Кращі сорти баклажанів для вирощування у теплиці — огляд найурожайніших сортів

Огляд найкращіх та найурожайніших сортів баклажанів для вирощування у теплицях


Кращі сорти баклажанів для теплиці - Не вередливих і не гірких

 

Кращі сорти баклажанів для вирощування у теплиці - огляд найурожайніших сортів

 

Баклажани ще недавно були в дивину, а зараз їх вирощують на багатьох городах, причому не тільки на півдні. Але з огляду на те,що це теплолюбива культура, більший урожай можна отримати, звичайно, в теплиці. І сортів баклажанів для неї — сила-силенна.

Серед них є досягнення нашої і зарубіжної селекції. Багато сортів вже перевірені часом і полюбилися городникам за свої смакові якості і невибагливість. Останнім часом з’явилося і чимало новинок. Ми відібрали для вас десять сортів і гібридів баклажанів для вирощування у теплиці, які заслуговують на увагу.

Баклажан Російський витязь

Баклажан Російський витязь - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
7,4-7,6250-450120-125зеленуватий

Баклажани средньораннього сорту Російський витязь, який внесений до Держреєстру селекційних досягнень в 2020 році, важко сплутати з якимось іншим. Вони мають грушоподібну форму і великий діаметр, нагадують маленькі гарбузики.

Їх зеленувата м’якоть зовсім без гіркоти, тому баклажани прекрасно підходять для фарширування і приготування на грилі. Смачна виходить з них і баклажанна ікра.

Низькоросла напіврозкидиста рослина висотою до метра підходить для вирощування під плівковим укриттям і в парнику. Посів насіння сорту Російський витязь на розсаду виробляють в кінці лютого. Оптимальна температура грунту для їх проростання — 25-28 ° С.

Баклажан Мрія дачника

Баклажан Мрія дачника - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
8-9450-500110-118кремовий

Великими плодами циліндричної форми, які можуть виростати масою до 0,5 кг і до 30-38 см в довжину, відрізняється середньостиглий сорт Мрія дачника. Плоди мають прекрасний смак без гіркоти, який особливо проявляється в приготуванні ікрі, закусках, фаршированих стравах.

Напіврозкидисті кущі в середній смузі вирощують під плівковим укриттям або в теплицях, а в південних регіонах — у відкритому ґрунті. Сорт Мрія дачника стійкий до багатьох захворювань пасльонових, відрізняється високою врожайністю. Посів на розсаду проводять в кінці лютого, а її висадку — в кінці травня. Після висадки рослина потребує формування: слід видалити всі бічні пагони і листя до першої розвилки.

Баклажан Ліма F1

Баклажан Ліма F1 - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
9,8420-500110білий

Ідеально підходить для вирощування в теплиці високоврожайний партенокарпічний гібрид типу Long Ліма F1. У рівних темно-фіолетових плодах циліндричної форми, що виростають довжиною 25-30 см, практично немає насіння, м’якоть біла без гіркоти. Вони добре зберігаються і переносять транспортування.

Гібрид Ліма F1 з раннім терміном дозрівання не боїться прохолодного клімату, який не впливає на врожайність, стійкий до багатьох захворювань культури. Рослина напіврозкидиста, сильна, але досить компактна. Вона потребує регулярної збалансованої підгодівлі і постійного збору плодів, які підходять для всіх типів кулінарної обробки.

Баклажан Мамба F1

Баклажан Мамба F1 - фото.

 

 

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
4,853095-105білуватий

Ранній гібрид Мамба F1 підходить для вирощування в усіх видах теплиць, в південних регіонах — і у відкритому ґрунті, де врожайність досягає 4,8 кг з 1 кв.м. Гібрид включений до Державного реєстру селекційних досягнень в 2020 році.

Сильна напіврозкидиста рослина з короткими міжвузликами грушоподібної темно-фіолетової форми середньої довжини і діаметру, з білуватою м’якоттю без гіркоти. Вони можуть виростати масою більше півкілограма. Для свіжого споживання рекомендуються часті збори, для переробки можна вирощувати більші баклажани.

Гібрид Мамба F1 володіє комплексною стійкістю до найпоширеніших захворювань пасльонових, потребує збалансованої підгодівлі. Підходить для всіх видів кулінарної обробки.

Баклажан Чорний витязь F1

Баклажан Чорний витязь F1 - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
7,1-7,3250-350100-110зеленуватий

Один з найбільш врожайних гібридів для тепличного вирощування Чорний витязь F1 дає з куща до 6 кг красивих грушовидних плодів з дуже темною глянсовою шкіркою. Вони мають зеленувату м’якоть без гіркоти, рекомендовані для приготування холодних закусок, фарширування грибами і овочами.

Залежно від умов, напіврозкидистий кущ може виростати від 1,5 до 2,5 м у висоту. Насіння на розсаду висівають в кінці лютого. У теплицю сіянці висаджують у віці 50-60 днів. Рослина починає плодоносити через сто днів після появи сходів. Гібрид Чорний витязь F1 має стійкість до плодової гнилі.

Баклажан Ажур F1

Баклажан Ажур F1 - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
6,8-7,5180-20095-105зеленуватий

Стресостійкістю та високими смаковими якостями невеликих плодів циліндричної форми відрізняється середньостиглий гібрид Ажур F1, який включений в Держреєстр в 2020 році. Він призначений для вирощування як в теплицях і під плівковими укриттями, так і у відкритому ґрунті.

Напіврозкидиста рослина витягується в висоту на 1,5 м. Плоди мають зеленувату м’якоть без гіркоти і підходить для маринування, консервування та приготування ікри.

Баклажан — самий довгожданий з літніх овочів. Багато дачників бажають отримати багатий урожай баклажанів, використовуючи різні методи посадки. В нашій статті ми розгляаємо, коли і як посадити баклажан на розсаду в 2020 році і який сорт слід вибирати.

Баклажан Багіра F1

Баклажан Багіра F1 - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
10-12280-35095-105біло-зелений

Перевірений часом гібрид Багіра F1 відрізняється високими смаковими якостями плодів, скороплідністю і компактними кущиками, які в умовах теплиці виростають до 120 см, а у відкритому ґрунті — до 70 см.

У теплиці при загущених посадках рослину формують в одне стебло, а на грядці — в 2-3 стебла. Гібрид Багіра F1 високоврожайний і стійкий до різних захворювань, тому здобув популярність у багатьох городників. При формуванні куща в два стебла в обігріваній теплиці може давати до 17 кг з 1 кв.м.

Темно-фіолетові з глянцевим блиском плоди мають насичений смак без гіркоти і добре зберігаються. Підходять для всіх видів кулінарної обробки.

Баклажан Чорний красень

Баклажан Чорний красень - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
10-12150-200110-115світло-зелений

Придатний для тривалого зберігання середньостиглий високоврожайний сорт Чорний красень, який добре зарекомендував себе при вирощуванні в теплицях. Його невеликі плоди (масою до 200 г) дозрівають незалежно від погодних умов.

Не страшний цій розкидистій рослині навіть брак сонячного світла. У південних регіонах її вирощують у відкритому ґрунті. Плоди грушоподібної форми 18-20 см в довжину мають коричнево-фіолетове забарвлення і глянсову поверхню. М’якоть у них ніжна і смачна, без гіркоти.

Сорт Чорний красень має стійкість до багатьох захворювань баклажанів. Підходить для запікання, консервування та інших видів кулінарної обробки.

Баклажан Король півночі F1

Баклажан Король півночі F1 - фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
10-1230095-100білий

Виведений спеціально для вирощування в суворих умовах гібрид Король півночі F1 разюче відрізняється від інших баклажанів і зовнішнім виглядом і властивостями. Він невибагливий і морозостійкий. На відміну від інших сортів, не любить спеки, тому що призначений для вирощування в середній смузі України.

Рослина невисока з довгими циліндричними плодами, довжина яких сягає 30 см, а маса — 300 г. Кущ буквально усипаний ними, тому з 1 кв.м можна отримати до 15 кг. М’якоть баклажанів біла, відмінного смаку і без гіркоти. Тому перед приготуванням плоди не вимагають вимочування. Вони підходять для насіння, запікання і консервації.

Баклажан Волове серце F1

Баклажан Волове серце F1 фото.

ПризначенняУрожайність (кг / кв.м)Маса плоду (г)Дозрівання (дні)Колір м’якоті
5300-500110-115молочно-біла

Середньостиглий гібрид Волове серце F1 стійкий до різних захворювань і умов вирощування. Великий розмір плодів дозволяє з одного баклажана приготувати страву для всієї родини.

Головні переваги гібрида Волове серце F1 — це його крупні плоди, невибагливість і висока смакова якість. Тому він і рекомендується для всіх видів кулінарної обробки. Через велику вагу плодів сильноросла рослина потребує підпори і підв’язки.

Кожен з цих сортів баклажанів здатний урізноманітнити ваше меню і порадувати багатим урожаєм, звичайно, при дотриманні агротехніки їх вирощування.

Відео:  Найпопулярніші сорти баклажанів для вирощування

Ще більше цікавої та корисної інформації для вашого городу ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Кращі сорти баклажанів для вирощування у теплиці - огляд найурожайніших сортів