Коли сіяти перець на розсаду за місячним календарем у 2023 році в домашніх умовах

Як садити перець на розсаду в 2023 році


Коли сіяти перець на розсаду в 2022 році відео

 

 

Перець — це культура теплого сезону, яка буває різних кольорів, форм і розмірів. Ще хороші новини: більшість сортів стійкі до звичайних садових шкідників і хвороб! Детальніше про те коли сіяти перець на розсаду за місячним календарем у 2023 році в домашніх умовах читайте в нашій статті.

Вирощуйте перець на сонячному місці та вологому (але не мокрому) ґрунті з хорошим дренажем. Баланс між піщаним і суглинистим ґрунтом забезпечить хороший дренаж ґрунту та швидке прогрівання. Додайте велику кількість органіки (наприклад, компосту) у ґрунт, особливо якщо ви працюєте з важкою глиною.

Уникайте садити перець у місцях, де ви нещодавно вирощували інших представників сімейства пасльонових, наприклад, помідори , картоплю або баклажани , оскільки це може наражати перець на хворобу.

Сорти солодкого перцю сіють на відстані  не менше 15-20 сантиметрів від гірких видів, щоб не було перезапилення, і солодкий перець не гірчив. Коли сіяти перець на розсаду в 2023 році відео — дана стаття допоможе Вам виростити багатий урожай перцю легко.

Грядки для висадки розсади перцю роблять широкі: між рядами відстань 50-60 см, а між сходами близько 25-30 см. Посадка розсади в горщиках здійснюється на 2-3 см глибше горщика. При висадці розсади без горщиків орієнтуються по області кріплення сім’ядоль. Під час посадки слідкуйте, щоб листя не було присипане.

Читайте також: Вирощування розсади перцю

Висадку проводять після обіду, потрібен полив і мульчування лунок. Після того як розсада без горщиків висаджена, її поливають двічі через день, проводячі мульчування лунок сухого ґрунту. Перець легко ламається, отже, ставте кілочки при посадці, щоб підв’язати культуру. Висота кілочок — 60 см.

Гіркий перець висаджується широкорядним або стрічковим методом. Для стрічкового методу використовують схему: 45-50 + 20 × 20-25 см. Для широкорядного способу підійде схема: 45х20 по одному або 45х30-40 см по два перця в одну лунку.

Обираємо сорти і визначаємо термін посіву насіння для розсади перцю

Коли сіяти перець на розсаду в 2023 році - фото.

 

 

Перець вирощують розсадою, час сходів — плодоношення займає 4-5 місяців. У відкритий ґрунт для південних районів або в теплиці для середніх широт розсада висаджується після 60-80 днів, коли зав’язуються бутони. Щоб розсада була готова в перших числах травня, насіння висівають в перших числах лютого.

Пізніший посів насіння вимагає досвічування розсади за допомогою люмінесцентних ламп протягом 3-4 тижнів після появи паростків. Лампи беріть 40-75 Вт, розташовуйте їх на 10-ти сантиметровій відстані, включайте щодня на 10-12 годин вдень.

Як сіяти розсаду перцю і доглядати за нею?

Розсаду перцю вирощують в освітленому приміщенні. Ящики використовують з дерева або пластмаси. Для висадки потрібен живильний комплекс, який робиться в такій пропорції:

  • 1 відро перегною,
  • 1 склянка піску,
  • 1 стакан золи.

Суміш заливається водою. На 1 відро знадобиться 2 літри води. Суміш потрібно пропарити.

Насіння сіють після охолодження суміші до 40 градусів. Посів: насипте в ящик пропарений комплекс — шар 10 см, розрівняйте, утрамбуйте злегка, проведіть борозенки з кроком в 5 см, в них покладіть насіння, поглибивши їх на 1-2 см, між насінням відступ — 2-3 см, борозни засипте і трохи надавіть.

Насіння зійдуть приблизно через місяць. Розсада вимагає поливу раз на 7 днів, вода має бути відстояна кімнатної температури, але не заливайте розсаду.

Пікіровка розсади перцю

висівання перцю на розсаду

Висівання перцю на розсаду

В якості суміші для розсади використовують торф, перегній, дерен, польовий ґрунт, а також розпушувачі (річковий пісок), добрива.

У суміш повинно входити 30-40% органічних речовин, мінеральні добрива в пропорції: на 1 куб.м. перегною — 1-1,5 кг суперфосфату, 0,6-0,8 кг селітри аміачної, 0,8 кг калію хлористого. Для торф’яного ґрунту: 1 кг калію хлористого, 4-8 кг суперфосфату, 0,6-0,8 кг селітри аміачної.

Загартовування розсади

Виставляємо розсаду на балконі кілька разів. Погода повинна бути сонячною і безвітряною.

У теплицю висаджуємо розсаду в середині травня, а у відкритий ґрунт — у червні.

Посів перцю на розсаду у 2023 році

Як садити перець на розсаду в 2023 роціНасіння перцю потрібно стимулювати: опускаємо насіння на 20 хв. в термос, вода в якому 50 градусів, після цього загортаємо насіння у вологий рушник і на кілька годин поміщаємо їх в морозилку і потім відразу висівати.

Ґрунт під розсаду такий же, як для помідор, але ємкість повинна бути глибше — близько 10-12 см у висоту. До посіву наповнюємо ємкість вологим ґрунтом на половину, ущільнюємо, розкладаємо насіння 2х2 см, присипаємо землею на 5 см, ущільнюємо, щоб глибина посіву дорівнювала 3-4 см, накриваємо розсаду плівкою або склом, поміщаємо в тепло.

Перець сходить через 6-7 днів, якщо температура ґрунту становить 28-32 градуси. При температурі 36-40 градусів насіння втрачають схожість. При температурі 25-27 градусів Перець зійде через 14-15 днів. Якщо температура 22 градуси, 20 днів потрібно, щоб перець зійшов. При температурі менше 20 градусів перець може пропасти.

Читайте також: Лунний посівний календар огородника на 2023 рік Україна

Після виявлення перших сходів ставте розсаду під лампу денного світла і знижуйте температуру до 16-18 градусів. Через 4-5 днів потрібно знову встановити температуру 22-25 градусів.

Коли сіяти перець на розсаду в 2023 році відео

Підживлення проводять після появи сім’ядольних листків. Поливають розчином добрива Уніфлор-бутон в пропорції на 5 літрів води 2 чайної ложки добрива. Додавайте по 1 чайній ложці під кожен кущ через день, потім дозу збільшуйте так, щоб ґрунт був у міру сухою.

На цьому все, наша стаття «Коли сіяти перець на розсаду в 2023 році відео» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Коли сіяти перець на розсаду за місячним календарем у 2023 році в домашніх умовах