Ранні сорти білокачанної капусти — огляд кращих сортів для вирощування в Україні

Білокачана капуста ранні сорти - опис з фото


Кращі ранні сорти білокачанної капусти

 

Ранні сорти білокачанної капусти - огляд кращих сортів для вирощування в Україні

 

Кращі ранні сорти білокачанної капусти

Доброго часу доби дорогі наші читачі! Сьогодні ми будемо обговорювати ранні сорти білокачанної капусти інформація про яку, дуже важлива для початківця фермера.

Цей овоч вирощують протягом багатьох тисячоліть, але все ж, за цей час виведо не дуже багато сортів цієї рослини. Можливо, причиною цього може послужити те, що всі ранні сорти капусти, і не тільки, мають схожий смак. Тільки фахівці можуть відрізнити її в нарізаному стані, і то не завжди. Нові сорти виводять не заради якихось кулінарних якостей, а більше заради того, щоб отримати рослини стійкі до спеки, посухи, холоду, і іншим негативним впливам навколишнього середовища.

Читайте також: Сорти раннього редису

Такі властивості білокачанної капусти пов’язані не тільки з внутрішніми якостями самих рослин, а й з термінами їх зростання. У деяких районах, теплого сезону просто не достатньо для того, щоб овоч гарно сформувався. Наприклад, у південній частині України, безморозний період триває протягом ста шістдесяти двох днів. А деякі сорти капусти вимагають більше двохсот теплих днів.

Саме це стало причиною того, що городники і селекціонери ламають голову над тим, як би за меленький теплий період, забезпечити капусту всім необхідним. Такі проблеми виникають і з кращими сортами солодкого перцю. Цю задачу було вирішено шляхом створення швидкозростаючих сортів, а садівники використовують розсадний метод.

ранні сорти білокачанної капустиСаме тому всі сорти білокачанної капусти поділяються на ранні, що визрівають за період від 50 до 120 днів від появи сходів, середньостиглі, у яких качани формуються за період 90-170 днів і пізні, що дозрівають за 160-210 днів.

Ранні сорти такої капусти утворюють качани невеликих розмірів і трохи пухкі. Такі качани легко розтріскуються під час перезрівання і зберігаються набагато менше, ніж пізньостиглі. Варто також згадати, що ці сорти мають невелику врожайність.

Ранні сорти капусти використовують для приготування салатів, супів і гарнірів. З них же можна приготувати і всіма улюблену квашену капусту.

Але тривалість теплового сезону, це ще не все, що впливає на ранні сорти білокачанної капусти. У тому чи іншому районі є свої погодні умови, які овочу не завжди до душі. Гарний догляд може зменшити вплив негативних факторів навколишнього середовища. Загалом можна сказати, що ранні кращі сорти білокачанної капусти для кожного регіону свої.

 

 

Ранні сорти білокачанної капусти:

  • — Капуста «Червнева»;
  • — Капуста «Золотий гектар»;
  • — Капуста «Подарунок».

Капуста «Червнева»

Ранній сорт білокачанної капусти. Майже всі рослини дозрівають вчасно. Урожайність становить чотири з половиною кілограма на квадратний метр.

Дана капуста призначена для незахищеного ґрунту. Як ми вже говорили, це сорт ранньостиглий, тому, він дозріває влітку. Від появи сходів до настання технічної зрілості проходить 92 до 100 днів.

сорт Капусти «Червнева»;

Капуста «Червнева»

Капуста «Червнева» має округло-плоский або круглий плід невеликих розмірів. Масса качана становить від одного до двох з половиною кілограмів, середньої щільності. Внутрішня кочерига має середню довжину.

Плоди всіх рослин утворюються однакового розміру і мають гарний смак. Вони Середньостійкі до розтріскування. Сорт холодостійкий, може переносити температури від двох до п’яти градусів нижче нуля.

Капуста призначена для вживання в свіжому вигляді. Вона зручна для швидкого прибирання, оскільки майже всі качани дозрівають в один час.

У зв’язку з тим, що рослини витримують низькі температури, їх можна садити рано навесні. Листя рослини ніжні, вони мають багато вітаміну С, що дає можливість використовувати їх в салатах та інших видів домашньої кулінарії, соку.

Даний сорт капусти вирощувати досить легко, адже його можна посіяти якомога раніше, відповідно і зібрати раніше.

Капуста сорту «Золотий гектар»

Капуста «Золотий гектар» отримав свою назву зовсім неза за колір, як можуть вважати багато, адже колір качанів звичайний світло-зелений з невеликою кількістю воскового нальоту. Такій назві капусти посприяли її значні переваги.

сорт Капусти «Золотий гектар»

Капуста «Золотий гектар»

Має високу врожайність — від 5 до 8,5 кілограм на квадратний метр (це показник майже в 3 рази вище середнього).

Особливо добре капуста «Золотий гектар» виростає в південних і центральних областях України. Від появи сходів до дозрівання врожаю проходить від 100 до 110 днів.

Капуста має невеликі качани, які важать від 1,5 до 2,5 кілограмів. Але на відміну від інших сортів, вони більш щільні і розтріскуються дуже рідко і зберігаються набагато довше.

Але тим не менш, сорт, як і більшість інших, не виділяється стійкістю до хвороб.

Серед особливостей рослини можна виділити його вимогливість до ґрунту. Капуста воліє виростати на чорноземах, на інших же, сорт потрібно постійно підживлювати і підгодовувати.

Капуста сорту «Подарунок»

Капуста «Подарунок» — один з ранньостиглих сортів, який має врожайність від 6 до 10 кілограм з 1 кв.метра. Що, до речі, зовсім не погано. Плоди зберігаються не довго.

Капуста  призначена для посадки у відкритий ґрунт. Технічна стиглість настає через 124 дні після появи сходів.

сорт ранньої Капусти «Подарунок»

Капуста «Подарунок»

Плід округлий, або округло-плоский, середніх розмірів. Маса становить 3,5 кілограми, досить щільний, і легко транспортується на далекі відстані.

Дана капуста має у своєму складі багато вітаміну С і стійка до розтріскування. Її вживають у свіжому вигляді, а також квасять. Качани можуть зберігатися протягом п’яти місяців.

Завдяки тому, що качани мають гарний зовнішній вигляд, гарну транспортабельність, капусту можна вирощувати як для власного вживання, так і на продаж. Те, що сорт можна використовувати свіжим і зберігати дуже довго робить його незамінним для вирощування на присадибних ділянках.

У зв’язку з тим, що в капусті міститься багато вітаміну С, овоч можна застосовувати для виробництва дитячого харчування, а також для вживання людьми, які сидять на дієті.

Відео: Скоростиглі сорти білокачаної капусти

Таким чином, можна зробити висновок, що всі ранні сорти білокачанної капусти дуже смачні і корисні, містять багато вітамінів. Але, тим не менш, не великий термін їх зберігання і слабка стійкість до хвороб не завжди свідчать на користь рослині. Якби так не було, у зв’язку з тим, що пізні сорти білокачанної капусти дуже довго дозрівають, наявність ранніх сортів просто необхідна на городі.

На цьому все, наша стаття підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Ранні сорти білокачанної капусти - огляд кращих сортів для вирощування в Україні