Крапельний полив картоплі своїми руками

Переваги крапельного поливу картоплі


Відео: Крапельний полив картоплі своїми руками

 

Крапельний полив картоплі своїми руками

 

Поняття і технологія крапельного поливу картоплі

При вирощуванні великої кількості картоплі дачники і городники, а також власники великих господарств давно зіткнулися з проблемою вибору найефективнішого зрошення культур, який забезпечував би простоту догляду, менші енерго- і трудовитрати, при цьому можна було б отримувати якісні врожаї. Якраз таким поливом вважається крапельне зрошення.

Читайте також: Система крапельного поливу своїми руками

За допомогою даного виду поливу можна забезпечити регулювання норм поживних речовин, які необхідні картоплі в різні періоди вирощування.

При крапельному зрошенні регулюється і глибина зволоження грунту, можна уникнути утворення сухої ґрунтової кірки, знизити витрати води, полегшити процес догляду за бульбами. Слід зазначити, що при виборі даного способу поливу витрати водних ресурсів скорочуються від 50 до 90%.

Таким поливом можна домогтися ефективної аерації ґрунту. Це сприятливо впливає на ріст кореневої системи картоплі, так як грунт безперервно насичується киснем при нормованому зволоженні грунту.

 

 

Крапельне зрошення картоплі

Особливість поливу за допомогою крапельниць в тому, що вони розташовані безпосередньо біля кореневої системи рослини, тому волога вбирається краще.

Крапельне зрошення картопліСпособом такого поливу також можна ефективно робити підживлення. Це особливо важливо в умовах посухи або при постійних опадах. З вологою поживні речовини потрапляють до коріння, забезпечуючи цим ефективність вбирання добрив.

Даний вид поливу вважається і відмінним способом захисту для бульб. Профілактичні засоби, якими обробляється картопля, не змиваються з листя під час дощу.

Застосовуючи крапельний полив картоплі своїми руками, можна підвищити ефективність агротехніки вирощування коренеплоду. Від термінів не буде залежати обробка грунту, його обприскування або збирання врожаю. При попаданні вологи безпосередньо під коріння міжряддя завжди залишаються сухими, отже, не відбувається розтріскування грунту, спрощується її обробка, а полив можна здійснювати на ділянках будь-топографічної складності, не використовуючи спеціальні уступи або перенесення ґрунтового шару.

Читайте також: Мінеральні добрива для картоплі

При крапельному поливі лужне середовище утворюється у кореневій системі, тому зрошення можна робити навіть слабосолоною водою, вирощувати овоч на помірно-засоленому ґрунті. Температура грунту набагато вище, ніж при інших методах зрошення, тому і урожай дозріває швидше.

Відео: Крапельний полив своїми руками

Використовуючи метод крапельного поливу, можна домогтися вирощування врожаю в великих обсягах при найменших витратах, окупити кошти, вкладені в агротехніку вирощування картоплі, підвищити якість.

 

Крапельний полив картоплі своїми руками