Конусний дровокол своїми руками

Відео: Виготовлення конусного дровокола власноруч


Відео: Як зробити конусний дровокол своїми руками 220в

 

Конусний дровокол своїми руками

 

У самий найближчий час розпочнеться опалювальний сезон і багато власників частих будинків з дров’яним опаленням або камінами займатимуться (хто ще не встиг приготуватися до зими в літню пору) заготівлею дров. Це процес трудомісткий і забирає багато часу і сил, особливо якщо потрібно перерубати цілу машину дров в 7-9 складометрів!

Для того щоб максимально спростити і полегшити роботи по заготівлі дров ні зиму, народні умільці винайшли такий дуже потрібний прилад, як конусний дровокол. Наш сайт «Сільське господарство та садівництво» пропонує всім бажаючим полегшити свою працю скористатися представленими схемами, інструкціями і відеоуроками, і виготовити конусний дровокол своїми руками.

Відео: Як зробити конусний дровокол своїми руками

Як зробити конусний дровокол своїми руками

В основі роботи конусного дровокола лежить здатність металевого конуса з нарізаною на ньому різьбою, угвинчуватися в деревину і при цьому розколювати її на невеликі поліна. Процес не трудомісткий, однак, вимагає підвищеної уваги і дотримання елементарних правил техніки безпеки.

Схематичне креслення дровокола

Схематичне креслення дровокола

Давайте розглянемо один з найбільш простих агрегатів для колки дров

Перед вами знаходиться електродвигун, що обертає сталевий конус, з нарізаною по всьому конусу лівим упорним різьбленням. Дістати сам електродвигун не проблема, його потужність повинна бути не менше 2-3 кВт, з оптимальною частотою обертання в хвилину не менше 250 обертів. Але якщо мотора з такими характеристиками у вас під рукою немає, тоді можна скористатися агрегатом від мотоблока, що працює на бензині, із заданою потужністю не менше 6 к.с.

А ось над чим дійсно доведеться потрудитися, так це над виготовленням конуса (якщо у Вас не виникне бажання взяти і просто купити такий конус в магазині).

Як зробити конусний дровокол своїми руками

Отже, використовуючи дане креслення і озброївшись сталевою болванкою і токарним верстатом, приступимо до виточування конуса самостійно. Коли ваша заготівля остаточно прийме форму конуса, слід на нього нарізати ліве упорне різьблення.

 

 

 конусний дровокол своїми руками

Якщо у Вас у господарстві немає токарного верстата, не турбуйтеся, для досягнення того ж результату доведеться трохи повозитися з болгаркою, однак, результат того вартий. Отже, насадити на шків електродвигуна звичайну болгарку і дозвольте їй вільно обертатися.

Креслення конуса для дровоколу

Креслення конуса для дровоколу

Після цього Вам залишається обережно шар за шаром рівномірно зняти зайвий метал. Погодьтеся — варіант більш трудомісткий і вимагає більшої обережності, але все-таки це теж варіант, завдяки якому Ви зможете домогтися бажаного результату.

Щоб зібрати конусний дровокол, Вам знадобиться:

Щоб зібрати конусний дровокол, Вам знадобиться:

• Конус;
• Електродвигун;
• Фланець з мотоциклетною зірочкою від колеса або вал;
• Ланцюг приводний або паси;
• Вал;
• Підшипники;
• Болт або штифт (на ваш розсуд);
• Опори для вала (ідеально підійдуть жігулівські карданні опори).

Ланцюгова подача на дровокол - морквовка

Ланцюгова подача на дровокол — морквовка

Для того щоб в процесі роботи агрегату Ви могли його легко збирати і розбирати, зафіксуйте різьбовій конус на валу за допомогою болта або ж штифта. Щоб вся конструкція працювала, підшипники на валу повинні бути відповідного розміру.

Читайте також: Як зробити гідравлічний дровокол своїми руками

У процесі роботи з конусним дроворубом дуже часто буває, що конус застряє в поліні. У таких випадках можна скористатися звичайним газовим ключем і постаратися вивернути заклинившийся конус з деревини.

Іноді такий варіант все ж не проходить, тоді Вам доведеться трохи повозитися і зняти приводний ланцюг. Щоб спростити цю процедуру нам слід було передбачити подібну ситуацію і при монтажі цього агрегату встановити між валом і самим двигуном спеціально для цього призначену розпірку з труб і гайок. Завдяки цьому нововведенню ланцюг буде (при необхідності) легко зніматися і вдягатися

Відео: Гвинтовий дровокол шуруп своїми руками

Якими бувають дровоколи:

  • Побутові дровоколи — призначені лише для розколювання деревини;
  • Професійні дровоколи — більш потужні і багатофункціональні. З їх допомогою здійснюється подача колоди, її розпилювання на поліна потрібної довжини, кілочки отриманих полін і їх вивантаження. Ціна відповідає якості і заданим характеристикам.

Розрізняють також дровоколи за типом подачі деревини: з вертикальною подачею, горизонтальної і змішаною подачею полін.

  • Вертикальна подача. Поліна подаються вертикально і під впливом встановленого зверху ножа, який рухається назустріч поліну, деревина розколюється. У цій конструкції є свої плюси і свої мінуси. Мінусами є необхідність притримувати поліна при розколці. Що вимагає підвищеної уваги і обережності. Плюсами ж є малогабаритність даного агрегату і його підвищена продуктивність.
  • Горизонтальна подача полін. Поліно укладається в спеціальний жолоб, і в одних випадках рухається назустріч конусу або ножа. В іншому ж варіанті все відбувається навпаки — поліно лежить на місці, а різак рухається назустріч поліну.
  • Змішана подача. У таких агрегатах варіюються і переплітаються різні способи подачі і росколки колод, поєднуючи в собі елементи горизонтальної та вертикальної подач.

Відео: Виготовлення конусного дровокола власноруч

Тепер, коли Ви ознайомилися з найпростішими кресленнями і конструкціями дровокольних агрегатів, на прикладі конусного, Ви сміливо можете приступити до власноручної збірки даного, дуже потрібного в домашньому господарстві, агрегату.

Скориставшись зібраним Вами дровоколом, рубання дров на дачі більше не буде для Вас утомливим і малоприємною справою.

 

Конусний дровокол своїми руками