Посадка баклажан у відкритий ґрунт в 2021 році. Як виростити баклажани у відкритому ґрунті

Сприятливі дні для посадки баклажан в 2021 році?


Коли садити баклажани у відкритий ґрунт в 2021 році

 

Посадка баклажан у відкритий ґрунт в 2021 році. Як виростити баклажани у відкритому ґрунті

 

Баклажан — овоч, який завоював популярність на столах городників вже дуже давно. Вся справа в тому, що він неймовірно смачний, а з його плодів можна приготувати багато найрізноманітніших закусок і страв. До того ж, баклажан має високий вміст калію і має здатність знижувати рівень холестерину в крові. Коли садити баклажани у відкритий ґрунт в 2021 році? Відповідь на це питання буде обговорюватися в статті.

Секрети вирощування баклажанів у відкритому грунті.

Вирощування баклажанів у відкритому ґрунті за місячним календарем

Настає весна, а з нею і час, коли заздалегідь підготовлену і вирощену розсаду баклажанів потрібно пересаджувати у відкритий ґрунт на своїй дачній ділянці. Як відомо, баклажани овочі досить примхливі, тому вибирати ґрунт і місце для їх гармонійного зростання потрібно дуже ретельно.

Вирощування баклажанів у відкритому ґрунті.

Для висаджування баклажанів потрібно підібрати відповідне місце. Ця ділянка має добре прогріватися сонцем, бажано, щоб вона була захищена від холодних вітрів. У подібному місці, ґрунт добре зберігає вологу, що дуже важливо для такого овоча, як баклажан. Якщо город розташований на території, яка з усіх боків овівається вітрами, варто задуматися про створення штучної перешкоди для вітру. Тут гарним помічником буде висаджена в ряд кукурудза, горох або інші подібні, високі по своєму зросту, рослини.

Баклажани: фото, посадка та вирощування баклажанів

 

 

Для висадки розсади баклажанів найкраще підійдуть такі види ґрунтів:

  • Супіщані ґрунти.
  • Суглинні ґрунти.
  • Глинисті ґрунти, за умови їх підготовки і збагачення киснем.

Вирощувати баклажани з року в рік на одному і тому ж місці — не рекомендується. Найкраще висаджувати цей овоч там, де в минулому сезоні росла капуста, квасоля. А ось після помідорів і перцю не слід — ці овочі однаково улюблені одним видом шкідників, які в зиму будуть спокійно ховатися в ґрунті.

Читайте також: Популярні сорти баклажанів — фото і опис

Баклажани — це рослини, які дуже люблять тепло, тому висаджувати їх на городі краще ближче до початку літа. Розсада повинна бути повністю готова до перенесення на відкрите повітря, а значить, вона повинна мати стебла близько двадцяти сантиметрів завдовжки, на кожному з яких повинні розкритися до семи листочків. Цвісти баклажани починають вже після того, як їх висадили на відкритий ґрунт.

Коли садити баклажани згідно з Місячним календарем на 2021 рік

Лютий: 12,14,23,28.
Березень: 3,4,12,14,16,20,25,30,31.
Квітень: 9,18,22.
Травень: 3,4,14,15.
Червень: 1,2,11,16,20.

Приблизно за тиждень до передбачуваної дати висадки на ділянку, потрібно зайнятися підготовкою лунок для розсади. Як правило, баклажани висаджують в два ряди, з відстанню між лунками в сорок сантиметрів. Для того, щоб зробити ґрунт більш поживним для молодих коренів розсади, його потрібно удобрити сечовиною, золою. Не зайвим буде додавання перегною, річкового піску, тирси. Всі ці речовини роблять ґрунт більш поживним.

Посадка баклажан — основні правила за місячним календарем

Приблизно за день, до пересаджування розсади в ґрунт, її потрібно ретельно зволожити. Самі кущики не слід закопувати глибоко в ґрунт, потрібно лише трохи присипати коріння. Саме в цьому випадку розсада приживеться швидко і, практично, без втрат. Найкраще займатися пересадкою цього овоча в вечірній час, коли сонце вже не світить занадто сильно. Гілочки баклажанів дуже слабкі, їх потрібно обов’язково підв’язувати до якої-небудь опори.

Баклажани, посадка і догляд у відкритому грунт

Поливати пересаджену розсаду потрібно не дуже часто, приблизно раз на тиждень, але якщо стоїть суха погода, полив можна здійснювати трохи частіше. Не варто забувати про те, що після кожного поливу, потрібно обов’язково рихлити землю для того, щоб забезпечити доступ кисню до кореневої системи.

Як правильно вирощувати баклажани

Щоб кущі баклажан формувалися невеликі і компактні за своїм розміром, потрібно обов’язково зайнятися їх прищипуванням. Робити це можна тоді, коли кущ досягне висоти приблизно в сорок сантиметрів. Після того, як ця процедура буде проведена, баклажани починають формувати більш міцні нижні гілки, на яких утворюється багато зав’язей, і як наслідок плодів.

Отже, тепер ви знаєте, коли садити баклажани у відкритий ґрунт в 2021 році. Сподіваємося, що наші поради виявляться вам корисними. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

Відео: Посадка баклажанів у відкритий ґрунт

 

Посадка баклажан у відкритий ґрунт в 2021 році. Як виростити баклажани у відкритому ґрунті