуз — це вкрай корисний дар природи. В Україні його вирощують з незапам’ятних часів. Популярність гарбуза пояснюється не тільки користю для здоров’я, але і його невибагливістю. Росте він практично у всіх кліматичних зонах нашої країни.

Як не дивно, але гарбуз — це не овоч, а ягода. Родина гарбуза — Мексика. Там його вирощували ще 5 тисяч років тому. На територію України гарбуз потрапив в 16 столітті, до нас його завезли з Європи.

Гарбузи вирощують двома способами — через розсаду і посадкою насіння відразу у відкритий ґрунт на постійне місце. Багато городників цікавляться питанням — Коли садити гарбуз на розсаду і у відкритий ґрунт? У цій статті ми відповімо Вам на це питання і скажемо сприятливі дні для посадки насіння в 2020 році за місячним календарем.

Коли садити гарбуз на розсаду в 2020 році

У холодних регіонах гарбуз вирощують через розсаду. Цей спосіб дозволяє отримати найбільш ранній урожай. На розсаду гарбуз садять в середині — наприкінці березня. Агротехніка посадки насіння гарбуза на розсаду дуже проста і схожа на агротехніку посіву огірків.

 

 

У ґрунт розсаду висаджують після того, як встановиться стабільна тепла погода і мине загроза заморозків. У середній смузі України висаджувати розсаду гарбуза у відкритий ґрунт можна з початку травня. Під час висадки потрібно залишити достатню відстань між рослинами (повинно бути не менше 80 сантиметрів). Гарбуз невибагливий і не вимагає до себе особливого догляду. Достатньо лише стежити за тим, щоб ґрунт сильно не пересихав.

Коли садити гарбуз у відкритий ґрунт?

Як правильно садити гарбузи

Не слід поспішати з посадками гарбуза у відкритий ґрунт. Найстрашніше для нього — це морози. Тому садити насінням в ґрунт слід тоді, коли встановиться стабільна тепла погода. У середній смузі нашої країни така погода встановлюється на початку — середині травня. Це і є найкращий час для посадки гарбуза насінням в ґрунт.

Читайте також: Види, різновиди і сорти гарбуза

Техніка посадки проста. Спочатку потрібно підготувати грядку. Перекопати і внести органічні добрива (гарбуз дуже вимогливий до них) — на 1 квадратний метр вносять 5-10 кілограм компосту або перепрілого гною і 1 стакан деревної золи. Потім робляться лунки на відстані 60-80 сантиметрів одна від одної. Глибина лунок — 1-2 сантиметри. Потім лунки засипають пухкою землею. Для прискорення сходів можна накрити плівкою, а можна кожне зернятко накрити обрізаною пластиковою пляшкою, ефект вийде той же самий.

Коли садити гарбуз за посівним календарем у 2020 році?

При визначенні термінів посадки багато хто керується посівним календарем. Сприятливі дні для посадки гарбуза в 2020 році за місячним календарем:

  • Березень: 11-14, 15, 16, 21, 22 числа.
  • Квітень: 10-13 числа.
  • Травень: 8-9, 16, 17, 19, 20 числа.

Відео: Як правильно вирощувати і доглядати за гарбузом

На цьому все, наша стаття «Коли садити гарбуз? У березні на розсаду, в травні в ґрунт» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Коли садити гарбуз? У березні на розсаду, в травні в грунт.