Чому кури клюють один одного до крові

Чому відбувається канібалізм курей?


Кури клюють один одного до крові

 

Чому кури клюють один одного до крові

 

Мало хто знає, що дзьоб — це головний орган будь-якої домашньої птиці, особливо курочки. Якщо ваші курчата або кури клюють один одного, це нічим хорошим не закінчиться. У таких ситуаціях життєво важливий курячий орган перетворюється на смертоносну зброю. Тому необхідно завчасно з’ясувати, що рекомендується зробити кожному фермеру для того, щоб запобігти канібалізм у курей.

Причини чому кури клюють один одного і вищипують пір’я

Багатьох птахівників цікавить питання, чому кури клюють один одного? Причин цьому може бути безліч. Головне, вчасно помітити наявність такого роду проблем у домашніх птахів. Найчастіше це трапляється навесні в період линьки, тому фермери перший час не надто звертають увагу на залисини, які раптом з’явилися на шиї у несучки. Тим часом розклей у курей поступово приймає обриси глобальної проблеми і з цим потрібно починати боротися. Чим він небезпечний, так це тим фактом, що на залисинах і на легких ранах кури не зупиняються. Вони продовжують клювати свою жертву, і якщо нічого не зробити, підсумок буде досить плачевним.

причини Кури клюють один одного до крові

Ветеринари дали цьому відхиленню свою назву — птерофагія. Багато сперечаються, чим вона є: простою поганою звичкою або ж захворюванням? Як не дивно, то тим, і іншим. Все залежить від фази розвитку такого роду проблеми. Сама звичка виникає і формується ще в дитинстві: курча розкльовує голови і шиї своїх родичів. І тут кожному фермеру слід звернути на це увагу і докласти всіх зусиль для того, щоб викорінити згубну звичку. Якщо цього не зробити, з капосного курчати з часом виросте доросла курка, яка страждатиме тим же відхиленням.

Як боротися з ти, що кури клюють один одного до крові

Для того щоб зрозуміти, як боротися з такою проблемою, рекомендується в першу чергу виділити список факторів, найбільш часто спонукають курей несучок прокльовувати один одного. До таких належить:

  • неповноцінне харчування. Дана причина вважається однією з найбільш поширених. Якщо не дуже грамотно скласти для домашньої птиці раціон, з часом їй бракуватиме таких компонентів, як білок і кальцій. В такому випадку курка почне шукати різні шляхи виправлення цієї проблеми. Звідси і перше спонукання до розкльову;
  • надмірне освітлення. Що не кажи, принцип золотої середини є запорукою успішного розведення домашніх курей на подвір’ї. Всім відомо, що птахи потребують тривалого світлового дні. Забезпечити цей нюанс просто необхідно, особливо якщо мова йде про яйценосні породи курей. Проте, якщо зі світловим режимом перестаратися, птиці почнуть вести себе набагато агресивніше. В результаті ви і зіткнетеся з проблемою розкльову;

Читайте також: Чому кури клюють яйця

 

 

  • скупченість в приміщенні. Якщо хочете, щоб ваші домашні несучки стали агресивними, поселите їх на зимовий період в тісному курнику. А якщо підсадити до них молодняк, то вони неодмінно накинутися на нього;
  • несумісні породи. Причому звернути увагу варто не тільки на розмежування різновидів домашніх птахів. Бажано також розселити птахів світлого і темного забарвлення, так як вони між собою навряд чи уживуться.

урчата клюють один одного до крові

Всі ці моменти і можуть послужити відповіддю на питання, чому курчата і дорослі кури клюють один одного. Тому спочатку визначте проблему і позбудьтеся від вогнища її поширення, і подібні неприємності більше ваших курей не осягнуть.

Відео «Причини розкльову у курей»

Неповноцінне харчування курчат та курей

Всі захворювання і відхилення в стані здоров’я домашніх курочок починаються з неправильного харчування.

Щоб кури не клювали одна одну

В першу чергу нормалізуйте щоденний раціон, зробіть його збалансованим. Не завадить і різноманітність. Дуже важливо включити в меню курей продукти, які у великих кількостях містять білок. Він необхідний несучкам, так як міститься в яйцях. Найбільш проблемний період для домашніх курочок — весна, під час якої вони активно линяють. До того ж кожен процес яйцекладки вимагає від птахів багато енергії і корисних компонентів, які потрібно якось заповнювати. Якщо фермер нічого не робить, кури, які страждають дефіцитом кальцію, білка або інших вітамінів і елементів, починають вискубувати пір’я у своїх родичів. Кров, яка виступає внаслідок цього на шкірі у жертв, не зупиняє новоспечених хижаків. Пам’ятайте, що постраждалій птиці можете допомогти тільки ви: зграя просто заклює слабшу курку.

Освітленість пташника

Чому кури часто клюють один одного до крові? Причиною може послужити надмірне освітлення господарського приміщення. Якщо воно занадто яскраве і тривале, птахи починають помічати на тілі один одного, виступаючі під шкірою вени. Це багато в чому і спонукає їх розкльовувати сподобавше місце.

Що робити, якщо курчата клюють один одного до крові

До того ж, яскраве світло додає курям зайвої агресивності. Тому в такій ситуації необхідно зробити освітлення більш тьмяним. Для цього купіть не такі потужні лампочки, або просто пофарбуйте їх в червоний або зелений колір. І не забудьте відселити потерпілого пташеня від основного поголів’я, щоб виходити його.

Читайте також: Хвороби курей їх симптоми і лікування

Утримання несумісних порід

Лікування домашніх птахів може знадобитися і після підселення в курник до несучкам зі світлим забарвленням темних. Фахівці вважають, що подібне незнання з боку фермера може дорого обійтися йому, птиці відразу ж почнуть агресивно один до одного ставитися, аж до розкльову. Відсутність будь-яких спроб вирішити цю проблему з вашого боку може призвести до загибелі мало не всього поголів’я. Перше, що потрібно зробити птахівників — виділити тих особин, від яких і походить основна агресія. Коли організатори знайдені, можна приступати до безпосереднього вирішення такого роду проблеми.

Що робити щоб кури не клювали одна одну

Що необхідно зробити птахівників для того, щоб домашні птахи перестали розкльовувати один одного?

Чому кури клюють яйця і своїх родичів

В першу чергу рекомендується переглянути щоденний раціон курей. Включіть в них вітаміни і корисні мінеральні речовини. Наприклад, в складі будь-якого корму повинен бути присутнім білок. Якщо він буде присутній у великих обсягах в організмі курки, ви переконаєтеся в тому, наскільки покращиться стан їх здоров’я.

Фахівці також радять фермерам додати до основного раціону клітковину. Це можуть бути рисові, пшеничні або ж вівсяні висівки. Абсолютно точно можна сказати, що включення дробленого зерна в корм домашніх птахів допоможе вам запобігти поширенню будь-яких захворювань.

У процесі вирішення проблеми фермери, навчені досвідом, заходять ще далі: використовується обладнання, за допомогою якого дзьоби птахів сточуються. Здійснити це можна і механічно, проте якщо ви готові витратити гроші на якісний пристрій, результат виявиться куди більш високим.

Канібалізм птахів

Найбільш легко здійсненний альтернативний спосіб — додавання в основний корм домашніх птахів абразивних компонентів: вони також непогано сточують дзьоб, що перешкоджає подальшому розкльову птахів голів і ший один одного. Будь-якому фермеру хочеться зробити все можливе для того, щоб курочки-несучки більше не клювали своїх родичів. На перший погляд, лікування здається досить трудомістким процесом, але головне, забезпечити для птахів гідні умови проживання. Профілактика виявиться значно результативнішою.

Відео «Чому курчата клюють один одного»

Сподіваємося, що ця стаття на нашому сайті була максимально інформативною і Ви змогли отримати відповідь на питання, чому та що робити, якщо кури клюють один одного. Дотримуйтесь елементарних правил утримання курей і Ви ніколи не зіткнетеся з цією проблемою.

 

Чому кури клюють один одного до крові