Коли викопувати Георгіни (Жоржини) для зберігання на зиму в доашніх умовах

Як зберігати осінні квіти Жоржини


Коли викопувати георгіни на зиму і як зберігати в домашніх умовах

 

Коли викопувати Георгіни (Жоржини) для зберігання на зиму в доашніх умовах

 

Жоржини користуються популярністю серед садівників, так як відрізняються яскравими квітами і тривалістю цвітіння. Доглядати за Георгінами досить простий, але важливо пам’ятати, що бульби цих квітів категорично не переносять морозів.

Читайте також: Як вирощувати та доглядати квіти жоржини

Дізнайтеся, коли викопувати Георгіни на зиму і як зберігати їх в домашніх умовах. Жоржини користуються популярністю серед садівників, так як відрізняються яскравими квітами і тривалістю цвітіння. Доглядати за Георгінами досить просто, але важливо пам’ятати, що бульби цих квітів категорично не переносять морозів. Дізнайтеся, коли найкраще викопувати жоржини на зиму і як зберігати їх в домашніх умовах.

Коли викопати і як зберігати бульби Жоржин

Хоча жоржини цвітуть до пізньої осені, викопувати їх потрібно відразу ж після перших заморозків. Як тільки Ви виявите, що листочки і квіти підв’яли від легкого морозу — це сигнал до того, щоб терміново потрібно викопувати бульби Жоржин. Так Ви зможете зберегти посадковий матеріал і на наступний рік знову його висадити на дачі.

Коли викопати і як зберігати бульби Жоржин

 

 

Викопувати жоржини потрібно в суху і теплу погоду. Коли листя зів’яли після морозу, їх можна зрізати так, щоб довжина стебла залишилася близько 15 см. Викопуйте дуже обережно бульби, щоб не пошкодити шийку, інакше квітка не виросте в майбутнє році.

Як зберігати осінні квіти Жоржини

Після того як Ви викопали бульби георгін, потрібно очистити їх від землі, можна навіть обмити. Якщо корінь підсох, його досить опустити в воду на короткий час. Для профілактики захворювань жоржин, бульби обмивають розчином з марганцівкою.

Як зберігати бульби жоржин на зиму

Важливо не тільки вчасно викопати жоржини восени, але і правильно їх зберігати. Для цього проводять поділ бульб георгін. Необхідно в кожній дєльонкі залишити шийку з бруньками, щоб навесні після посадки жоржини проросли.

Читайте також: Вирощування однорічних жоржин

Розподіл бульб допоможе не тільки зберегти посадковий матеріал, а й зробить його сильніше. Щоб шийка бульби жоржини не загнили за зиму, не варто залишати довге стебло. Дєльонкі зрізаються до 2-3 см.

Як зберігати бульби жоржин на зиму

Ділити коріння жоржин треба обробленим інструментом, для цього потримайте його трохи над вогнем. До зберігання жоржин, потрібно перевірити бульби на наявність різних захворювань, щоб вони не перейшли на здорове коріння і в майбутньому не пошкодили інші рослини в саду. Все дєльонкі найкраще обробити фунгіцидами, а потім висушити коріння від вологи.

Як зберігати бульбигеоргін на зиму

Не забудьте зробити позначки на коренях різних сортів жоржин, які викопали восени, щоб навесні оформити красиву клумбу. Місце для зберігання георгін на зиму має бути теплим і з хорошою вентиляцією. Багато дачників зберігають жоржини після викопування восени в мішках з тирсою або з вермикулітом.

Відео: Коли і як правильно викопувати жоржини для зберігання зимою

Тепер Ви знаєте, коли потрібно викопувати георгіни восени і як правильно це робити. Зберігайте бульби до весни, а потім висаджуйте їх у відкритий ґрунт. Своїми руками Ви зможете заготовити якісний посадковий матеріал. Залишайтеся з нашим сайтом xpert.com.ua і Ваш сад буде самим найкращим!

 

Коли викопувати Георгіни (Жоржини) для зберігання на зиму в доашніх умовах