Квітка Канна: вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті

Як посадити квітку канна у відкритий грунт? Правила догляду


квітка канна

 

 

Кожен дачник хоче, щоб його ландшафтна ділянка була прикрашена красивими і яскравими квітами. Для цього можна використовувати як поодиноко посаджені рослини, так і цілі композиції. Одна з найефектніших квітів — канна. Мало хто сьогодні використовує її на своїй дачній ділянці, хоча вона прекрасно росте і не вимагає особливих умов. Тема цієї статті — канна: посадка і догляд у відкритому ґрунті. Ця стаття допоможе вам ближче познайомитися з цією екзотичною рослиною і посадити її на своїй території.

Канна: посадка і догляд у відкритому грунті

Канна — це індійський квітка, яка перекочувала до нас ще дуже давно. Це багаторічна рослина, однак, вона не може зимувати у відкритому ґрунті. Найбільше в Канні привертають увагу яскраві, красиві квіти, які мають асиметричну форму і різноманітне забарвлення: біле, жовте, червоне або малинове. Також сьогодні виведені сорти з плямами, смужками і різноманітними візерунками.

Читайте також: Анемона: посадка і догляд у відкритому ґрунті

Сьогодні відомо досить багато сортів канн. Всі вони відрізняються періодом цвітіння, особливостями посадки і догляду. Але кожен сорт відмінно прикрасить ваш ландшафтний дизайн, внесе в нього яскравість і екзотичність. Зовні канна чимось нагадує пальму. Саме тому в народі цю квітку називають пальмовою. Саджаючи її в центр, ви можете бути впевнені, що саме вона стане лідером всієї вашої композиції. Великі, гіллясті канни істотно виділяються на тлі інших рослин, оскільки вони цвітуть з початку червня по вересень. Іноді вони стоять до перших заморозків.

Канна - квітка родом з Індії

Існує думка, що доглядати за квіткою занадто складно, тому її краще садити на дачній ділянці. Але це необґрунтоване твердження. Головне — знати особливості вирощування і створити для рослини сприятливе середовище. Це допоможе без важкої праці виростити на території канни. Давайте розглянемо, як посадити квітку на ділянці і що для цього необхідно.

 

 

Канна: посадка у відкритий ґрунт

Канна: посадка у відкритий ґрунт

На початку зазначимо, що квітка розмножується кореневищами, які можна придбати у всіх спеціалізованих магазинах. Отже, канна буде рости, якщо правильно підібрано:

  • Місце знаходження. Квітка погано росте в тіні, але на відкритому просторі може швидко загинути. Тому важливо підібрати таке місце, щоб там була і прохолода, і достатня кількість світла. Також важливо уникати протягів, щоб не пошкодити стовбур рослини.
  • Ґрунт. Земля повинна бути поживною, насиченою і зволоженою. Звичайно, зараз досить складно знайти такий ґрунт, тому рекомендується змішувати його з гноєм, торфом і золою. Якщо є можливість, то краще зробити суміш, складену з рівних частин піску, торфу, перегною і землі.
  • Час посадки. Коли найкраще садити канну? Оптимальним вважається кінець квітня — початок березня. Саме в цей час повністю виключена ймовірність нічних заморозків, яких так боїться ця квітка.
  • Спеціальна гаряча підстилка. Щоб зростання і цвітіння рослини було тривалим і пишним, багато дачників використовують деяку хитрість — роблять квіткам органічну підстилку. Вона складається з кінського гною, який свіжим укладається на дно ямки, а зверху засипається ґрунтом. В результаті горіння буде розвиватися тепло, яке посприяє тривалому цвітінню.

як вирощувати квітку канну

Щоб розмножити канну, необхідно в осінній період викопати кореневища для зимівлі в погребі. А навесні, перед висадкою поділити їх на кілька частин. Місця розриву потрібно обов’язково змастити вугіллям або слабким розчином марганцівки. Також рекомендується висаджувати посадковий матеріал в невеликий парник, щоб кореневища пустили відростки. Як тільки на поверхні ґрунту з’являться невеликі паростки, можна приступати до висадки у відкритий ґрунт.

посадка канни

Як доглядати за каннами в домашніх умовах

Багатьох дачників здивує нескладний догляд за рослиною, який потребує лише:

  • Помірний полив. Не варто заливати квітку. Досить періодичного поливу в міру висихання ґрунту. Канна досить погано реагує на сильне перезволоження і легше переносить посуху.
  • Підгодівля. Для цього можна використовувати мінеральні або органічні добрива. Підгодовувати можна кілька разів на тиждень.
  • Розпушування ґрунту і знищення бур’янів.

Догляд за каннами

Що стосується шкідників, то вони досить рідко нападають на канну, тому турбуватися не варто. Отже, канна, посадка і догляд у відкритому ґрунті — справа нескладна і під силу навіть недосвідченим дачникам.

Відео: Як правильно саджати канни у відкритий ґрунт

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити на вашій території красиві канни, які будуть радувати ваше око весь сезон. Читайте нашу рубрику квітникарство, яка допоможе зробити Вашу домівку неймовірно прекрасною.

 

Квітка Канна: вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті