Кролівництво для початківців

Кролівництво розведення кролів


Кролівництво для початківців відео розведення кролів...

 

Кролівництво для початківців

 

З усіх галузей тваринництва найвигіднішими на сьогоднішній день з точки зору фінансових і трудових витрат є кролівництво. У короткий період часу при правильному догляді за тваринами фермер може отримати смачне дієтичне м’ясо і хутрову сировину у великій кількості. Саме в цьому криється популярність кролівництва. На сьогоднішній день кроликів розводять не тільки на фермах, але і в присадибних господарствах.

Не варто забувати і про кроликів, яких заводять в якості домашніх вихованців, однак найчастіше декоративні породи не передбачають розведення. Для початку потрібно знати, що кролик відноситься до класу ссавців, ряду гризунів, сімейства зайців. Це досить чутливі тварини, які схильні до стресів, захворювань, а також вимагають особливого догляду. Для того, щоб досягти успіху в кролівництві слід дотримуватися не тільки технології розведення, але й запастися необхідними знаннями.

З чого почати розведення кролів

Новачкові-кролівникові для початку слід ознайомитися з теоретичною стороною питання, правильно розставити пріоритети, врахувати свої фінансові та фізичні здібності. Для того, щоб дізнатися про кролівництво як про галузь тваринництва слід почитати тематичну літературу або скористатися інформацією, яку завжди можна знайти в інтернеті, відвідати ферми, на яких можливо купити кроликів.

Успіх фермера як кролівника безпосередньо залежить від правильного формулювання мети розведення цієї тварини:

  • для м’яса;
  • для хутра;
  • для пуху;
  • в якості домашнього улюбленця.

Тільки після того, як мета позначена, можна приступати до вибору кроликів, ознайомленню зі специфікою догляду за ними.

Кролівництво розведення кролів

Не варто купувати тварин відразу, слід для початку підготувати місце для їх розведення (приміщення або клітки). Клітки для кролів можна придбати або зробити своїми руками.

 

 

Першорядне значення має вибір породи кролів для розведення, оскільки існують різні тварини, які призначені для м’яса, хутра або пуху. Фахівці радять починати з розведення середніх і дрібних кроликів, оскільки ті не вибагливі в їжі і догляді, а тільки потім приступати до роботи з більш цінними породами.

Тримати кілька порід одночасно буде складним завданням для любителя. На сьогоднішній день налічується близько 60 порід цих тварин, однак цінність для кролівництва представляють лише 12-15 порід зі списку, оскільки саме такі кролики можуть бути використані для отримання пуху, м’яса та хутра. До найбільш затребуваних порід відносять такі, як шиншила, віденський блакитний, сріблястий, каліфорнійський білий, метелик, білий велетень, сірий велетень, фландр, ангорська пухова, біла пухова та інші. Перед покупкою тварин потрібно провести аналіз про те, які породи кролів найчастіше розводять у певному регіоні, на які попит, оскільки пізніше є ймовірність зіткнутися з труднощами реалізації тварин чи продукції з них.

Фахівці рекомендують новачкові придбати декількох (3-5) молодих кроликів з різних фермерств і двох самок, віком трохи постарше самців.

Після придбання кроликів слід прищепити їх, оскільки ці тварини схильні до численних захворювань. Це можна робити як самостійно, так і за допомогою лікаря. Правильний корм і чистота клітки (ями) — запорука успіху новачка-кролівника. У разі захворювання тварини потрібно негайно звернутися до лікаря, оскільки контакт хворого з іншими кроликами може призвести до плачевних результатів.

Помилки при розведенні кролів

Одна з головних помилок новачка при розведенні кролів — думка про те, що це заняття просте і зовсім не трудомістке. Більшість початківців впевнені, що потрібно лише купити п’ять самок, і через місяць вже буде близько п’ятдесяти кроленят, а через рік — їх кількість досягне позначки в 250. Однак статистика говорить про те, що із сотні початківців з труднощами кролівництва справляються лише 10-15 чоловік . Гарний кролівник керується не лише бажанням швидкого заробітку, але й розуміє, що секрет успіху криється в любові і правильному догляді за тваринами.

Помилки при розведенні кролів

Фахівці в усьому світі вважають, що професіонала-кролівника можна визначити за якістю тварин, кліток і приміщень для них. Багато новачків настільки поспішають приступити до розвитку прибуткового бізнесу, що не замислюються про практичність та придатності кліток для кролів. Через деякий час ці похибки спливають, а їх усунення часто вимагає великих фінансових витрат. Для того, щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, новачкові перед покупкою кроликів, слід придбати правильні клітки або проконсультуватися у професіоналів з приводу якості самостійно побудованих споруд.

Кролики схильні до захворювань, у тому числі і вірусних, тому початківцям кролівникам варто навчитися самостійно проводити профілактичні заходи і стежити за наявністю щеплень у кожного кролика. Головне в цій галузі тваринництва — строгий відбір і гігієна, тому наявність млявого, хворого на перший погляд, кролика слід відразу ж помістити в карантин.

У годівлі слід дотримуватися різноманітності, так як одноманітність харчування може порушити баланс речовин в організмі тварини.

Маленькі кроленята потребують додаткової турботи і уважності з боку кролівника. Тут варто навести приклад: у кролівника 2 молочні самки, у першої приплід становить 5 кроленят, а у другої — 11. Фермер годує їх однаково, проте після закінчення місяця зазначає, що кроленята з численного приплоду значно менші за вагою. Справа в тому, що другій кролиці треба було більше корму, щоб повноцінно годувати своє потомство.

Читайте також: Сучасне становище кролівництва в Україні

Поширена помилка початківців кролівників — невірний вибір породи для розведення. На сьогоднішній день найбільш затребуваними і поширеними є такі породи, як каліфорнійська і новозеландська. Це не означає, що кролівник обов’язково доб’ється успіху, купивши саме таких кролів. Кращим вибором стане порода, яка найбільш часто зустрічається в регіоні новоспеченого тваринника.

Відео: кролівництво для початківців

Не варто поспішати перед тим, як зайнятися кролівництвом. Як і в будь-якій іншій справі, потрібно скласти бізнес-проект, який охоплюватиме всі етапи розведення тварин.

 

Кролівництво для початківців