Кури бройлери вирощування в домашніх умовах з чого почати?

Як вирощувати курей бройлерів для отримання м'яса


Кури бройлери вирощування в домашніх умовах - фото

 

Кури бройлери вирощування в домашніх умовах з чого почати?

 

Кури бройлери володіють дуже високими м’ясними показниками. Їх дуже вигідно розводити як в домашніх умовах так на великих фабриках. Приріст маси відбувається при мінімальних витратах корму. У цій статті ми розповімо читачу хто ж такі кури бройлери, як їх вивести, як вирощувати і де утримувати.

Кури бройлери — вирощування

Кури бройлери — це не окрема порода курей, як помилково припускають багато початківців птахівників. Кури бройлери — це молодняк птиці, які мають найоптимальніші характеристики для набору ваги. Для розведення бройлерів використовують курей з гарними відтворюваними здібностями м’ясного напряму.

Для відтворення бройлерів використовують різні породи курей м’ясного напряму. В Україні найчастіше — це кури породи корниш і плімутрок. В результаті схрещування виходить молодняк з високими м’ясними якостями. Вони дуже швидко ростуть і набирають живу вагу. Їх м’ясо має підвищені смакові якості.

При схрещуванні порід плімутрок і корниш необхідно пам’ятати, що кури корниш використовуються по батьківській лінії, а плімутрок по материнській лінії.

Кури Корніш (корнуельські кури) були виведені в Великобританії, звідти і потрапили в Україну та Росію. Ця порода відрізняється великими розмірами, міцним кістяком і щільною статурою. Ця порода може мати різне забарвлення, однак найчастіше зустрічаються білі кури.

Кури Корніш (корнуельські кури)

Кури Корніш (корнуельські кури)

Кури плімутрок були виведені в США. Забарвлення оперення може бути різним: чорне, польове, біле, смугасте. В Україні найбільш поширені білі кури.

Кури плімутрок

Кури плімутрок

У виробничих масштабах найбільше використовують саме ці породи. Крім цього, для отримання курчат бройлерів використовують породи курей: Нью-гемпшир, Першотравнева, Панціревські та інші.

Всі ці породи при схрещуванні дозволять отримувати курей з високими м’ясними якостями. Вони дуже швидко набирають масу. Практично всі ці м’ясо яєчні породи дозволяють отримувати курчат з високими показниками зростання і швидкого набору маси. Як правило, такі пташеня важать близько 1000 грамів на 70-ту добу.

Вирощування курей бройлерів

Вирощування курей бройлерів

 

 

На сьогоднішній день існує дуже багато способів і методів вирощування курей бройлерів. Для домашнього присадибного господарства можна використовувати два способи:

  • Вирощування бройлерів на глибокій підстилці
  • Вирощування бройлерів в клітці

Про всі ці способи слід розповісти окремо.

Вирощування курей бройлерів на глибокій підстилці

При бажанні в домашніх умовах бройлерів для отримання м’яса можна вирощувати цілий рік. Для цього достатньо мати курник який відповідає наступним параметрам: теплий, з вентиляцією, без протягів, сухий, недоступний для гризунів. Стіни бажано повинні бути оштукатурені і побілені. На подальше вирощування найкраще купувати добових курчат (або виводити в інкубаторі). У першу добу курча важить в середньому 40 грам.

В якості профілактики інфекції, підлоги в курнику необхідно посипати вапном-пушенкой, виходячи з розрахунку 1 кілограм на 1 квадратний метр. Після цього можна застеляти підстилку. Вимоги до підстилки, при такому способі вирощування повинні бути дуже великими. Вона повинна бути суха і пухка. В якості підстилки відмінно підійде тирса, різна стружка, соняшникове лушпиння або солома.

Читайте також: Хвороби курчат бройлерів

Починати заготовлювати підстилку необхідно заздалегідь, потрібно щоб вона досить просохла. На одного курчата, на весь період вирощування потрібно 2-3 кілограми підстилкового матеріалу. Підстилку слід застеляти шаром 15-20 сантиметрів. Така підстилка буде служити утеплювачем, і буде поглинати зайву вологу.

Вирощування курей бройлерів на глибокій підстилці

Дуже важливим фактором утримання курчат бройлерів є вологість навколишнього повітря. Занадто висока відносна вологість повітря може привести до погіршення росту молодняку ​​і це багато в чому сприяє розвитку різних хвороб. Занадто низька вологість повітря викликає у курчат сухість дихальних шляхів. Найбільш оптимальною вологістю повітря для бройлерів з — 60 — 65%. Для досягнення даного показника необхідно забезпечити хорошу вентиляцію приміщення.

  • У перші кілька днів життя курчат, температуру приміщення слід підтримувати на рівні 24-26 градусів. Щільність посадки курчат в ранньому віці становить 10-15 пташенят на 1 квадратний метр площі.
  • У перші 4 дні курчата дуже чутливі до змін температури, тому їх не можна допускати. При цьому не можна забувати про вологість, в цей період вона повинна бути не більше 70% і не менше 60%. Кури бройлери, які вже досягли віку 4 тижні вже не потребують додаткової підігріві, але найкраще якщо температура не опускатиметься нижче + 18 градусів.

Так само дуже важливим фактором вирощування бройлерів є вентиляція. Приміщення повинно дуже добре провітрюватися, проте ні в якому разі не можна допускати протягів.

Так само велику увагу слід приділити такому моменту, як світловий день. В ідеалі він повинен бути не менше 12 годин. При такому світловому дні у бройлерів збільшується обмін речовин і газообмін, в зв’язку з цим птиці швидше ростуть.

Вирощування курей бройлерів в клітці

Клітинні умови вирощування застосовують як на великих птахофермах так і в домашніх умовах. Перевагою даного способу є економія виробничих площ. Колони кліток зазвичай встановлюють в 3 яруси. Підстилку в цьому випадку використовувати зовсім не потрібно. Ще одним безсумнівним плюсом є поліпшення санітарних умов утримання. Щільність посадки: 8-10 добових курчат на 0,5 квадратних метра.

Основне що необхідно пам’ятати — це підтримка певного мікроклімату на всіх ярусах клітинної батареї.

Читайте також: Комбікорм для бройлерів в домашніх умовах

Всі умови утримання (температура, відносна вологість, вентиляція) абсолютно ідентичні і про них ми говорили вище. Вирощування бройлерів в клітках досить продуктивне, при правильному годуванні курчата віком від 1 місяця будуть важити 1,4-1,6 кілограм. В середньому на приріст 1 кілограма живої ваги буде витрачатися 2,5 кілограма корму. Кури бройлери дуже цікаві в продуктивному плані. Їх вирощуванням може зайнятися абсолютно кожен, воно не представляє великих труднощів.

Кури бройлери фото

Кури бройлери фото

фото курей бройлерів

фото курей

фотографія куреці

Відео: Вирощування курей бройлерів на фермі

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як розводити курей бройлерів в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

 

Кури бройлери вирощування в домашніх умовах з чого почати?