Як вибрати ландшафтний дизайн дачної ділянки: фото та рекомендації

Ландшафтний дизайн біля будинку


Ландшафтний дизайн дачної ділянки

 

Як вибрати ландшафтний дизайн дачної ділянки: фото та рекомендації

 

Дача — чарівне місце, куди ми прагнемо після довгих робочих буднів. Там можна відпочити від міської метушні, насолодитися самотністю, сімейною єдністю або провести час у веселій галасливій компанії друзів. Щоб перебування за містом стало максимально комфортним і естетично приємним, необхідно всього лише правильно спланувати ландшафтний дизайн біля будинку та подвір’я своїми руками: фото красивих ідей і рекомендації з планування допоможуть оптимально використовувати територію і організувати справжній райський куточок для незабутнього відпочинку всієї сім’ї.

ландшафтний дизайн

На заміській ділянці можна облаштувати красиву і затишну територію

Ландшафтний дизайн на дачі: фото і опис стилів

Багато, купуючи готову ділянку, хочуть привнести в неї власну атмосферу, тому прагнуть оформити дачний ландшафтний дизайн своїми руками, фото і опис різноманітних стилів допоможуть вибрати потрібний саме вам. Сьогодні можна побачити безліч рішень ландшафтного дизайну території. Розглянемо найпоширеніші з них.

Як зробити ландшафтний дизайн своїми руками на дачі

Невеликий дачний двір густо засаджений квітами і чагарниками

Класичний (регулярний стиль) ландшафтного дизайну

У регулярному стилі оформляють свої володіння прихильники класичних рішень. Йому притаманні строгість, мало виражені симетричні композиції і правильні геометричні форми, і деяка помпезність. Цей стиль вимагає ретельного догляду і великої території. Однак це не означає, що його неможливо оформити своїми руками. Фото ландшафтного дизайну дачної ділянки 15 соток в регулярному стилі демонструє основні тематичні акценти.

Тут обов’язково присутній центр. Їм може бути фонтан, будинок або скульптура. Вся композиція будується навколо центру: симетричні доріжки, рівно підстрижені кущі і газон, густа жива огорожа, візерункові квіткові клумби. Все висаджується відповідно до схем за чіткими геометричними лініями. Фонтани і скульптури згладжують строгість і дають відчуття спокою і єдності з природою.

Класичний (регулярний стиль)

Для класичного (регулярного) стилю характерні симетричні композиції і ковані меблі

Пейзажний стиль, як ландшафтний дизайн

Головне правило пейзажного стилю — враження нерукотворного походження. Елементи ландшафту розташовуються вільно і природно, неначе їх створила сама природа. Нерівний рельєф, водойма неправильної форми, дикорослі квіти і чагарники — обов’язкові супутники пейзажного ландшафтного дизайну.

Цей стиль сподобається любителям романтики і природних пейзажів. Він не вибагливий у догляді, не вимагає великих фінансових вкладень. Створити куточок первозданної природи можна своїми руками. Фото ландшафтних дизайнів дачних ділянок 10 соток в пейзажному стилі допоможе скласти загальне уявлення про цей дизайнерський напрям.

пейзажний стиль

Пейзажний стиль в оформленні ландшафту відрізняється вільним і природним розміщенням рослин

Сільський стиль кантрі

Кантрі (сільський) стиль — веселий, невибагливий, природний, з сумішшю яскравих фарб. Він приваблює своєю простотою і недбалістю. В оформленні використовують невибагливі квіти, композиції в сільських мотивах. Старі дерев’яні колеса, квіти в дерев’яних візках і бочках підійдуть для декорування в цьому стилі. Такий стиль підійде для дач будь-якого розміру, але затишніше буде виглядати він на ділянках з невеликою площею (6-12 соток).

Сільський стиль кантрі

Дачний двір оформлений в сільському стилі кантрі

Японський стиль для ландшафту

Японський стиль несе спокій і гармонію. Кожен елемент простий і в той же час символічний. Тут хочеться відмовитися від суєти і зануриться в глибокі роздуми про вічне. Як декор підійдуть кам’яні містки, відшліфовані валуни, акуратно підстрижене чагарники з чіткими формами. Підійде такий стиль для будь-яких ділянок, але оптимальною буде площа в 6-8 соток.

Японський стиль

В саду розміщені декоративні елементи, характерні для японського стилю

Ландшафтний дизайн у східному стилі

Для невеликих ділянок (6-8 соток) підійде східний стиль. Головною вимогою ландшафтного дизайну в цьому напрямку є велика кількість сонячного світла. Тут доречними будуть мозаїчні візерунки доріжок і фонтанчиків, барвисті кольори для клумб, куполоподібні дахи і вікна — стріли для альтанки. Для декору використовуються дзеркала та інші яскраві аксесуари.

Щоб створити східний ландшафтний дизайн дачної ділянки 6 соток своїми руками (фото того підтвердження) немає необхідності купувати дорогі матеріали. Мозаїчні візерунки з легкістю можна зробити із залишків керамічної плитки і старих дзеркал, а золота фарба допоможе надати аксесуарам відчуття дорожнечі.

східний стиль

Колоритний і яскравий східний стиль в оформленні дачної ділянки

Екзотичний стиль

Екзотичний стиль імпонує любителям подорожей, далеких заморських країн і незвичайних поєднань. В такому ландшафтному дизайні присутні екзотичні рослини, розташовані ярусами. Натуральні композиції з природних матеріалів — каменю, темного дерева і невелика водойма (струмок або болото) покликані надати ділянці природність дикої природи.

Екзотичний стиль

Відчуття екзотики допоможуть створити специфічні рослини і елементи декору

Альпійський стиль в ландшафтному дизайні

Дачна ділянка в альпійському стилі — поширений в наш час напрям ландшафтного дизайну. Підійде ділянка з різною площею. Стиль нагадує про гірські місцевості. Тематичним центром може бути розташований на узвишші будиночок, альпінарій або рокарій.

Натуральний камінь присутній у всіх декоративних композиціях. Декорування альпійських гірок, водойм і струмків, обробку клумб обов’язково проводять за допомогою гравію, сланцю, граніту. Цьому напрямку в ландшафтному дизайні притаманні такі декоративні конструкції, як каскадні клумби і водойми, кам’яні сади і сухі струмки.

Альпійський стиль

Альпійський стиль передбачає наявність на ділянці кам’яної гірки і водойми

Ландшафтний дизайн у вільному стилі

Назва говорить сама за себе. Основною вимогою вільного ландшафтного дизайну є гармонія і відчуття душевного спокою на такій ділянці. У цьому стилі присутні великі дерева, в’юнкі рослини і безліч квітів. Можна поєднувати геометричну строгість регулярного стилю і невибагливість пейзажного, первозданність альпійської гірки осучаснити невеликим керамічним фонтанчиком. Все залежить від вашої фантазії. Але тут головне не перестаратися, адже почуття міри в змішаному стилі — запорука затишного і «смачного» дизайну.

Альпійський стиль передбачає наявність на ділянці кам'яної гірки і водойми

Вільний стиль не обмежений правилами і дозволяє господарям ділянки експериментувати

Який би напрям ви не вибрали, не забувайте про органічність загальної композиції з урахуванням архітектури будинку і сусідніх ділянок.

Читайте також: Ідеї ​​дизайну клумби на дачі своїми руками

Основні етапи планування ландшафту на ділянці

Щоб ваш ділянка була красиво. і комфортною, необхідно не тільки визначитися зі стилем оформлення, але і правильно спланувати розміщення головних елементів. Далі розглянемо докладніше аспекти озеленення, створення доріжок, зведення садових будівель, оформлення водойм в ландшафтному дизайні дачної ділянки. Відео ролики і додаткову інформацію можна без зусиль знайти в інтернеті.

Планування ділянки - основні етапи

Дачна ділянка розділена на різні функціональні зони

При плануванні враховуються такі важливі моменти:

 • площа і межі ділянки;
 • орієнтація по сторонах світу і ступінь затіненості території протягом дня;
 • особливості рельєфу, стан ґрунту, рівень ґрунтових вод;
 • існуюче або плановане розташування будівель;
 • наземні і підземні комунікації і електропостачання.

Озброївшись цими відомостями, можна приступати до головного — підготовки плану ландшафтного дизайну вашої дачної ділянки.

облаштування овочевих грядок і квітників

Приклади оригінального облаштування овочевих грядок і квітників

Етап 1: планування ландшафтного дизайну

Нанесіть на план кордон ділянки, наявні будівлі, комунікації, ворота, рельєфні та інші особливості.

Корисна порада! Дотримуйтесь масштабу при розробці плану. Це допоможе правильно розрахувати відстань між об’єктами і кількість необхідних матеріалів.

Етап 1: планування ландшафтного дизайну

Перед початком ландшафтних робіт необхідно скласти детальний план на папері

Етап 2: зонування ландшафту

Нанесіть на план розташування доріжок, майданчиків, клумб, водойм, дерев і чагарників, декоративних композицій та інших елементів, які ви хочете бачити на своїй дачній ділянці. Пам’ятайте не тільки про красу, а й про комфорт. Для цього необхідно провести зональне розділення:

 • зона житлового будинку;
 • господарський блок. Сюди входять споруди для інвентарю, літній душ, туалет, літня кухня, баня та ін .;
 • зона відпочинку. Можна організувати кілька таких зон і окремо облаштувати дитячий майданчик, територію барбекю і т.п .;
 • сад і город. Ця територія для плодових дерев, ягідних кущів і грядки.

 

 

Етап 2: зонування ландшафтної ділянки

Затишна зона відпочинку з напівкруглими лавками

В залежності від ваших уподобань і площі ділянки, можна розширювати одну зону за рахунок іншої. Наприклад, поставте басейн на місці городу, якщо ви любите воду і не маєте бажання копатися в землі.

Корисна порада! Дитячий майданчик найкраще розмістити під вікнами будинку, а хозблок «заховати» за деревами або кущами.

Етап 2: зонування ландшафтного дизайну

Якщо в сім’ї є маленькі діти — на ділянці необхідно передбачити ігрову зону

Етап 3: освітлення ландшафтної ділянки

Світлове рішення — ще один важливий момент в будь-якому дизайні. На вулиці на дачі ми проводимо не тільки дні, але і вечора, а іноді й ночі. Правильне освітлення перетворить ділянку в вечірній час, підкреслить композиційні особливості і візуально розширить її межі. Ландшафтне освітлення умовно поділяють на такі категорії:

 • функціональне — використовується для освітлення об’єктів, при їх використанні в темний час доби (підсвічування входу в будинок, стоянки для машини, сходів, ганку);
 • декоративне — створює настрій, робить акценти на композиціях в нічний час (підсвічування фонтану, альпійської гірки та ін.).
Етап 3: освітлення ландшафту

Декоративне освітлення створить особливу атмосферу на ділянці у вечірній час доби

Умовність полягає в тому, що для функціонального освітлення можна застосовувати декоративні світильники.

Читайте також: Альпінарій своїми руками в ландшафтному дизайні

Щоб створити неповторний ефект, дизайнери використовують всілякі прийоми ландшафтного освітлення. Для басейнів, водойм і фонтанів застосовують підводне або плавуче підсвічування. Обов’язково проводиться підсвічування сходинок, доріжок і сходів. Це не тільки декоративне вирішення, а й заходи безпеки. Створити загадкові силуети і ажурні тіні допоможе заднє підсвічування. Також використовується підсвічування зверху вниз і навпаки.

Етап 3: освітлення ландшафтної ділянки

Дачний двір освітлений за допомогою декількох розвішаних гірлянд

Необхідний ефект допоможуть створити декоративні сонячні ліхтарики (наземні, підвісні, підводні). Вони зручні у використанні, заряджаються протягом дня сонячною енергією. Для інших джерел необхідно прокласти електропроводку під землею, тому спланувати її місце знаходження необхідно заздалегідь.

Етап 3: освітлення ландшафтного дизайну

Вдалі приклади освітлення заміських ділянок

Після складання плану можна приступати до робіт з благоустрою ділянки. Необхідно демонтувати непотрібні будови і рослини, прибрати з ґрунту коріння дерев і сміття, прокласти підземні комунікації і електропроводку. Тепер можна приступити до створення доріжок і майданчиків.

для функціонального освітлення можна застосовувати декоративні світильники

На стелі дачної альтанки розміщені китайські ліхтарики

Доріжки і майданчики, як ландшафтний дизайн

Бруковані доріжки та майданчики мають не тільки функціональне призначення. Вони створюють малюнок і стиль ландшафтного дизайну дачної ділянки. Фото доріжок показують, яким важливим декоративним елементом в ландшафтному дизайні є вони.

Плануючи ці елементи, враховуйте земельний рельєф, практичність і раціональність в з’єднанні зон. Деякі доріжки та майданчики необхідно оточувати бордюрами, і це не тільки додаткова прикраса. Бордюр запобігає зсування і перешкоджає сток води на сусідніх зонах.

Доріжки і майданчики

Доріжка і майданчик-подіум виконані з дерев’яних дощок

Існує безліч варіантів і покриттів:

 • тверде покриття (кам’яне, плиткове, цегляне, дерев’яне, бетонне);
 • м’яке покриття (пісок, гравій, щебінь, кора);
 • трав’яне покриття (стійка до витоптування трав’яна суміш);
 • комбіновані (поєднують кілька видів покриття).

Читайте також: Декоративний ставок на дачі: вибір місця, форми, розміру

Будь-який варіант повинен гармоніювати із загальним напрямком дизайну дачної ділянки і забезпечувати його чистоту і акуратність.

Існує безліч варіантів і покриттів

Майданчик зони відпочинку оформлений декоративним каменем

Озеленення дачної ділянки

Які ж рослини посадити на дачній ділянці? Ландшафтний дизайн має багато різновидів озеленення.

Трав’яний газон для ландшафту

Газон — невід’ємна частина будь-якої дачної ділянки. Він є сполучною ланкою і фоном для декоративних композицій. Крім того, завдяки газону підвищується вологість повітря, знижується рівень шуму, поліпшується загальний мікроклімат ділянки. А що може бути краще прогулянки босоніж по свіжоскошеної траві?

Газони бувають рулонними і посівними. Перші вирощуються на спеціальних територіях і продаються в рулонах. Вони дуже зручні тим, що немає необхідності чекати, коли виросте трава. Головним мінусом такого газону є його висока вартість. Посівні газони більш доступні, але на їх облаштування потрібен час. Для дачної ділянки підійде звичайний газон з суміші 3-4 злакових трав.

трав'яний газон

Посівний газон створює рівномірну трав’яну поверхню на ділянці

Корисна порада! Стригти газон необхідно, коли трава досягає 10 см і вище. Після стрижки необхідно очистити його граблями і полити.

Вертикальне озеленення ландшафтної ділянки

Вертикальне озеленення застосовують для декорування. Для його створення використовують в основному в’юнкі рослини. Ось деякі з них: дівочий або амурський виноград, хміль, клематис, жимолость, китайський лимонник, запашний горошок. Підняти їх можна за допомогою всіляких арок, садових екранів, решіток.

Як вибрати ландшафтний дизайн дачної ділянки: фото та рекомендації

Такими опорами можуть бути також дерева, ліхтарні стовпчики або водостічні труби. Головне пам’ятати, що видимі опори повинні бути теж декоративними, щоб не зіпсувати загального враження від композиції. Для вертикальних композицій підійдуть каскади з квітів в горщиках або ампельних рослин (петунія, бегонія). Фото красивих дачних ділянок 6 соток з прикладами вертикального озеленення можна побачити на тематичних сайтах.

вертикальне озеленення

Оригінальна прикраса альтанки з використанням вертикального озеленення

Дерева і чагарники для ландшафтного дизайну

Вибір дерев і чагарників для висадки на дачній ділянці залежить від особистих переваг. Багато бажають мати на дачі джерело свіжих екологічно чистих фруктів і ягід. Деякі висаджують ці рослини для декорування. Втім, обидва варіанти можна поєднати. У будь-якому випадку необхідно врахувати такі важливі фактори:

 • особливість ґрунту і мікроклімат;
 • переважаючий вітер і освітленість;
 • рельєф;
 • сумісність рослин, щільність і діаметр крони;
 • сезонність.
Дерева і чагарники

Дерева на дачній ділянці створять прохолоду і тінь в жарку пору року

Для оформлення ландшафтних проектів дизайнери використовують як плодові, так і не плодові види дерев і чагарників. Особливою популярністю користуються хвойні рослини. Вони невибагливі в догляді, приносять прохолоду влітку і радують око в холодну пору року. Використовують такі види хвойних, як тую, гірську сосну, ялівець. З чагарників висаджують бузок, жасмин, глід, білий дерен, верес, гортензію, кизильник і інші.

Дерева і чагарники для ландшафту

Жива огорожа, як ландшафтний дизайн

Особливим видом декорування є живоплоти. З їх допомогою створюють кордон між ділянками і зонами, оформляють зелені кімнати, фасади та стіни будинків. Для високих огорож використовують хвойні рослини (туя західна, ялиця сибірська, ялівець). Середні можна виростити з барбарису, дерну білого. Для низьких декоративних огорож підійдуть хеномелес японський, спірея.

Жива огорожа

Уздовж огорожі висаджені кактуси і сукуленти

Квітники для ландшафту

Квітник стане прикрасою для будь-якого дачної ділянки. Його роль привнести різноманітність фарб в загальний дизайн. Залежно від ландшафтного стилю квітники можна розділити на:

 • регулярні (клумби, квіткові бордюри, модульні композиції);
 • пейзажні (групи рослин, що створюють враження природної краси).
квітники

Приклади оригінальних квітників на дачній ділянці

Вибираючи квіти, необхідно враховувати не тільки такі фактори, як освітлення, ґрунт і мікроклімат ділянки. Але також подумати про час, який ви готові приділяти для догляду за квітником. Багаторічники не вимагають ретельного догляду, але можуть набриднути своєю одноманітністю. А ось з однорічними доведеться повозитися, зате щороку можна експериментувати.

ландшафтний квітники

Кам’яний паркан прикрашає вазон з садовими квітами

Ландшафтний дизайн «Альпійська гірка»

Окремо варто зупинитися на такому вигляді озеленення, як альпінарій. Сюди входять альпійські гірки, рокарії, садки з каменів, альпійські підпірні стінки і вільні композиції. Альпінарій цінний тим, що поєднує в собі різноманітні форми і фактури. При правильному підході ідеальне поєднання елементів природи (квітів, каменів, води, дерев і чагарників) зробить альпінарій родзинкою вашої дачної ділянки. Для такого виду озеленення підбираються в основному багаторічні і цибулинні рослини.

Прекрасно на альпійській гірці виглядатимуть крокуси, морозники, барвінок, альпійський мак, цибулинні іриси, карпатський дзвіночок, чагарникова астра і ін. Натуральність додадуть хвойні дерева (туя куляста) і чагарники (ялівець, барбарис). Камені варто підбирати бажано плоскі з неоднорідною поверхнею і неяскравим забарвленням (вапняк, граніт, сланець), щоб композиція максимально нагадувала творіння природи.

Альпійська гірка

  Альпійська гірка з камінням і чагарниками

Садові споруди для ландшафтного дизайну

Ще однією стилістичною прикрасою дачної ділянки і прекрасним місцем для відпочинку на природі є садові споруди. Їх відкритість сприяє вільній циркуляції повітря. Розміщуються ці будови на спеціально обладнаних майданчиках, про створення яких необхідно подбати завчасно. Декорувати їх можна за допомогою рослин в підвісних корзинах, вертикального озеленення і висадкою низькорослих хвойних по периметру. Також підійдуть кам’яні композиції і садові аксесуари.

Альтанка

Альтанка оригінальної форми вкрита зеленою покрівлею

Серед таких споруд найбільш поширеними є:

 1. альтанки (криті маленькі будиночки без вставних вікон і дверей). Вони здатні приховати від пекучого сонця і заховати від дощу, не розриваючи зв’язку з природою. Альтанки, в залежності від загального стилю, бувають дерев’яними, металевими, скляними, великими і маленькими. Все залежить від уподобань господарів;
 2. бельведер — один з видів альтанок з ґратчастими стінами;
 3. арка — вузька конструкція. Служить скоріше прикрасою ділянки. Обвита рослинами, вона теж може стати укриттям від літньої спеки і дощу;
 4. пергола — об’ємна споруда, яка складається з декількох арок, сплетених зверху один з одним. Будується пергола з дерева, каменю, металу. Стовпи і дах перголи, як правило, декоруються за допомогою рослин.
Затишне облаштування

Затишне облаштування маленького дачного дворика

Такі садові споруди цілком можливо зробити своїми руками. Фото ландшафтних дизайнів дачних ділянок (5 соток і більше) з альтанками, арками і перголами ілюструють незамінність цих конструкцій для декорування. Розміщуючи на дачній ділянці садові споруди, необхідно враховувати загальну стилістику ландшафтного дизайну. Головне не перевантажити ними територію, і тоді ділянка буде виглядати затишно.

прикрасою дачної ділянки є садові споруди

  Приклади яскравого декору садових споруд

Водойми в ландшафтному дизайні

Неповторну атмосферу єднання з природою на вашій дачній ділянці створить вода. Гордістю стане зроблений своїми руками ставок для розведення риби. Нерухома вода або плавний потік, водоспад або фонтан наповнять мікроклімат вологою, створять фактурні контрасти, перетворять простір. Звук води, яка стікає заворожує і розслабляє, дарує спокій і умиротворення.

Читайте також: Гойдалки з дерева для дачі — фото та відео

Для вибору водної споруди, необхідно визначитися, який вид водойми буде гармоніювати з розмірами ділянки, стилем і особистими уподобаннями господарів. Для регулярних стилів підійдуть фонтани, для пейзажного — стабільні ставки, для альпійських гірок — багаторівневі водоспади або струмки. Окрасою екзотичного стилю стануть болотні клумби.

Водойми в ландшафтному дизайні

Круглий басейн з невеликим дерев’яним містком

Важливою складовою для краси водної споруди є рослини. По периметру можна висадити хвойники, іриси, осоки, папороті, конвалії, вербу. На болотах краще виглядатимуть маннік, дербенник, вероніка поручейна. Для дрібних ставків підійдуть мало-глибинні рослини (лепеха, очерет, очерет, рогозу). Глибоководні латаття прикрасять великі ставки. Ряска і водокрас додадуть натуральності поверхні ставка.

Неповторну атмосферу єднання з природою на вашому дачній ділянці створить вода

Маленький ставок з водоспадом оформлений камінням

Як зробити ставок на дачі своїми руками: фото ландшафтних ідей

Про таку родзинку, як ставок на дачній ділянці, мріє кожен. Якщо підійти до цього питання поетапно, то його створення не складе великих труднощів.

Штучний ставок своїми руками — реальність, слід тільки набратися терпіння і слідувати рекомендаціям. Приступаючи до роботи необхідно, перш за все, вибрати місце. Правильним буде розташувати ставок внизу ділянки на добре освітленій території. Це запобіжить інтенсивному сезонному цвітінню. Не бажано розміщувати ставок близько до великих дерев, щоб опавши листя не забруднювало воду, а коренева система не пошкодила гідроізоляцію.

Як зробити ставок на дачі своїми руками

У водоймі на дачній ділянці можна розводити рибу

Форма штучного водоймища залежить від стилю і фантазії творця. А ось глибина повинна становити не менше 0,5 м. Глибина ставка на дачі для розведення риби повинна бути більше 1,5 м. Зазвичай такі водойми роблять триступінчастими. Перший ступінь (до 30 см) призначений для висадки мілко-глибинних рослин. Другий ступінь (50-80 см) — для висадки глибоководних рослин. Третя (не менше 150 см.) — для зимівлі риб.

Основою для водойми може служити бетонна основа, готова пластикова форма або спеціальна плівка:

 • бетонна основа дорога і клопітка в монтажі, але простоїть довгі роки;
 • пластикова форма — прийнятний і легкий спосіб спорудити ставок. Резервуари можна підібрати за параметрами і формам. Вони стійкі до холоду, сонячних променів і механічних пошкоджень;
 • водонепроникна плівка зараз користується великою популярністю в створенні штучних водойм. З її допомогою можна фантазувати і створювати різні форми і конфігурації. Товщина плівки повинна бути більше 300 мікрон. Це найдоступніший у фінансовому плані варіант.
Основою для водойми може служити бетонна основа

В саду облаштований ставок і дерев’яний місток над ним

Спочатку робимо розмітку і відзначаємо контур водойми за допомогою піску на попередньо очищеній ділянці. Потім по ньому риємо котлован. Якщо плануєте невеликий ставок, то земляні роботи можна провести самому. Для великих водойм котлован необхідно рити за допомогою екскаватора. Виритий котлован засипається піском і ретельно утрамбовується. На пісок викладається геотекстиль, поверх якого вистилається плівка. Краї плівки не обрізаються, а заправляються в вириту по периметру водойми, траншею.

Корисна порада! Як геотекстиль можна використовувати старі килими, ковдри, лінолеум.

штучний ставок

Ландшафтний дизайн ділянки можна доповнити невеликим фонтаном

Потім штучний ставок викладається гравієм і наповнюється водою. Плівка при цьому натягнеться і повністю придбає форму водойми. Тільки після цього плівка в траншеї фіксується ґрунтом. Згодом її можна декорувати щебенем, камінням та ін. Можна обладнати ставок занурювальним насосом. Він забезпечить циркуляцію води і допоможе уникнути застійних явищ.

Як бачите, немає нічого неможливого. За допомогою практичних порад, відео та фото, ландшафтний дизайн біля будинку та подвір’я своїми руками — це цілком можливо. Наберіться терпіння, включіть уяву, відпустіть фантазію і вже цього літа ви будете насолоджуватися неповторними вихідними у власному затишному куточку природи.

Відео: Планування ландшафтного дизайну своїми руками

Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Гарного саду Вам, дорогі наші читачі.

 

Як вибрати ландшафтний дизайн дачної ділянки: фото та рекомендації