Як та коли правильно обрізати малину на зиму — чому важлива осіння обрізка …

Коли, як і чи потрібно обрізати малину восени?


Коли обрізати малину на зиму

 

Як та коли правильно обрізати малину на зиму - чому важлива осіння обрізка ...

 

Осінь повноправно вступає в свої права, і значить пора задуматися, коли обрізати малину на зиму, як це робити і чи потребує ця рослина укриття на зиму. Ми постаралися, щоб вся підготовки цих кущів зайняла всього одну статтю.

Коли і навіщо обрізати ремонтантну малину?

Виростити цей кущ не настільки складно. І якщо правильно за ним доглядати, то деякі сорти будуть радувати вас відмінним урожаєм все літо. Обрізка малини  — вельми важлива операція, на обережно підстрижених кущах ягоди великих розмірів дозрівають значно швидше, та й на смак мають явну перевагу. Але справа не тільки в тому, що зайва загущеність заважає проникати сонячному світлу. Особливістю малини можна назвати дворічний цикл розвитку, тобто на третій рік якість врожаю страждає. Тому ігнорування підрізування обернеться відсутністю ягід всього через кілька років.

Коли і навіщо обрізати малину

Тепер слід розібратися з питанням, коли краще всього обрізати малину — чи потрібно обрізати їх на зиму або краще відкласти подібну дію на весну? У цьому випадку підготовка до морозів залежить від віку рослини. Якщо воно ще не зміцніло, то не варто травмувати зайвий раз представника флори і краще почекати до наступного року. Дорослі закоренілі чагарники зазвичай обрізають в кінці осені, коли до настання перших морозів залишається кілька тижнів. Точного терміну немає, керуватися слід погодними умовами і особливостями клімату. Найчастіше основна підготовка доводиться на кінець жовтня — початок листопада.

Відео: Як підвищити врожай малини. Подвійне обрізання малини

Як обрізати кущі малини восени

Спочатку проводимо візуальний контроль і визначаємо всі пагони, які потрібно видалити. До них відносяться старі, слабкі і незміцнілі, хворі, пошкоджені, а також ті стебла, що  не плодоносили більше двох років. Всі перераховані вище екземпляри вирізаються без жалю. Далі керуватися потрібно за обставинами.

Способи обрізання малини

Якщо малинник занадто густий, то вирізують і здорові міцні пагони. На кожному кущі досить залишити всього по 10 штук.

Потім займаємося корінням, воно також потребує грамотної обрізки, інакше малина розповзеться по всій ділянці. В радіусі 30 см від кожного куща встромляємо штикову лопату, яка обрубає зайві кінці коренів. Щоб оновити старий малинник, викопується багаторічне стебло, що знаходиться по центру, тим самим прискориться розвиток більш молодих пагонів.

 

 

Як правильно обрізати малину

Існує ще і спосіб подвійної обрізки. Він сприяє поліпшенню якості врожаю, так як якщо правильно обрізати малину на зиму цим методом, все харчування дійсно буде направлено тільки на ягоди наступного сезону. Всі молоді пагони, висотою більше метра ще й прищипують, в результаті чого утворюється більш молода дочірня група бруньок. Але щоб уникнути загущення, слід витримувати відстань між стеблами не менше 30 см. Садовими ножицями або сікатором молоді пагони укорочуємо до першої добре розвиненою бруньки.

Читайте також: Як правильно обрізати малину восени

Всі зрізані стебла спалюються, причому затягувати з цією процедурою не можна, так як на них знаходиться безліч комах і хвороботворних мікробів, які можуть завдати шкоди вашому саду. Потім обкопайте кущі і простежте, щоб навколо них не залишалося бур’янів. Інакше вони будуть забирати життєво необхідні поживні речовини, і малиннику буде важко перенести морози.

Відео: Обрізання малини. І як правильно обрізати малину

Готуємо ремонтантну малину до зими правильно

Ягоди цього сорту достигають на однорічних пагонах. Це головна їхня відмінність. При цьому кущами витрачається дуже багато сил на формування гарного врожаю. Особливості обрізки ремонтантної малини на зиму полягає в тому, що видаляються однорічні пагони, залишаються тільки невеликі стеблинки, довжиною близько 3 см. Наступної весни проводять санітарну обрізку, прибираючи всі замерзлі і пошкоджені частини.

Готуємо ремонтантну малину до зими

Хочете насолоджуватися відмінним урожаєм все літо? Тоді прищипіть верхівку куща в травні. Це трохи відсуне період плодоношення. Якщо проігнорувати осіннє обрізання, то, можливо, на наступний рік ремонтантність рослини буде загублена. Та й перезимувати таким представникам флори буде складніше. Потрібно буде подбати про надійне укриття.

Як обрізати ремонантну малину

Правда, є деякі сорти ремонтантної малини, у яких період плодоношення припадає на другий рік, в цьому випадку обрізати молоді стебла можна. Підготовка полягає тільки в тому, що їх гарненько вкривають від морозів. Крім того, для північних регіонів бажаніше весняне укорочення. Так, стебла затримають сніг на рослині, що буде природним укриттям, а обрізка навесні посприяє швидкому розвитку малинника. Можна сказати, що нескладно запам’ятати, як обрізають на зиму ремонтантну малину, але перш ніж приступати до практики, обов’язково ознайомтеся з особливостями сорту.

Відео: Як обрізати ремонтантну малину

Пов’язуємо малинник дротом, можна розбити його на частини, якщо він займає велику площу, і максимально притискаємо кущі до землі, щоб вони повністю опинилися під снігом. При цьому потрібно стежити за висотою шару, якщо його недостатньо, то підсипте вручну. Також відразу видаляйте крижану кірку, бо вона не дасть рослині дихати.

Утеплення малини на зиму

А ось для регіонів, в яких зими малосніжні, та й скачки температури — це звичайна справа, краще подбати про додаткове укриття. З цією метою можна використовувати солому і листя. Шар з цих природних матеріалів робиться не менше 30 см. До недоліків такого укриття відноситься ймовірність гниття, що вкрай негативно позначиться на стані малинових кущів. Та й запах зерна в соломі може залучити дрібних гризунів. Подібними мінусами не володіє ялинове гілля.

Укриття малини після обрізання

Ще можна спорудити дерев’яний каркас і обтягнути його спеціальними синтетичними матеріалами або плівкою. У матеріалах, що не пропускають повітря, проколюємо кілька отворів. Зі зниженням температури закрийте їх снігом або тканиною. Багато хто здивується, але для подібних цілей користуються і руберойдом, але як укрити малину на зиму цим матеріалом? Кущі також максимально притискають до землі і укладають зверху на них цей будівельний матеріал. Потім йде шар плівки, щоб уникнути промокання, і весь «пиріг» присипається землею. Замість руберойду можна вкрити кущ гофрокартоном, пінопластом і т. Д. Це не найкращий спосіб, так як всередині такого укриття панує підвищена вологість, що може негативно позначитися на стані рослини.

Відео: Підготовка малини до зими

На цьому наша стаття «Коли і як обрізати (ремонтантну) на зиму — схеми та правила обрізки» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні цієї рослини. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво — кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

 

Як та коли правильно обрізати малину на зиму - чому важлива осіння обрізка ...