Коли в 2022 році посадити квіти на розсаду за місячним календарем в Україні

Коли саджати розсаду квітів за місячним календарем у 2022 році


Коли садити квіти на розсаду в 2021 році за місячним календарем - основні рекомендації по вирощуванню квітів

 

Коли в 2022 році посадити квіти на розсаду за місячним календарем в Україні

 

Квітуча клумба на дачній ділянці радує око, піднімає настрій, додає сил для нелегкої роботи в саду або на городніх грядках. Але подібний ефект має тільки добре оформлений і доглянутий квітник. Для того щоб він виглядав привабливо, необхідно заздалегідь з’ясувати відповідні терміни посадки. Сьогодні на сайті для фермерів ви дізнаєтеся, коли садити квіти на розсаду в 2022 році за місячним календарем.

Посадка розсади квітів за місячним календарем - фото.

Посадка розсади квітів за місячним календарем

Посадка квітів на розсаду по Місяцю — поради на 2022 рік

Яке відношення до посадки квітів має Місяць? — запитаєте ви. Без зайвих подробиць варто відзначити, що наш незмінний супутник в різних фазах або притягує, або відштовхує всю воду на землі, в тому числі сік в клітинах рослин. Тяжіння відбувається в фазі зростання, тому землероби садять культури з надземними плодами і квіти саме в цей період. Визначити його допомагає місячний календар, який складається на кожний рік.

Посів насіння квітів на розсаду

Фази Місяця впливають на зростання квітів

При складанні місячного календаря враховуються і інші особливості розташування Місяця, в чому людині не так-то просто розібратися. Тому любителі квітів воліють користуватися вже готовими підказками в місячному календарі.

Які квіти сіють на розсаду

В ідеалі посадку здійснюють в сприятливі дні. Але існують і так звані нейтральні числа, на які при необхідності можна перенести захід. У місячному календарі завжди вказуються ці дні. Якщо посадка каітів по точним датам не ваш варіант, дотримуйтеся одного простого правила садівників — не починайте вирощувати розсаду в день повного місяця і молодика. Бажано не робити цього і в найближчі до цих чисел дні.

Вирощування розсади квітів

Не можна садити квіти на розсаду в дні повного місяця і молодика

Посадка на розсаду квітів різних видів

Перейдемо до розгляду термінів посадки різних кольорів на розсаду, рекомендованих професійними квітникарями. Ваше завдання — поєднати ці дати з датами в місячному календарі. Так ви отримаєте прекрасний результат, що милує око.

Важливо враховувати, що терміни цвітіння і період розвитку розсади у кожного виду квітучих рослин різні. Зважаючи на це кожен з них саджають свого часу. Найперші зазвичай поміщають в землю в другій половині лютого, а останні в перших числах квітня. Розглянемо ці терміни для популярних кольорів докладніше.

 

 

Коли садити розсаду квітів - фото.

Кожен вид квітів вимагає особливого підходу до посадки та догляду за розсадою

  • Середина лютого. У цей період можна висаджувати на розсаду лобелій і шавлій. Перший висаджують на клумбу в кінці травня, другий — на початку літа. Уже в червні обидві рослини зацвітуть.
  • Середина березня. Садять: астру, вербену, портулак, левиний зів. Розсаду всіх перерахованих квітів висаджують після 20 травня, цвісти вони почнуть в липні.
  • Кінець березня. Слід посадити: амарант, гвоздику китайську, арктотіс, жоржини, левкой, петунії, флокс. Розсаду арктотіса, гвоздики, китайської і флокса висаджують в грунт у другій половині травня, розсаду інших квітів рекомендують висаджувати на початку літа.
  • Початок квітня. У цей час слід садити: агератум, чорнобривці, запашний горошок, годецію, настурції, лобулярія, хризантему і цинію. З них розсаду майорця, чорнобривців і агератума висаджують на квітник на початку червня, решта — в кінці травня.
коли садити і як вирощувати розсаду. Фото квітів

Про терміни посадки різних сортів квітів на розсаду можна дізнатися з упаковки

Про терміни посадки на розсаду квітів, що не згаданих вище, ви можете дізнатися на упаковці насіння. Важливо враховувати, що зазвичай рекомендації даються в узагальненому вигляді. Якщо у вашій місцевості стабільно тепла погода наступає раніше, можна пересунути терміни посадки. Однак при цьому важливо не зменшити період, залишений на розвиток розсади, щоб вона могла досить добре сформуватися зміцніти і швидко прижитися на новому місці.

Основні рекомендації по вирощуванню квітів за місячним календарем

Отже, в 2022 році вам, як і в інші роки, хочеться бачити свою клумбу яскравою, пишною та насиченою. Домогтися цього допоможе дотримання рад квітникарів по посадці і догляду за розсадою і дорослими рослинами. Коротенько згадаємо деякі з них. Перед посадкою фахівці радять замочувати насіння в розчині стимуляторів. В умовах нестабільного клімату рекомендується додатково провести загартування: замочити на день посадковий матеріал у звичайній воді, а потім на ніч помістити в холодильник. Повторювати процедуру слід до проростання.

Вирощування розсади квітів

Вирощування розсади квітів

Для вирощування якісної розсади квітів не підійде звичайна городня земля. Грунт повинен бути особливо легким, поживним і водопроникним. Ідеальний варіант без зайвих проблем — придбати готову грунтосуміш в судовому магазині. До його складу зазвичай входить торф і пісок.

Читайте також: Які квіти і як вирощують розсадою

Дрібне насіння квітів потрібно садити неглибоко, в деяких випадках його взагалі не слід присипати землею. У розсадній ємкості обов’язково потрібно виконати отвори для відходу надлишків води. Для якнайшвидшої появи сходів роблять міні-парнички з поліетиленової плівки. Однак важливо стежити, щоб під нею не утворювався конденсат, що може привести до розвитку грибка.

Розсада квітів

Розсада квітів

У догляді за розсадою квітів вкрай важливо дотримуватися рекомендацій до кожного окремого різновиду. Це стосується поливів, підгодівлі, освітлення. Важливо врахувати, що при ранній посадці (лютий-березень) розсаді завжди потрібне додаткове освітлення. Можна використовувати звичайні лампи розжарювання, але краще підійдуть спеціальні пристосування.

Щоб коренева система розвивалася правильно, необхідно вчасно перемістити рослину в більш просторий контейнер. Висадку розсади потрібно проводити у встановлені терміни. У місячному календарі можна уточнити відповідні для цього точні дати. Важливо не робити захід під жаркими променями сонця і у вітряну погоду.

Пікіровка розсади квітів фото.

Пікіровка розсади квітів

Що стосується дорослих квітучих рослин, то догляд за ними повинен повністю відповідати рекомендованому. Важливо правильно підібрати місце в саду, враховувати правила сусідства і склад грунту. Не полінуйтеся вивчити особливості кожної квітки, щоб домогтися максимально вираженого естетичного результату. Враховуйте терміни цвітіння окремих культур, щоб місце на клумбі не пустувало.

Відео: Посів квітів на розсаду за місячним календарем

Тепер, озброївшись знаннями про те, коли садити квіти на розсаду в 2022 році за місячним календарем і за рекомендаціями фахівців, приступайте до активних дій. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту квітникарство — корисні поради, де ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за вашими квітами. Оточіть себе яскравими фарбами природи!

 

Коли в 2022 році посадити квіти на розсаду за місячним календарем в Україні