Коли прибирати часник в 2021 році за місячним календарем?

Коли збирати часник за місячним календарем


Коли і як прибирати часник в 2021 році за місячним календарем для зберігання на зиму

 

Коли прибирати часник в 2021 році за місячним календарем?

 

Наближається час збору врожаю, і багатьох городників і фермерів хвилює питання: коли прибирати часник в 2021 році за місячним календарем? Якщо від своєчасної посадки залежить якість врожаю, то правильна дата збору впливає на тривалість його зберігання. Крім місячного календаря до уваги потрібно брати зовнішні ознаки зрілості і погодні умови. У цій статті ми розглянемо  докладно, коли саме потрібно прибирати часник в 2021 році за місячним календарем.

Коли і як прибирати часник в 2021 році по Місяцю?

Багато хто вважає, що всі культури слід неодмінно збирати у відведені для цього дати по календарю, створеному на підставі переміщення супутника Землі. Якщо ви дотримуєтеся такого погляду, ознайомтеся із зазначеними на 2021 рік датами:

 • липень: 5-7, 15, 16, 19, 20, 23, 24;
 • серпень: 1-3, 11, 12, 15, 16, 29, 30.

Коли прибирати часник в 2021 році по Місяцю

Коли потрібно збирати часник з грядки

Навіть ті, хто бере за основу місячний календар за вірного помічника у визначенні термінів збору врожаю, не можуть заперечувати, що в першу чергу увагу слід приділяти ступеню зрілості культури. Якщо головки часнику не встигнуть до кінця визріти, доведеться витратити час, щоб довести їх до потрібного стану після викопування. Але якщо збір врожаю відбудеться занадто пізно, часник піде в ріст, і довго зберігати його в такому випадку не вийде. Він зіпсується ще до настання наступного року.

Визначити ступінь зрілості часнику допоможуть такі ознаки:

 • верхні листки жовтіють і хиляться донизу;
 • нижнє листя підсихає;
 • головки щільні, з двома або трьома оболонками;
 • зубчики добре відділяються.
Збір врожаю часника за ознаками дозрівання

Перезрілий часник

Щоб визначити стан головок доведеться викопати одну або дві для перевірки. Про те, що часник не дозрів повідає його м’якість, а ознаками перезрівання стануть порозтріскувані лусочки або зубки, що відділяються один від одного. Якщо у вас немає мети тривалого зберігання, то про терміни збору можна взагалі не замислюватися.

Озимий часник зазвичай збирають в середині червня, ярий — в кінці серпня або на початку вересня. Якщо літо видалося дощовим, дозрівання настане швидше, якщо посушливим — чекати доведеться довше. У розрахунках важливо враховувати вегетаційний термін конкретного сорту.

 

 

Збір озимого часника 2021

Читайте також: Способи зберігання часнику в домашніх умовах

Особливості збирання врожаю часнику

Отже, з термінами розібралися, тепер перейдемо до розгляду основних правил підготовки до збору врожаю і безпосереднього його викопування.

Підготовка

Як підготовки до збирання часнику агрономи радять зробити наступне:

 • За місяць до планованого збирання врожаю повністю припинити полив часнику. Так він краще дозріє, а виникнення хвороб зведеться до мінімуму.
 • Разом з припиненням поливу здійснюють обламування стрілок.
 • Коли почне наростати головка, необхідно зав’язати листя часнику в вузол. Так рослина перестане витрачати живильні речовини на зелень, а направить їх на розвиток коренеплоду.
Підготовка до збирання врожаюю часнику

Для хорошого розвитку цибулин листя часнику зав’язують

Прибирання часнику на зиму

Існують деякі правила збирання врожаю часнику:

 • Прибирайте часник в теплу суху погоду. Якщо все-таки доводиться викопувати урожай під дощем, то доведеться особливу увагу приділити просушуванню. Часник, зібраний під дощем, буде гірше зберігатися.
 • Не висмикуйте дозрілі цибулини вручну — скористайтеся відповідним інструментом. Однак слід бути обережними, так як пошкоджений часник довго зберігатися не буде.
 • Відразу після вилучення часнику з землі гарненько просушіть його. При теплій сонячній погоді на це піде всього один або два дні. Це можна зробити прямо на грядках. Щоб уберегти врожай від роси, заховайте його на ніч в приміщення або накривайте поліетиленом.
 • Закладці часнику на зберігання повинна передувати обрізка листя. Стовбури залиште, якщо плануєте в’язати часникові коси.

правила збирання врожаю часнику

Правила зберігання часнику після збирання

Зібраний часник слід розсортувати: неушкоджені головки підуть на зберігання, а ті, які мають навіть найменші пошкодження потрібно вжити в їжу не зволікаючи. Вибираючи місце для зберігання врожаю важливо подумати про три основні моменти:

 1. Температура. В цьому відношенні часник не вибагливий: він добре переносить теплу і прохолодну температуру. Однак для озимого більше підходить прохолода — + 2 … + 4 ° С.
 2. Вологість. Оптимальний вміст вологи в повітрі — 60-80%. Якщо її буде значно більше — часник може захворіти, а якщо менше — зубки будуть швидко втрачати соковитість.
 3. Вентиляція. Повітрообміну в приміщенні, обраному для зберігання часнику, слід приділити особливу увагу. Погана вентиляція призведе до хвороб і втрати пружності. У міській квартирі відповідними місцями для зберігання часнику можуть виявитися холодильник, прохолодна комора або утеплений, але не опалювальний балкон. Дуже важливо укрити цибулини від світла.

Правила зберігання часнику

Способи зберігання часнику на зиму

Винахідливі господині придумали безліч способів зберігати часнику протягом всієї зими. Найуспішніші з них такі:

 • Спочатку плетуть коси або вінки, вплітаючи всередину мотузку або дріт, або ж пов’язують по 10-15 цибулин разом. Вироби розвішують на стінах або натягнутих мотузках.
 • Засипають зібраний урожай в дерев’яні ящики або кошики з отворами для провітрювання і залишають в добре вентильованому приміщенні.
 • У ящики без отворів або скляні банки засипають часник, пересипаючи його великими кристалами солі.
 • Очищені зубки часнику закладають в простерилізовані банки і заливають рослинним маслом. Тару поміщають в холодильник.

Тепер ви знаєте відповідь на питання: коли прибирати часник в 2018 році за місячним календарем? Орієнтуватися варто не тільки на розташування Місяця, але і на терміни вегетації посадженого сорту, погодні умови і ознаки зрілості. Коли помітите, що листя починає жовтіти і підсихати, викопайте одну або дві цибулини, щоб перевірити ступінь зрілості. Якщо вона не м’яка, зубки і верхня оболонка добре відділяються, значить, час прийшов.

Відео: Коли і як збирати часник для зберігання на зиму

На цьому наша стаття «Збір часнику в 2021 році за місячним календарем» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному вирощуванні часнику. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику город-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про город та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Коли прибирати часник в 2021 році за місячним календарем?