Крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

Як зробити систему капельного поливу своїми руками в саду та на городі


Відео: Як зробити крапельний полив своїми руками в саду та городі

 

Крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

 

Крапельний полив ділянки традиційним способом вимагає чимало зусиль, до того ж не гарантує, що рослини не постраждають від нестачі або надлишку вологи.

Як правило, для зрошення теплиць, садів і городів використовують поливальний шланг, який звично перекидається з грядки на грядку. Урожай при цьому зростає добре, але потрібно робити багато кропіткої роботи, наприклад, регулярно розпушувати землю. Значно спростити догляд за овочами і фруктами, прискорити урожайний зростання і скоротити витрату води допоможе система крапельного поливу, зроблена власноруч.

Така система проста в монтажі, не передбачає відчутних грошових витрат і повністю виправдовує очікування.

Система крапельного поливу для дачі

Система крапельного поливу буде виготовлена ​​з основних розвідних труб і пластикових стрічок з отворами, розташованими на однаковій відстані, які будуть пропускати воду. Спочатку вибирається місце розташування труб. Дві розвідні труби укладаються по обидві сторони від точки водовідведення, які підключаються до водопроводу шляхом установки рознімних з’єднань. За допомогою роздаткового крана до них підключається стрічка крапельного поливу, розкинуться уздовж ділянки. Система готова.

Система крапельного поливу

Тепер пропонується більш детально вивчити всі етапи її пристрою:

  • Виготовлення розвідних труб;
  • Установка рознімних з’єднань і системи водопроводу;
  • Об’єднання всіх частин в одну систему.

Розвідні труби: виготовлення крапельного поливу

В якості розвідних використовуються поліетиленові труби для поливу з оптимальним діаметром 40 мм, відрізані до необхідної довжини. З одного боку ставиться заглушка, а з іншого — накручується кран, через який робиться перехід на водопровідну систему. Труба може бути більшого або меншого діаметру, але на неї не зовсім незручно кріпити крани. Потім в трубах пробиваються отвори приблизно 14 мм в діаметрі з проміжками, відповідними розташуванню рядів з розсадою, і в них монтуються роздавальні крани на спеціальну ущільнювальну гумку. Завдяки цьому гумовому ущільнювачу кран не потрібно затягувати, за рахунок гумки він тепер досить щільно суміщений з отвором. Крани відповідають за включення або відключення подачі води в стрічку.

 

 

Як зробити систему капельного поливу своїми руками в саду та на городі

Установка рознімних з’єднань і системи водопроводу

Підключити систему поливу до водопроводу можна за допомогою поліпропіленових труб, які легко піддаються зварюванню і порівняно не дорогі за ціною. Спочатку встановлюються два відведення в протилежні сторони і один, щоб підключити шланг. Останній призначений для з’єднання з водопровідною системою, тому знадобиться шаровий кран, що включає і відключає рукав, який потрібно припаяти.

Далі на розвідні трубу кріпиться перехідник, за рівний діаметру труби водопроводу. Від шарового крана до розвідних труб необхідно впаяти роз’єм, який буде використовуватися для від’єднання на зимовий період всієї конструкції від системи водопроводу і її окремого зберігання. Тепер залишається об’єднати всі підготовлені частини в одну систему.

як зробити капельний полив

Об’єднання всіх частин в одну систему поливу

Оскільки роздавальні крани вже встановлені на розвідні труби, їх можна приєднувати до водопроводу, використовуючи звичайні роз’ємні з’єднання. Стрічка поливу розкочується на потрібну довжину. З роздатковими кранами потрібно зістикувати краплинні рукава: з цією метою крапельна стрічка надівається на кран, після чого накручується пластикова гайка.

На кінці крапельних рукавів встановлюються заглушки. Щоб їх не купувати, досить просто перетиснути рукав і обмотати ниткою місце затиску. При необхідності збільшити довжину стрічки, встановлюються спеціальні з’єднувачі, які так само використовуються для її ремонту. На цьому об’єднання всіх частин в одну систему завершено. Тепер можна перевірити, як вона працює.

Читайте також: Як приготувати бордоську суміш

Запобігти пошкодженню системи крапельного поливу або, інакше кажучи, її прорив, можна в такий спосіб: наповнити рукава водою і почекати, поки він розправиться, а потім відрегулювати напір, щоб обсяги що  подаються і витікають були однаковими.

крапельний полив в саду

Система оранжерейного і тепличного крапельного поливу

Тепличні та оранжерейні рослини, які не мають крапельного поливу, часто піддаються дефіциту вологи, адже вони закриті плівковим матеріалом, що створює усередині парниковий ефект. Обладнавши систему крапельного поливу оранжереї або теплиці, можна домогтися їхнього постійного цвітіння і стрімкого зростання.

При цьому крім води бажано щодня використовувати добриво з змішаних рідких відходів. Такі методи дозволять удвічі збільшити розміри рослин і зміцнити її коріння.

Особливості застосування системи крапельного поливу

Використовувати крапельний полив можна і для зрошення домашніх рослин, наприклад, тільки що пересадженої розсади квітів. Вони теж вимагають уважного догляду і добре ростуть, якщо дотримані всі умови зволоження грунту. Найпростішу систему поливу для таких рослин можна спорудити з пластикових пляшок.

Що стосується системи поливу ділянки, то істотним її недоліком є ​​нерівномірність розподілу води, що подається. Коли полив проводиться економно, то вода погано випливає з останніх отворів, потрапляючи тільки в перші з них. Якщо збільшити натиск, то витрата води вдвічі зросте, а рослини постраждають від надлишку вологи.

Для такої проблеми є рішення: необхідно встановити спеціальний дозатор, який буде регулювати тиск. Його можна купити або зробити з пластикової пляшки, принцип його дії нагадує звичайну систему зливу.

Витративши трохи часу, в результаті можна організувати зручний полив, який не тільки прискорить зростання врожаю, а й полегшить працю на ділянці.

Відео: Як зробити крапельний полив своїми руками

Полив городу та саду за допомогою крапельного поливу досить зручний. При цьому саму систему виконати легко. Економиться час, а значить, є можливість займатися іншими справами, а не носити воду на полив городу.

 

Крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів