Сіємо капусту на розсаду за місячним календарем в 2022 році в домашніх умовах

Коли і як вирощувати капусту на розсаду у 2022 році за місячним календарем


Коли садити капусту на розсаду в 2022 році за місячним календарем

 

Сіємо капусту на розсаду за місячним календарем в 2022 році в домашніх умовах

 

Вирощуванням капусти займається практично кожен городник. Для того, щоб отримати хороший урожай необхідно врахувати багато тонкощів. То коли ж садити капусту на розсаду в 2022 році за місячним календарем?

Вирощуванням капусти займаються багато городників. Для отримання хорошого врожаю важливо знати правильні терміни посадки рослини. Можна скористатися рекомендаціями місячного календаря, щоб вибрати найоптимальніші дати посадки капусти.

Ще дуже давно люди визначили вплив місяця на ріст і розвиток рослин. Сьогодні наука дала пояснення цьому явищу. Вся справа в тому, що місяць притягує або відштовхує молекули води в стеблах, листках і коренях рослин. Все це залежить від того, в якій фазі вона знаходиться. Щороку складається місячний календар, в якому вказані сприятливі дні для посадки тих чи інших культур. На цій сторінці ми розповімо, коли садити капусту на розсаду в 2022 році за місячним календарем. Розповімо трохи про агротехніку, а так само складемо список сприятливих днів для посадки в 2022 році.

Коли садити капусту на розсаду в 2022 році

Як і коли садити капусту на розсаду в 2022 році?

Капуста  — це одна з найпоширеніших овочевих культур. Вона досить стійка до холодів. При температурі   5°С можна чекати проростання насіння. А рослини можуть витримати заморозки до -3°С.

 

 

Посадку насіння капусти на розсаду виробляють, починаючи з кінця лютого і до початку квітня включно, адже все залежить від сорту. Ранню білокачанну капусту садять в кінці лютого і протягом усього березня, кольорову капусту — в кінці березня – на початку квітня. Середньостиглі і пізньостиглі сорти слід садити на початку квітня.

Слід дотримуватися таких строків (з моменту посіву насіння до висадки у відкритий грунт):

 • Ранні сорти — 50-60 днів.
 • Середньостиглі сорти — 35-45 днів.
 • Пізньостиглі сорти — 30-40 днів.

Радимо прочитати: Вирощування розсади капусти: як виростити розсаду капусти самостійно

Сприятливі дні для посадки капусти у 2022 році за місячним календарем

Сприятливі дні для посадки капусти на розсаду в 2022 році за місячним календарем в лютому:

 • 21 лютого.
 • 22 лютого.
 • 25 лютого.
 • 26 лютого.

Сприятливі дні для посадки капусти на розсаду в 2022 році за місячним календарем в березні:

 • 20 березня.
 • 21 березня.
 • 25 березня.
 • 26 березня.

Сприятливі дні для посадки капусти на розсаду в 2022 році за місячним календарем в   квітні:

 • 2 квітня.
 • 7 квітня.
 • 8 квітня.
 • 9 квітня.
 • 10 квітня.

Відео: Як виростити розсаду капусти самостійно

Дати в які не можна садити капусту на розсаду за місячним календарем в 2022 році: у  березні не можна садити капусту в період з 1 по 3 числа і з 16 по 18 числа. У квітні — з 15 по 17 числа.

Агротехніка посадки капусти на розсаду

Агротехніка посадки капусти на розсаду — це дуже важлива справа, від якої безпосередньо залежить врожайність.

Починати посадку капусти на розсаду слід з вибору насіння. Насіння капусти зберігає свою можливість проростання протягом 4-5 років. Але для посіву краще всього обирати насіння яке зберігалося не більше 1-2 років. Воно має дуже хороші сходи. Якщо у вас є сумніви з приводу сходів, то перевірте їх шляхом замочування насіння.

Для посадки капусти необхідно запастися великими ящиками. У них необхідно виконати знизу отвори для дренажу та насипати заздалегідь підготовлений ґрунт.

Перед посівом насіння обов’язково добре зволожте ґрунт. Потім довгастим предметом зробіть невеликі отвори завглибшки приблизно 0,5 сантиметра. Відстань між ними має бути не менше 2-3 сантиметрів.

Розміщуємо в отвори підготовлене насіння і зверху трохи присипаємо землею. Рясно, але обережно поливаємо теплою водою. Зверху накриваємо плівкою, щоб створити сприятливий вологий мікроклімат.

Агротехніка посадки капусти на розсаду

На цьому наша стаття «Коли садити капусту на розсаду в 2022 році за місячним календарем» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Сіємо капусту на розсаду за місячним календарем в 2022 році в домашніх умовах