Що робити, якщо кури не несуться — як підвищити несучість курей

Чому кури несучки не несуться


Що робити, кури не несуться та чому несучки перестали нестися?

 

Що робити, якщо кури не несуться - як підвищити несучість курей

 

Розведення курей та отримання від них добірної яєчної продукції є вигідною власною справою. Але нерідко фермери стикаються з ситуацією, коли кури погано несуться або зовсім перестають давати яйця. Якщо це явище тимчасове, то не варто бити тривогу. В інших випадках потрібно з’ясувати причини і постаратися усунути їх якнайшвидше. Чому кури не несуться? Про це наша сьогоднішня стаття.

Чому кури перестали нестися?

При формуванні зграї курей-несучок власник може обзавестися сучасними кросами або віддати перевагу невибагливій породы птиці з меншим ступенем продуктивності. Звичайні породи кілька програють в порівнянні з кросами, оскільки споживають більше корму, розносяться пізніше, мають ступінь несучості не більше 80%, щорічно кожна курка дає 150 — 220 яєць.

Читайте також: Чому бройлери падають на ноги

До причин, за якими будь-які курки перестали приносити яйця, фахівці в першу чергу відносять похибки в щоденному живильному раціоні, порушення умов утримання, різні хвороби, які тяжіють птицю. Далі слідує рівень освітленості, стреси, період линьки, скачки температур, інстинкт насиджування, віку курки, хижаки і бажання мчати в секретних місцях. Розглянемо всі причини більш докладно.

Що давати курям несучкам щоб неслися

Погане харчування може стати вагомим аргументом для того, щоб курка перестала давати яйця. У нормах для несучок прописані такі умови — достатня кількість корму на кожну голову в стаді, фронт годівлі (щоб кури не змагалися за корм), гарна якість продуктів харчування (неприпустимо годування гнилими або старими кормами), вміст білка на рівні не менше 15%.

Що давати курям щоб неслися

До складу корму повинні входити вуглеводи і жири, які дають домашньої птиці досить енергії для того, щоб забезпечити власника добірними яйцями. Якщо порушується будь-яка з умов, виникають проблеми. Перше годування не можна проводити пізніше, ніж вранці коли вмикається світло в пташнику. Друге — приблизно через 8 — 10 годин після першого або за 6 годин до сну. Падіння продуктивності відзначається і через брак рідини.

Умови утримання

Для регулярного отримання яєць важливо створити в курнику нормальний світловий режим. Щоб тривалість дня становила від 10 до 12 годин. В іншому випадку птиці багато сидять, а малорухливість негативно позначається на продуктивності. Необхідна несучкам температура вище 15 градусів тепла. В такому випадку вони не стануть витрачати енергію на обігрів тіла, а спрямують її на виробництво яєць. Слід подбати і про правильну систему вентиляції. Але не можна допускати наявності в пташнику протягів. Підтримка чистоти також позитивно впливає на безперервне отримання від курей якісних яєць.

Чому кури перестали нестися?

 

 

Хвороби курей і симптоми

Можливо причини, за якими курка перестала нестися, криються в інфекційних або незаразних захворюваннях. Зазвичай після лікування у курей відновлюється до 80% від початкової несучості. Наприклад, інфекційного бронхіту властиво вражати органи виробництва несучок в юному віці. Далі недуга приймає хронічну форму. В результаті багато пернатих не можуть відкладати яйця, оскільки отримують патологічні зміни яєчників і яйцепроводів.

Хвороби курей і симптоми

У промислових фермерських господарствах число таких особин здатне скласти до 50% від усього стада. Незаразні хвороби — перитоніти, оваріїти, сальпінгіти — є запальними процесами, які скупчуються в яйцеводах і яєчниках, провокуючи зниження продуктивності або припинення яйцекладки. Для незаразних хвороб характерні спалахи, то загасання. Причинами появи фахівці вважають травми, авітаміноз, антисанітарію в пташнику. Спровокувати появу запалень може і вживання кормів з цвіллю.

Що робити щоб кури краще неслися

Що робити щоб кури краще неслися

До інших чинників, за якими курки раптом перестали давати яйця, відносять порушення світлового режиму. У природі пернаті відкладають їх навесні і в середині літа, оскільки несуться для розмноження. Більшості порід при домашньому утриманні потрібно 14 — 16 годин світлового дня, що не так просто виконати. Прийнято використовувати електролампи або поєднувати їх з денним світлом. Не слід створювати надто яскраве освітлення.

Читайте також: Хвороби курей їх симптоми і лікування

Стрес — відсутність корму або рідини, переміщення в новий курник, поява серед курей півня — здатний відбити у птахів бажання нестися. Купувати нових птахів слід так, щоб вони знову стали давати яєчка через 6 тижнів. Впоратися зі стресом вашим вихованцям допоможе яблучний оцет. Потрібно додавати 20 мл. на 1 літр води щомісяця не менше 1 тижня.

Линька — природний для курки процес, який зазвичай настає восени. Сезонні линьки стартують з 2 роки життя несучок. Формування нового оперення вимагає витрат енергії, тому у курочок знижується або пропадає продуктивність. Линька триває від 6 до 8 тижнів. У цей час слід вводити в раціон корми з вмістом сірки — капусту, горох, конюшина, люцерну, м’ясо-кісткове борошно. Досвідчені птахівники з початком линьки радять виключити зерно. З появою нового оперення курочок знову годують рясно, додавши пшеницю і пророщених овес, насіння соняшнику.

Що робити щоб кури неслися

Погано впливає на несучість і висока або занадто низька температура. Взимку вона не повинна бути менше 13 градусів тепла. Влітку пернатим потрібно багато води і затінені укриття на вигульній майданчику. У найспекотніші дні рекомендовано давати, наприклад, кавун, а в курник поставити вентилятор.

Гормональний фон у птиці при насижуванні змінюється, тому можливе припинення яйцекладки. Щоб повернути курочку до яйцекладки, потрібно посадити її в клітку з гратчастим дном, де відсутня підстилка. Її підвішують так, щоб квочка бачила інших. Яйцекладка зазвичай відновлюється через пару днів. На яйцекладку впливає і вік птиці. Нестися вона починає в 6 місяців.

Чому кури несучки не несуться

Найпродуктивнішим є 1 рік. Далі ступінь продуктивності знижується щорічно на 15 — 20%. До 5 років курочка відкладає не більше половини від числа яєчок, які приносила перші пару років. На готовність молодої особини до початку яйцекладки вказує яскраво-червоний колір її гребінця.

Простий тест — переверніть птицю на спину, проведіть пальцями від грудної кістки вниз живота. Якщо між намацаними лонними кістками реально вмістити палець — це вірна ознака, що через 4 тижні пташка приступить до першої яйцекладки. Значної шкоди завдають яєчної продукції і непрохані гості — тхори, миші, щури, які займаються крадіжками. Якщо перестаєте знаходити яєчка, переконайтеся, що в курнику не завелися шкідники. Іноді птахи можуть нестися поза курником або в інших окрім гніздового ящика місцях. Підроблені яєчка або тенісні кульки дозволять зробити ящик привабливіше для несучок.

Методи рішення щоб кури краще неслися

Зрозуміло, що робити в тому випадку, якщо у свійської птиці підтверджений авітаміноз або недолік мінералів. Потрібно переглянути щоденний живильний раціон і придбати спеціальні добавки. Важливими складовими годування повинні стати овочі та зелень. При стресі пернатим потрібен час для адаптації до нових запропонованих умов.

Читайте також: Комбікорм для бройлерів в домашніх умовах

Не завадять підгодівлі вітамінами, зеленню. Звикання курочок до нового члена зграї зазвичай відбувається через тиждень. Слід підтримувати в пташнику оптимальну температуру — в межах 15 — 23 градуси. У зимовий період приміщення потрібно утеплити або подумати про систему опалення.

Влітку пернаті повинні споживати багато рідини і прогулюватися в тіні. Для виявлення причин зниження продуктивності або її повної відсутності краще звернутися за консультацією до ветеринара.

Відео «Корм для курей несучок своїми руками»

У ролику розповідається і показується, як приготувати комбікорм для курей несучок; чим годувати курей, щоб вони добре неслися.

Сподіваємося, що ця стаття була максимально інформативною і Ви змогли отримати відповідь на питання, що робити, якщо кури не несуться. Дотримуйтесь елементарних правил утримання курей нечучок і Ви ніколи не зіткнетеся з цією проблемою.

 

Що робити, якщо кури не несуться - як підвищити несучість курей