Коли садити огірки на розсаду в 2022 році за місячним календарем?

Посадка огірків на розсаду і в грунт за місячним календарем 2022


Коли садити огірки на розсаду в 2022 році? - Відео

 

Коли садити огірки на розсаду в 2022 році за місячним календарем?

 

Всім садівникам відомо, що огірки будуть набагато краще ростуть, коли їх висаджувати не насінням, а за допомогою розсади. Це не тільки поліпшить якість врожаю, але також прискорить його дозрівання, ґрунт для посіву насіння прогріється тільки до кінця весни, а готову розсаду можна висаджувати в ґрунт вже в квітні. Але виникає питання: коли садити огірки на розсаду в 2022 році, і яких умов необхідно, при цьому, дотримуватися?

Коли садити огірки на розсаду в 2022 році?

Час посіву огірків на розсаду в 2022 році

Оскільки огірки мають багато різних сортів, час посіву і термін дозрівання залежить, насамперед, від того, який саме сорт ви бажаєте вирощувати. Ранні сорти повинні висіватися на розсаду трохи раніше, ніж пізні сорти. Якщо на черзі посів ранніх насіння, то необхідно орієнтуватися на період, що починається на початку березня і до середини квітня. Саме такі терміни найбільш сприятливі за місячним календарем.

Що стосується пізніх сортів, то тут починати посадку можна трохи пізніше — в кінці квітня. Для того, щоб розсада виросла і повністю дозріла для пересадки у відкритий ґрунт повинно пройти близько 1 місяця. Земля до цього часу достатньо прогріється.

Коли садити огірки на розсаду

Читайте також: Як вирощувати огірки в теплиці

Сам процес посіву огірків складний, але важливо не забувати, що огірки — примхлива рослина і дуже погано переносять пересадку, тому фахівці рекомендують використовувати для цього торф’яні горщики, а не пластикові контейнери. Такий підхід дозволить не травмувати ніжні корінці розсади огірка.

 

 

Рекомендується використовувати торф'яні горщики для розсади огірків

Рекомендується використовувати торф’яні горщики для розсади огірків

Перед тим, як проводить посадку насіння огірків, необхідно врахувати їх якість, провести їх сортування і підготовку, яка складається з наступних етапів:

  • Щоб зрозуміти придатність насіння, потрібно опустити їх в соляний розчин. Якщо насіннячко спливло, це означає, що воно не придатне для посадки і є порожнім. Нам же потрібні тільки те насіння, яке залишилися на дні.
  • Після цього посадковий матеріал промивається і залишається замоченим у воді на 12:00, при цьому, температура води не повинна бути нижче 20 градусів. За цей час насіння набухне.
  • Тепер їх можна помістити у вологу тканину і чекати, коли вони проклюнуться, а потім — висаджувати в ґрунт.

Час посіву огірків на розсаду в 2021 році

Посадка насіння огірків в ґрунт за місячним календарем

Здорове насіння необхідно посадити в ґрунт. Ґрунт не повинен бути надмірно кислим. Можна скористатися спеціальними сумішами ґрунту, що продаються в магазинах, а можна змішати її своїми руками: торф, перегній і садовий ґрунт.

Посадка насіння огірків в ґрунт

Насіння опускаються в землю на невелику глибину, приблизно 3-5 см. Через тиждень повинні з’явитися перші сходи. Весь цей час розсаді огірків необхідно створити відповідні умови: захищати від холоду й протягу, забезпечити повноцінним поливом, хорошою вологістю і достатньою кількістю ультрафіолетових променів.

Розсада огірків

Розсада огірків

Розсада на огірки дозріває протягом місяця і відразу готова до висадки у відкритий ґрунт, який також необхідно буде удобрити мінеральними або органічними речовинами. Огірки не люблять тінь або протяги, тому рекомендується підбирати відповідне місце, наприклад, на відкритій ділянці, подалі від інших рослин. Оскільки огірок відноситься ще і до кучерявих рослин, потрібно спорудити для нього опору.

Розсада огірків фото

Стає очевидно, що садити огірки на розсаду в 2022 році — процес нескладний і під силу навіть початківцям садівникам. Деякі вважають за краще все ж таки користуватися насінням, але це вже залежить від особистих переваг і застосовуваних методів. Ми сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам виростити на своїй дачній ділянці хороший урожай соковитих огірків.

Відео: Вирощування розсади огірків в домашніх умовах

На цьому все, наша стаття «Коли садити огірки на розсаду в 2022 році» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Бажаємо Вам великих врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Коли садити огірки на розсаду в 2022 році за місячним календарем?