Лавки для дачі

Як зробити лавку на дачу своїми руками


Лавки для дачі своїми руками

 

Лавки для дачі

 

Лавки для дачі своїми руками

Одним з найнеобхідніших предметів на дачі є звичайна лавка. На лавці приємно посидіти в затінку в спекотний літній день або ввечері в кінці трудового дня. Магазини пропонують широкий вибір паркових, дачних лавок, однак тут виникає ряд складнощів. По-перше, вартість такого виробу досить висока і може не влаштувати якість. А по-друге, виникає проблема з доставкою виробу на дачну ділянку.

Всі ці проблеми знімаються, якщо зробити лавку для дачі своїми руками. Головними перевагами в цьому випадку є доступність матеріалів для виготовлення, а також можливість сконструювати лавку зручної конфігурації. Виходячи з цих завдань, пропонується проект лави для дачі, яку можна виготовити самостійно і своїми руками. Для цього буде достатньо 2 по шість метрів. Розрізавши на відрізки довжиною 1,5 метра їх досить просто можливо перевезти до місця призначення.

проект лави для дачі, яку можна виготовити самостійно і своїми руками.

Сорокаміліметрова дошка зможе забезпечити достатню надійність і міцність лави. Враховуючи знаходження лавки на вулиці, в спинці і сидінні робляться зазори для видалення дощової води. Тому загальна ширина сидіння становить сорок сантиметрів, що забезпечує комфортне сидіння на ній. Ухил спинки в 18°С обраний для кращої ергономіки. З інструментів знадобляться ножівка, дриль зі свердлами по дереву, електричний лобзик, викрутка (шуруповерт) і підручні матеріали (кутник, олівець, рулетка).

проект лави для дачі, яку можна збудувати своїми руками.

 

 

Робимо лавку для дачі своїми руками

Для початку, підготуємо дошки необхідного розміру. Потрібно мати 5 півтораметрових дощок, 2 дошки по 360 мм. і дві — по 52 см., які потім пиляються на 4 бруса, які будемо використовувати для фіксації ніжок і сидіння. Ніжками і тримачем спинки будуть дві дошки по 720 мм, на яких робляться зрізи. Нарізані дошки обстругуються для видалення задирок. Знявши фіски, роблять краї дощок гладкими. Перед початком монтажу дачної лавки для продовження терміну її служби деревина обробляється антисептиком. Для додання потрібного відтінку можна використовувати кольоровий антисептик.

Робимо лавку для дачі своїми руками

Як зробити лавку на дачу своїми руками

Монтаж дачної лавки почнемо з ніжок, які з’єднаємо між собою поперечинами і саморізами. При використанні дощок для конструювання лавки на дачу необхідно дуже уважно підходити до правильного формування ніжок. Саме від них залежить стійкість самої конструкції. Занурив ніжки в грунт можна значно поліпшити стійкість лавки. В якості ніжок можна використовувати пеньки або обрубки колод. З’єднувати стики лавки бажано дерев’яними шпонками.

Як зробити лавку на дачу фото

Саморізи використовуються для кріплення дощок сидіння і спинки до ніжок лавки. При їх недостатній довжині завчасно свердлиться отвір, який перевищує діаметр капелюшка саморезу. Фіксатори робляться із зворотного боку, щоб зробити невидимим кріплення. Визначивши найбільш зручний нахил спинки, закріплюємо за допомогою куточків і пластин упори саморізами.

Як зробити лавку на дачу своїми руками фото

На заключному етапі проводиться скріплення ніжок лавки між собою за допомогою установки нижньої поперечки. Оберегти вбирання ніжками дощової вологи допоможе обробка їх мастикою. Для цього відро з захисним складом розігрівається на вогні, поки мастика не стане рідкою. Перевернувши садову лавку, пензликом обережно обробляються ніжки по всій поверхні. До повного висихання потрібно вичекати одну добу і тільки потім проводиться подальша обробка.

Читайте також: Як побудувати альтанку своїми руками з дерева

Зібраний виріб для захисту від вологи покривають яхтовим лаком або спеціальним просоченням. Природно, що лакове покриття виглядає набагато краще, але при цьому лакова поверхня стає холодніше. Покриття в один шар поверхні лавки робить її шорсткою. Домогтися гладкої, блискучої поверхні лавки можна, витримуючи спеціальну технологію. При цьому почекавши, коли висохне перший шар лаку, проводиться обробка наждачним папером і ще двічі покривається лаком.

Подивіться відео виготовлення своїми руками лавки на дачу

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як побудувати лавки для дачі своїми руками з дерева, і скоро на Вашій ділянці з’явиться затишне місце зустрічей з друзями! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Лавки для дачі