Коли висаджувати помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем

Розсада помідорів - коли найкраще сіяти насіння


Коли висаджувати томати на розсаду в 2022 році

 

Коли висаджувати помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем

 

У нашій країні, де багато регіонів з різним кліматом, процес посадки розсади томатів починається в лютому або березні і, практично, не змінюється з року в рік. У Південних і центральних регіонах посадка розсади починається в лютому. Тоді ж садять томати на розсаду в тому випадку, якщо припускають їх вирощувати в теплиці. Якщо планується висадка розсади відразу у відкритий ґрунт, то посів насіння здійснюється пізніше. Коли садити томати на розсаду в 2022 році? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.

Коли висаджувати томати на розсаду - фото.

Коли найкраще садити томати на розсаду за місячним календарем

При виборі насіння для розсади необхідно враховувати терміни дозрівання плодів, тобто від появи сходів до стиглості помідор. Сорти бувають:

  • Ранньостиглі (дозрівають протягом 85-105 днів).
  • Середньостиглі (дозрівають за 106-120 днів).
  • Пізньостиглі (період дозрівання понад 121 день).

Радимо прочитати: Вирощування розсади помідор

Для того, щоб в кінці сезону зібрати хороший урожай, необхідно приділити належну увагу насінню: слід перебрати і видалити пошкоджені. Насіння для розсади можна сіяти в сухому вигляді або замоченому. Для того, щоб правильно замочити насіння, потрібно на плоску тарілку покласти паперову або тканинну серветку, змочену водою. На одній її половині розкласти насіння і прикрити його другою стороною серветки. Залишити для набухання (мінімум на добу) або до появи паростків. Що робити далі? Ось наступний план дій:

 

 

  1. Посів насіння можна здійснювати в ґрунт або в спеціальні суміші для вирощування рослин. Ґрунт для посадки повинен на 50 відсотків складатися з дернового ґрунту і на 50 — з перегною. Щоб надати рихлість ґрунту, можна використовувати торф або тирсу. Можна взяти для цих цілей заздалегідь заготовлений з осені ґрунт зі свого городу. Насіння на розсаду можна висаджувати в торф’яні таблетки діаметром 32-37 міліметрів. У торф’яну таблетку потрібно посадити не менше двох насінин (можна три або чотири). Це необхідно для того, щоб потім прибрати слабкі паростки. Після утворення міцних коренів, паросток пересаджують в ємність разом з таблеткою.Коли найкраще садити томати на розсаду
  2. В разі висівання насіння на розсаду в ящики, то їх висота повинна бути не менше 10 сантиметрів. Заглибити насіння потрібно на глибину 0,5 — 1 сантиметр. Потім ящик потрібно затягти плівкою (можна накрити склом) і залишити до проростання насіння. При дотриманні оптимальної температури (не нижче 25 градусів по Цельсію) і створенні сприятливих умов, перші паростки з’являться через 5 — 7 днів. З появою паростків, ємності слід помістити на добре освітлюване місце. Поливати посіви потрібно помірно, не дуже зволожуючи ґрунт, інакше розсада може пожовтіти.вирощування помідор на розсаду
  3. Після появи листочків, роблять пікіровку. Пікіровку паростків краще проводити в окрему для кожного ємність — торф’яні або пластмасові стаканчики, обсяг яких до 0,5 літра. Така посадка сприяє отриманню більш міцної розсади, у якої хороша коренева система.Посів помідорів на розсаду

Відео: Коли сіяти помідори на розсаду у 2022 році

Важливо! Приблизно за два тижні перед посадкою у відкритий ґрунт, розсаду потрібно поступово загартовувати. Останнім часом стало модно проводити городні роботи, звіряючись з місячним календарем. У цього варіанту городніх робіт є багато прихильників. Але є і чимала частина дачників, які ґрунтуються на власному досвіді.

Коли сіяти помідори на розсаду у 2021 році

Для прихильників місячного календаря здійснювати посадку насіння на розсаду в 2022 році слід при зростаючому місяці. Це період з 28 лютого  —  4, 6, 7, 8 березня. Так як 12 березня 2022 року буде повний місяць, то потрібно встигнути зробити посадку до 12 березня. Сприятливими днями для пікіровки в березні є: 15 – 18, 21, 22, 30, 31 числа. У квітні — 3, 4, 12, 13, 18, 19 числа.

коли садити помідори на розсаду за місячним календарем

Тепер ви знаєте коли садити томати на розсаду в 2022 році за посівним календарем. Сподіваємося, що ви зможете виростити здорові саджанці і потім успішно посадити їх на своїй дачній ділянці.

коли сіяти помідори на розсаду за місячним календарем

На цьому наша стаття «Коли висаджувати томати на розсаду в 2022 році за місячним календарем» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному вирощуванні цього томату. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику вирощування помідорів — кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про город та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Коли висаджувати помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем