Культиватор для дачі як вибрати: огляд кращих мотокультиваторів

Як вибрати надійний культиватор для дачі


Як вибрати надійний культиватор для дачі

 

Культиватор для дачі як вибрати: огляд кращих мотокультиваторів

 

Як вибрати надійний культиватор для дачі

Робота на дачній ділянці це нелегкий труд. Вона забирає, по суті, весь вільний час. Тому багато далекоглядних господарів набувають різноманітні технічні пристосування, що значно полегшують обробіток грядок. Найбільш часто купується культиватор для дачі як вибрати потрібний розберемося разом.

Найбільш простим і дешевим варіантом є ротаційний культиватор для ручного використання. Їм зручно обслуговувати клумби, розарії, проходити вузькі місця біля огорож, рихлити грядки, підгортати, обробляти пристовбурні ділянки землі у дерев — там, куди важко дістатися. Його ріжучий механізм складається з валу і одягнутих на нього дисків у формі зірочок, тому інша назва цього пристосування — зірчастий культиватор для ручного використання.

Маючи гостру форму, диски швидко справляються з верхнім шаром землі і одночасно знищують бур’яни. Однак на важких грунтах їм краще не працювати. Непоганим варіантом є ручний розпушувач, що складається з 3-5 вигнутих гострих зубів, які легко розбивають утрамбований грунт і кірку від дощів. Але спочатку розберемося, як працювати з культиватором. Розмахніться, глибоко встроміть зуби в землю і тягніть. Якщо Ви обробляєте культиватором широкі грядки — прилаштуйте до нього зручну, довгу ручку. Для роботи в теплицях буде достатньо і короткої рукоятки.

Мотокультиватор «Кріт» МК 1а 02

Культиватор для дачі як вибрати

Крім ручних культиваторів для земляних робіт застосовують і мотокультиватори. Який необхідний культиватор для дачі як вибрати його кращий варіант можливо тільки, якщо зробити аналіз ґрунту на ділянці, визначити тип ґрунту і необхідну частоту його обробки.

 

 

Почнемо з легких культиваторів, вагою до 15 кг. Вони працюють від електрики, мають високу маневреність, з ними легко впорається навіть жінка без допомоги з боку сильної половини. Єдина проблема цих культиваторів — провід, який може потрапити під фрезу при роботі.

Культиватор легкого типу непридатний для роботи на важких ґрунтах. Він не може зорати землю на велику глибину, і призначений для теплиць з невеликими грядками.Для більш протяжних ділянок набувають культиватори із середньою потужністю і вагою від 15 до 35 кг. Такі культиватори працюють на бензині. Завдяки своїй вазі вони справляються з ущільненими ґрунтами, мають складне управління, тому не підходять жінкам і людям пенсійного віку.

Вважається, що «Кріт» МК 1а 02 найбільш підходящий агрегат, ну а як працювати культиватором правильно допоможуть наші поради.

Перш за все, враховуйте його потужність і вагу, двоконтактний або чотирьохконтактний варіант двигуна, глибину і ширину обробки, додаткові агрегати, наявність електроприводу або бака для бензину.

Непоганим варіантом культиватора «Кріт» МК 1а 02 є його серія з двоконтактним карбюраторним двигуном і повітряним охолодженням.На сьогоднішній день він обладнується потужним, чотирьохконтактним мотором; має компактні габарити; невелика вага в 48 кг; паливний бак місткістю 2,5 літра і легко перевозиться. Його перевага — прийнятна ціна і економічність. Мотокультиватор працює на схилах і може обробити тверду землю. Його чималий діапазон робіт включає в себе прополку, косіння трави, полив, що істотно полегшить вашу працю.

Відео культиватор Крот обзор

Мотокультиватор «Каскад» — опис та характеристика з фото

Для роботи на земельній ділянці в 30-50 соток використовують важкі культиватори. Найбільш привабливий серед них — мотокультиватор «Каскад», що має 5-літровий обсяг бака, дві передні і дві задні швидкості.

Завдяки своїй вазі і універсальному зчепленні «Каскад» може працювати зі змінними колесами для транспортування і роботи з землею; набором фрез; причіпним візком; бічною або роторною косаркою; плоскорезом; окучником; кормоподрублювачем.

Він дуже простий у догляді. Досить утримувати його двигун в чистоті, після вироблення 50 літрів палива регулювати систему запалювання, робити її огляд і обов’язково оцінювати стан ланцюгового редуктора.

Мотоблок каскад інструкція по ремонту: двигуна

Мотокультиватор Каскад

Спершу потрібно ознайомитися з технічними можливостями культиватора. Рекомендується вивчити інструкцію з експлуатації і можливості додаткових насадок, завдяки яким можна провести глибоке перекопування грунту, посадку буряка, моркви, картоплі. Найбільш затребуваними з них є окучник, плоскорез, роторна косарка, картоплекопач, подрібнювач сміття, аератор для газону, снігоочисник.

Культиватором «Каскад» добре розробляти ділянки з пирієм і важкі, цілинні землі, зручно обробляти сад, однак при цьому його переміщення ускладнюють солідні габарити. На вузьких грядках його неможливо застосувати через широке захоплення оброблюваного ґрунту.

Відео: Як працює мотоблок Каскад

«Каскад» — кращий культиватор для дачі як вибрати оптимальний варіант — вирішувати тільки Вам.

На цьому все, наша стаття  «Культиватор для дачі як вибрати» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Техніка для саду» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Культиватор для дачі як вибрати: огляд кращих мотокультиваторів