Коли садити полуницю? Березень — найкращий час для посіву насіння на розсаду

Як садити полуницю на городі за місячним календарем


Коли садити полуницю? Березень - найкращий час для посіву насіння на розсаду

 

Коли садити полуницю? Березень - найкращий час для посіву насіння на розсаду

 

Полуниця — це всіма улюблена ягода. Вона не тільки дуже смачна, а й вкрай корисна. Спекотного літа вона радує нас своїм цвітінням, а потім і красивими плодами.

Полуницю дуже широко використовують в кулінарії. З неї варять варення, готують смачні торти і пироги, вживають в свіжому вигляді. У полуниці міститься дуже велика кількість вітамінів і корисних речовин, які зміцнюють імунітет.

Читайте також: Обробка полуниці навесні

Багато хто запитує: Коли садити полуницю? В сьогоднішній статті ми відповімо на це питання. Визначити правильний термін посадки — це запорука гарного росту рослин в подальшому, це один з найважливіших чинників. Полуницю можна розмножити насінням або «вусами» (саджанцями). Вирощувати через насіння необхідно через розсаду. У цих двох випадках терміни посадки будуть різними.

Коли садити полуницю на розсаду з насіння за місячним календарем?

Коли садити полуницю на розсаду з насіння?

В останні роки все частіше садівники воліють вирощувати полуницю через розсаду з насіння. Насіння полуниці коштують не дорого, проте їх ще потрібно виростити. Коли ж садити полуницю насінням на розсаду? Давайте розберемося.

Полуниця дуже вимоглива до світла. Тому садити насіння слід тоді, коли будуть досить довгі світлові дні. Зазвичай насіння полуниці на розсаду садять протягом усього березня. Можна посадити раніше, але тоді необхідно забезпечити належним освітленням. Зробити це можна за допомогою звичайної настільної лампи. Її прикріплюють на висоті 15-20 сантиметрів над ємкістю з розсадою. Освічувати необхідно до 12 годин.

 

 

Як посадити насіння полуниці, догляд за розсадою?

Як садити полуницю на городі

Насіння полуниці продають в невеликих пакетиках по 10-20 штук. Насіння дуже маленьке, через це виникають деякі особливості в агротехніці.

Насіння полуниці погано проростає, тому бажано їх попередньо проростити. Робиться це дуже просто — достатньо потримати насіння 2-3 доби в теплій воді. Для того, щоб насіння не загубилося, покладіть його на ватний диск, а його занурте в неглибоку ємкість. Заздалегідь підготуйте родючий ґрунт і ємності.

Читайте також: Вирощування розсади полуниці

Не саджайте насіння занадто глибоко, досить засипати їх на 1,5-2 міліметра. При поливі будьте дуже обережні, щоб не розмити насіння. Використовуйте для цього пульверизатор. Після посадки накрийте полуницю плівкою.

Пророщене насіння сходить дуже довго — до 30-40 днів. Після сходів зніміть плівку, щоб сіянці не переросли. У травні загартовуйте розсаду. У теплу погоду виносьте на вулицю, тільки уникайте потрапляння прямих сонячних променів і сильного вітру.

Коли садити саджанці в ґрунт навесні і восени?

Коли садити саджанці в грунт навесні і восени?

Саджанці полуниці можна висаджувати у відкритий ґрунт на постійне місце навесні і восени. Тут дуже важливо правильно визначитися з термінами посадки.

Навесні саджають якомога раніше. Як тільки зійде сніг, відтане ґрунт і мине загроза заморозків, розсаду полуниці можна садити. Восени можна садити в період з середини серпня до самого кінця вересня. До посадки потрібно підготуватися заздалегідь. Необхідно вибрати ділянку і удобрити на ній ґрунт.

Ділянку рекомендується вибирати з південно-західного боку. На 1 квадратний метр слід внести в ґрунт 5-10 літрів перегнилого гною. Після посадки необхідно полити полуницю.

Сприятливі дні для посіву клубники за місячним календарем 2020

Багато садівників, спираються на місячний календар, щоб визначити для себе терміни посадки. У 2020 році сприятливими днями для посадки полуниці будуть:

  • Лютий: 21-24 числа.
  • Березень: 13-15 числа.
  • Квітень: 16, 17 числа.
  • Травень: 15-21 числа.
  • Серпень: 4-8, 11-15 числа.
  • Вересень: 12-15 числа.

Відео: Як правильно садити полуницю за посівним календарем

На цьому все, наша стаття «Коли садити полуницю? Березень — найкращий час для посіву насіння на розсаду» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Коли садити полуницю? Березень - найкращий час для посіву насіння на розсаду