Коли садити цвітну капусту — технологія вирощування та посадки на xpert.com.ua

Як правильно обрати час для вирощування кольорової капусти


Коли саджати цвітну капусту на розсаду. Методи її вирощування

 

Коли садити цвітну капусту - технологія вирощування та посадки на xpert.com.ua

 

Цвітна капуста — це надійний захист від раку, зміцнення серцево-судинної системи, багате джерело вітаміну С. Так як турбота про здоров’я власного тіла набуває більшої популярності, ця культура все частіше з’являється на дачах і городах. Якщо в цьому році вам доведеться вперше зайнятися вирощуванням цього овочу, вам неодмінно потрібно дізнатися, коли садити цвітну капусту на розсаду.

Коли саджати цвітну капусту на розсаду. Методи її вирощування
Вчимося підбирати терміни вирощування цвітної капусти

Найсміливіші городники садять насіння кольорової капусти в кінці квітня відразу у відкритий ґрунт. Але більшість агрономів вирощують розсаду будинку в парнику, так як це збільшує шанси на отримання хорошого врожаю. Визначити, коли садити насіння на розсаду, вам допоможе знання сорту, до якого належить посадковий матеріал.

Радимо прочитати: Вирощування розсади капусти

• Розсаду ранньої цвітної капусти належить висаджувати у відкритий ґрунт у віці 30-55 днів. Садіть таке насіння на розсаду в середині березня.
• Середньостиглі сорти висаджують у відкритий ґрунт через 35-45 днів після появи сходів. Починайте вирощувати розсаду в цьому випадку в першій половині квітня.
• Насіння середньопізніх сортів цвітної капусти, розсаду якої пересаджують у відкритий ґрунт у віці 30-40 днів, прийнято садити в кінці квітня або першій половині травня.
• Розсаду пізніх сортів садять під відкрите небо у віці 30-35 днів. Насіння в ящики сіють в першій половині червня.

 

 

Ці терміни надано вам для орієнтира, їх необхідно коригувати залежно від кліматичних особливостей.

Коли саджати цвітну капусту на розсаду. Методи її вирощування

Правила посадки і вирощування кольорової капусти не є секретом. Їх легко знайти в паперових і електронних виданнях. Ми ж хочемо поділитися з вами цінними порадами по методу вирощування цієї культури за допомогою розсади, яку ви знайдете не скрізь.
• Їстівна частина овочу — це, по суті суцвіття, які ще не розпустилися. Отже, основні зусилля необхідно спрямовувати на поліпшення якості цвітіння культури.
• На думку досвідчених агрономів, кращий субстрат для вирощування розсади кольорової капусти — це суміш торфу і перепріли тирси в пропорції 3: 1. Поліпшити його можна, додавши азотне добриво і золу.
• З огляду на те, що капуста погано переносить пікіровку, розсаду краще вирощувати відразу в окремих стаканчиках. Ідеально використання торф’яної тари, яку закопують разом з корінням в лунку на дачній ділянці або городі.

Коли саджати цвітну капусту на розсаду. Методи її вирощування
• Дотримання неправильного температурного режиму при вирощуванні розсади може залишити вас врожаю. Не допускайте підняття стовпчика термометра в приміщенні вище 24ºС до появи сходів. Молоді паростки утримуйте при температурі від 8 до 10ºС, інакше вони витягнутися і ослабнуть.
• Розсаду цвітної капусти необхідно підгодовувати два рази шляхом обприскування розчином мікроелементів. Перший раз — при появі двох листочків, другий — 10 днів по тому.
• Вчасно потрібно не тільки садити насіння цвітної капусти, а й вирощувати розсаду на відкритій ділянці. Якщо садити у відкритий ґрунт рослини, на яких більше 4 листочків, якість головок в майбутньому постраждає.

Відео: Посадка розсади цвітної капусти у відкритий ґрунт

Цвітна капуста — надзвичайно корисний овоч. Ви вчинили правильно, коли вирішили ознайомитись з тонкощами  вирощування цвітної капусти на нашому сайті. Знаючи, коли садити кольорову капусту на розсаду, як про неї подбати до висадки у відкритий ґрунт і після, ви зможете без проблем забезпечити себе таким цінним продуктом харчування.

 

Коли садити цвітну капусту - технологія вирощування та посадки на xpert.com.ua