Коли і як садити тюльпани навесні. Підготовка до посадки цибулин

Вирощування тюльпанів в домашніх умовах у відкритому грунті


Коли садити тюльпани для отримання гарних сходів квітів

 

Коли і як садити тюльпани навесні. Підготовка до посадки цибулин

 

Тюльпани одними з перших прикрашають відтанувшу після зимових морозів землю, стаючи ознаками чергової перемоги весни. Посадку цибулин прийнято робити восени, щоб закоренившись, вони пустили паростки на початку весни. А що, якщо з якихось причин цей захід не вдалося здійснити вчасно?

Сьогодні поговоримо про те, чи можлива посадка тюльпанів навесні, коли і як посадити цибулини, щоб квіти з’явилися в цьому ж році. Наш сайт про фермерство створений для того, щоб допомагати вам у вирощуванні городніх, садових і декоративних культур на присадибній ділянці.

Коли і як садити тюльпани навесні

Читайте також: Вигонка тюльпанів до 8 березня

Час посадки тюльпанів: осінь, зима, весна

Осіння посадка. В ідеалі цибулини тюльпанів повинні провести всю зиму в ґрунті. Промерзання і подальше поступове відтавання підготують їх до відновлення життєвих сил і цвітіння. Зважаючи на це, посадкою тюльпанів садівники займаються пізньої осені при мінімальній плюсовій температурі.

Зимова посадка. Якщо з яких-небудь причин відповідний строк пропущено, але міцні морози ще не охопили землю, краще зробити посадку не чекаючи весни. Грудень більш кращий для висадки цибулин у відкритий ґрунт, ніж березень.

Час посадки тюльпанів: осінь, зима, весна

Весняна посадка. До посадці цибулин навесні слід приступати тільки в разі, якщо цього не вдалося зробити восени і на початку зими. Знаючи деякі хитрощі, можна домогтися цвітіння тюльпанів в цьому ж році, але появи бутонів слід очікувати значно пізніше, ніж зазвичай.

Коли і як правильно садити тюльпани навесні

Щоб цибулини тюльпанів зберегли життєвий потенціал, їх важливо правильно зберігати. Якщо ви хочете, щоб ніжні  квіточки розквітли цієї ж весни, зробіть наступне:

 • безпосередньо перед висадкою покладіть цибулини в холодильник на добу;
 • дістаньте посадковий матеріал і замочіть його в слабкому розчині марганцівки;
 • висадіть цибулини тюльпанів в грунт. Посадку навесні слід зробити до квітня.

Коли і як правильно садити тюльпани навесні

 

 

Примітка. Посадку слід зробити до квітня. Якщо в цей період земля ще залишиться замерзлою, а температура повітря не стане стабільно плюсовою, висадіть тюльпани в закритий грунт до настання відповідних умов. Пересаджувати тюльпани, куплені з бутонами, можна тільки по закінченню цвітіння.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни

У разі якщо намічений план посадки тюльпанів пізньої осені не вдалося здійснити через погоду, яка різко зіпсувалася, або особистих обставин, їх потрібно правильно зберегти до весни.

Відповідними місцями для зберігання є:

 • льох;
 • підвал;
 • прохолодна комора;
 • утеплений балкон.

Деякі любителі тюльпанів укладають цибулини квітів на всю зиму в овочевий відділ холодильника. У такому випадку вони не пропадуть, але цвісти цієї весни будуть навряд чи. Оптимальна температура для зберігання квіткових цибулин взимку: +15°С.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни

Підготовка цибулин тюльпанів до зберігання:

 • Незалежно від того, будете ви робити посадку цибулин пізньої осені або будете зберігати всю зиму, відразу після вилучення з землі їх слід обережно очистити від землі, згрупувати за розміром і сортами.
 • Будь-яким чином пошкоджені цибулини потрібно викинути, а решту продезінфікувати для кращого збереження. Для цього 30-40 хвилин їх слід тримати в розчині марганцівки.
 • Перед закладанням цибулини тюльпанів обов’язково потрібно просушити. З цією метою їх розкладають на добре провітрюваному місці, але без протягів.

коли садити тюльпани

Великими вважаються цибулини тюльпанів розміром 3-4 см. Вони будуть повноцінно цвісти відразу після висадки навесні. Як поведуть себе дрібні цибулинки? Вони можуть або взагалі не зацвісти в цьому році, або сформувати маленькі непоказні бутони.

Якщо посадкового матеріалу багато, садівники залишають для весняної висадки тільки найбільші екземпляри. Цибулинки, розмір яких не перевищує 1 см, вимагають дорощування.

Способи закладки тюльпанів на зберігання:

 1. Розкласти в тару з хорошою повітропроникністю. Можна додатково пересипати тирсою або обмотати кожен екземпляр папером.
 2. Укласти в тканинний або сітчастий мішечок або капронову панчоху і підвісити.
 3. Посадити в грунт, де вони вкорінюватимуться, але сходів не дадуть.

посадка тюльпанів у відкритий грунт

Технологія вирощування тюльпанів в домашніх умовах 

Як і коли посадити тюльпани — це не єдине питання при вирощуванні цих милих квітів. Не менш важливо знати основні нюанси агротехніки.

Догляд за тюльпанами:

 • Щоб квіти довгі роки радували красою, їм необхідні підгодівлі щовесни: при перших сходах, перед і після цвітіння. Не варто застосовувати засоби, до складу яких входить хлор.
 • Тюльпани люблять рясний полив навесні — від 10 до 40 л на 1 м². По закінченню цвітіння вода рослині не потрібна.
 • Квітник з тюльпанами потрібно тримати чистим від бур’янів, так як вони можуть виявитися причиною зараження цибулин і, крім того, забирають у квітів необхідну воду.
 • Відразу після закінчення вегетаційного періоду тюльпани викопують, перебирають, дезінфікують і, розділивши за розмірами і сортам, зберігають до посадки в жовтні. Якщо доводиться перенести її на весну, то це буде березень.

Поради садівникам щодо вирощування тюльпанів самостійно

 • Грунт для тюльпанів повинен бути не кислим, неважким і добре удобреним. У важку землю додають торф.
 • Перед посадкою тюльпанів грунт перекопують на глибину багнета лопати. За необхідності додають мінеральну підгодівлю.
 • Цибулини висаджують, коли земля прогріється до +10°С, занурюючи на глибину, що відповідає розмірам трьох цибулин, і залишаючи відстань, яка не менше двох діаметрів цибулини.

Якщо у вас не вийшло висадити улюблені квіти восени, не впадайте у відчай, адже можлива посадка тюльпанів навесні.

Коли і як посадити цибулини в цей період, ми детально розповіли в цій статті. На початку весни, коли навколо все сіро і понуро, тюльпани дарують свою ніжність і красу, не просячи багато чого взамін. Створіть на своїй ділянці чудовий монотонний квітник або поєднуйте тюльпани на клумбі з іншими ранніми квітами — і ви гарантовано отримаєте масу позитивних емоцій!

Відео: Як виростити тюльпани в домашніх умовах

Сподіваємося, що наша стаття «Коли садити тюльпани навесні для отримання гарних сходів квітів – строки, умови, місце.» була для вас корисною. Читайте наш сайт і доглядайте за своїми квітами правильно. Бажаємо вам успіху і нехай щастить!

 

Коли і як садити тюльпани навесні. Підготовка до посадки цибулин