Консервування помідорів на зиму: покроковий рецепт з фото
Рецепти консервованих помідорів на зиму в банках


Кожної зими гарною стравою будуть служити консервовані помідори. Існує безліч рецептів консервування помідорів і кожна господиня сама обирає рецепт консервування помідорів на зиму. Але основа класичних рецептів консервації помідор все ж залишається постійною.
Консервування помідорів рецепти на зиму
Для кожного 3-х літрового бутля треба взяти 30 мл. 9% оцту, солі 60 грам і 50 грам цукру.
Помідори потрібно викласти у стерилізовані банки, туди ж додається солодкий перець нарізаний кільцями, петрушка дрібно нарізана, крім, селера (по бажанню), також можна додати не багато гіркого перцю і часнику.
Весь вміст у банці заливається окропом і залишається настоятися приблизно 15 хвилин. Наступним етапом зливаємо даний окріп в каструльку і додаємо сіль та цукор. Потім все це кип’ятимо ще раз, і знову заливаємо наші помідори, але перед цим ми повинні влити в банку 30 мл 9% оцту. Ну і нарешті закатуємо наші банки, перевернувши кришкою донизу. Після того, як ми їх закатали укутуємо і даємо повністю охолонути.
Консервування зелених помідорів (з начинкою)
Нам потрібно буде 3 кг. Зелених томатів.
Спочатку наші помідори гарно миємо, обсушуємо і кожен помідорчик надрізаємо вздовж посередині майже до краю.
Для начинки нам знадобляться:
- 1 головка часнику;
- перець червоний (гіркий) 2 шт.;
- хрін (не великий) 2 шт.;
- болгарський перець 6 шт.
Дану заготовку для начинки ми перемелюємо через м’ясорубку. Як наша начинка вже перемелена, ми приступаємо до фарширування нею помідорів (півтори чайної ложечки на 1 помідор).
Для маринаду нам знадобиться:
- Сіль 100 гр.
- Цукор 250 гр.
- Оцет 200 мл.
- Вода 4 л.
Наступним етапом наші уже фаршировані помідори ми поміщаємо у літрові банки, заливаючи їх холодним маринадом і хв. 20 стерелізуємо. Після чого, закручуємо банки кришками і чекаємо поки наші помідорчики охолонуть. В результаті у нас виходять 4 літрові баночки.
Читайте також: Рецепт квашених помідорів в банках
Як зробити консервовані помідори без стерилізації
На одну 2-х літрову банку нам знадобиться:
- 2 кг. томатів;
- 1 головка часнику;
- 5 мл. оцту.
Для приготування розсолу нам потрібно:
- 1 літр води;
- 60 гр. солі;
- 150 гр. цукру;
- 7 шт. чорного перцю горошком;
- 7 шт. гвоздики;
- 2 листочка листя смородини;
- 2 парасольки кропу.
Приготування смачних помідорів на зиму
1. Спочатку добре миємо наші томати і обережно зрізуємо плодоніжку, при цьому не псуючи шкірку, щоб при заливанні гарячим маринадом помідори не полопалися. Але ж все-таки, якщо наші томати трохи полопаються це нічого страшного, просто вигляд у них буде не такий привабливий, а от смак навпаки буде кращій, тому що томати просочаться розсолом, що зробить смак більш відчутнішим.
2. Наступним етапом беремо наші томати і в кожен вкладаємо 1 зубчик часнику і наповнюємо банки вже підготовленими помідорчиками. Потім заливаємо все це окропом і залишаємо на 10 хв.
3. Поки наші томати стинуть, ми маємо час для приготування маринаду. Беремо каструльку і наливаємо туди 1 літр води додаємо сіль, цукор, спеції і все це кип’ятимо хвилин 10.(спеції додавати не обов’язково, але гвоздику краще все-таки додати, вона додасть томатам солодкий присмак ).
4. Наступним етапом зливаємо з банки воду і заливаємо маринад, він повинен бути гарячим, потім в банку додаємо 5 мл. оцту і закручуємо наші помідори стерилізованими кришками. Щоб наші помідорчики добре охолоджувалися, ми їх перевертаємо і укутуємо ковдрою, при цьому охолодження буде відбуватися поступово.
5. Додаткового стерелізування при даному консервуванні помідорів не потрібно. При використанні даного рецепту консервовані помідори на смак вдаються смачними та солодкими, а розсіл має приємний смак.
При використанні даного рецепту на закатку помідорів в 3-х літрові бутлі, рецептура трохи інша: На 1,5 літрів води беремо 90 гр. солі і 225 гр. цукру. А для літрових банок нам треба 400 мл. води, гр. 30 солі і 75 гр. цукру.
Відео: Як консервувати помідори в домашніх умовах
Рецепти консервованих помідорів написані у нашій статті допоможуть Вам обрати саме той, який Ви бажаєте. До нових зустрічей наші шановні читачі, сподіваємося наша стаття була корисна Вам. З вами був ваш улюблений сайт Сільське господарство та садівництво.
