Лавочка зі спинкою з дерева своїми руками: як зробити для дачі, інструкція з фото

Як самому зробити дерев'яну лавку зі спинкою - опис з фото


Лавочка зі спинкою з дерева своїми руками: як зробити для дачі, інструкція з фото

 

Лавочка зі спинкою з дерева своїми руками: як зробити для дачі, інструкція з фото

 

Лавка з дерева зі спинкою своїми руками — корисний і універсальний виріб, який буде мати гарний вигляд на дачній ділянці або у дворі власного будинку. Щоб її зібрати, необхідно, в першу чергу, підготувати креслення, згідно з яким і буде відбуватися процес складання. Крім того, потрібно підібрати інструменти і будівельні матеріали, врахувати безліч моментів, щоб лавка прослужила якомога довше.

Плюси і мінуси дерев’яної лавки зі спинкою

Дерев’яні лавки — найпопулярніший і затребуваний аксесуар дачних меблів. Вони мають привабливий зовнішній вигляд, здатні витримувати значні навантаження. Крім того, на фото лавочки з дерева зі спинкою виглядають чудово. Вони можуть стати цікавим місцем для фотосесій. Разом з тим, використання деревини для облаштування лави має свої позитивні і негативні сторони.

Серед переваг дерев’яних лавок можна назвати:

 • Екологічність. Деревина — абсолютно натуральний матеріал, в складі якого відсутні токсичні речовини і небезпечні компоненти.
 • Високий рівень міцності. Дерев’яна лава володіє відмінними експлуатаційними параметрами. При належному догляді вона може прослужити тривалий час.
 • Низька теплопровідність, стійкість перед негативними температурами. Дерев’яна лава здатна утримувати тепло. Тому навіть в зимовий період вони більш комфортні і нехолодні.

Плюси і мінуси дерев'яної лавки зі спинкою

 • Простота догляду. Дерево не потребує особливого догляду. Як правило, спочатку деревину обробляють спеціальними захисними речовинами, після чого вона набуває велику міцність і надійність.
 • Великий вибір дизайнерських рішень, можливість обробки і фарбування. З точки зору дизайну дерев’яна лавка зі спинкою відмінно підійде під будь-який екстер’єр ділянки. Це класичний варіант, який ніколи не втратить популярність.
 • Швидке усунення недоліків. Якщо на лавці з’являються тріщини або подряпини, прибрати їх не складе труднощів.

Дерев’яну лавку можна поставити в будь-якій частині саду, біля ганку або на газон. Разом з тим, дерев’яна лавка має деякі недоліки, про які слід знати, приймаючи рішення встановити такий аксесуар на своїй дачній ділянці:

Види дерев'яних лавок зі спинкою

 1. Дерево характеризується високою гігроскопічністю. З плином часу воно поглинає значну кількість води і водяної пари, через що може змінювати свої розміри. Щоб не допустити подібного розвитку подій необхідно обробити лавочку спеціальними захисними речовинами.
 2. Одна з найбільших проблем конструкцій з деревини — схильність до корозії. На поверхні лавочки може утворитися цвіль, яка призведе до подальшого гниття.
 3. Лавку зі спинкою потрібно встановлювати далеко від можливих джерел загоряння. Дерево характеризується високим рівнем горючості, тому його слід тримати подалі від джерел нагрівання.

Види дерев’яних лавок зі спинкою

Лавки зі спинкою, зроблені своїми руками, прийнято класифікувати за різними напрямками. Залежно від ступеня мобільності:

 • Стаціонарна лава. Встановлюють її на певне місце, де фіксують. В результаті перемістити її практично неможливо. Цей тип лавок з дерева потребує особливого догляду. Щоб захистити її від вологи необхідно періодично фарбувати конструкцію, здійснювати косметичний ремонт. Щоб довговічність лавочки зі спинкою була максимальною, для її виготовлення потрібні міцні породи дерева, які будуть максимально щільними і міцними.

Стаціонарна лава - фото.

 • Переносні конструкції. Виготовляють з легких порід дерева, які характеризуються невеликою масою. Головна перевага лавок зі спинкою подібного типу полягає в тому, що їх дуже просто зробити своїми руками. Крім того, при необхідності вони можуть бути встановлені в будь-якому місці. Завдяки невеликим габаритам і масі, таку конструкцію можна без особливих зусиль перемістити в міру необхідності.

Переносні конструкції

Залежно від конфігурації лавка зі спинкою може бути:

 • Класичного типу. Являє собою звичайну конструкцію, виконану з дощок. Це найпростіший варіант, призначення якого полягає в утриманні ваги людини. Як правило, конструкції подібного формату не відрізняються вишуканим дизайном.

лавка класичного типу.

 • Лавка зі спинкою, що підкреслює анатомічні особливості людського тіла. Найзручніший і комфортний варіант, що дозволяє відчувати себе людині повністю розслабленим. Конструкції даного типу універсальні і ефективні. Вони дають можливість не тільки присісти на кілька хвилин, але і провести велику кількість часу на свіжому повітрі.

Лавка зі спинкою

 • Лавка з навісом. Являє собою класичний тип лавки зі спинкою, який зверху закритий спеціальним захисним навісом. Така конструкція стане відмінним варіантом для тривалого відпочинку на природі, захистить від сонця і можливих опадів.

Лавка з навісом

Важливо! Перш ніж приступити до складання лавки, фахівці рекомендують підготувати схему дерев’яної лавки зі спинкою. Орієнтуючись на неї, буде простіше виконати роботу.

Що потрібно для збірки дерев’яної лавки зі спинкою

Щоб зібрати лавку зі спинкою своїми руками необхідно підготувати всі матеріали. В першу чергу потрібно визначитися з типом дерева, яке буде використано. Найчастіше експерти рекомендують вибирати деревину з щільною текстурою і мінімальною кількістю сучків, щоб лава була максимально безпечною і надійною.

Для збору лави знадобляться:

 • 4 ніжки, виконані з деревини, металу або інших матеріалів;
 • дошки середніх габаритів, призначені для фіксації більших елементів;
 • кілька великих дощок для формування сидіння і спинки.

Крім того, користувачеві доведеться запастися певним технічним інвентарем. Йдеться про цвяхи і інші фіксуючі елементи, молоток, пилки і шліфувальний верстат. Останній потрібен для того, щоб надати дерев’яної поверхні ідеальну рівність і гладкість.

 

 

Що потрібно для збірки дерев'яної лавки зі спинкою

Креслення лавочки зі спинкою з дерева

Креслення лавочки, що складається з невеликих дощок

Креслення лавочки, що складається з невеликих дощок

Виріб можна зробити навіть з шести великих дощок

Виріб можна зробити навіть з шести великих дощок

 

Для лавочки з дрібних дощок знадобиться велика кількість кріпильних елементів

Для лавочки з дрібних дощок знадобиться велика кількість кріпильних елементів

 Дерев'яні меблі можна виконати без підлокітників
Розміри дерев’яної лавки зі спинкою

Дерев’яна лавка, зроблена своїми руками, може бути виконана в різних формах, мати найрізноманітніший вид. Конструкції зі спинкою для комфортного сидіння часто роблять прямими, кутовими, круглими і прямокутними.

Питання часто виникають щодо габаритів лавки. Тут варто зазначити, що вибирати розмір лавки користувач повинен самостійно, орієнтуючись на її призначення, власні параметри і інші фактори. Все це повинно бути відображено на кресленні дерев’яної лавки зі спинкою.

Разом з тим, інженерами та лікарями були розроблені рекомендовані параметри для дерев’яних лавок зі спинками:

 • висота сидіння над рівнем грунту — 400-450 мм;
 • ширина сидіння — 1500 мм;
 • висота спинки — 900-950 мм;
 • кут нахилу спинки — не більше 120 градусів;
 • глибина сидіння — 400-450 мм.

Ці величини в повній мірі відповідають стандартам класичної лавки. Якщо орієнтуватися на них, можна отримати зручну і комфортну лавку, на якій буде приємно проводити вільний час.

Як зробити лавку з спинкою з дерева своїми руками

Зробити лавку своїми руками нескладно, з цим завданням може впоратися практично будь-яка людина, що володіє мінімальними знаннями в сфері столярного мистецтва. Однак, якщо проектом передбачається створення масштабної конструкції з дерева з незвичайними геометричними формами, краще скористатися допомогою професіоналів.

Як зробити лавку зі спинкою з дерева

Незалежно від типу лавки, геометричних форм і конструкційних особливостей, щоб зібрати лавку своїми руками знадобляться такі інструменти та матеріали:

 • пила і лобзик;
 • ручна ножівка та дриль;
 • рубанок;
 • шліфувальна машина;
 • шуруповерт або викрутка;
 • молоток, пасатижі, олівець;
 • кутник, рулетка, будівельний рівень, лінійка;
 • фарба, кисть або валик;
 • дерев’яні бруски з перетином 30:50 або 50:50 мм для збору каркаса;
 • обрізні дошки товщиною 30-50 мм.

Важливо! Перед початком робіт деревину рекомендують висушити, щоб в подальшому лавка не деформувалася.

Проста садова дерев’яна лава зі спинкою

Класичний варіант садових меблів. Зробити його своїми руками нескладно. Для цього необхідно підготувати 4 ніжки для утримання конструкції, бруси для формування каркаса і дві широкі дошки, які будуть служити підставою лави і спинки (як аналог можна використовувати кілька дощок з меншими габаритами довжиною до 2, 5 м).

Така садова лава зі спинкою з дерева відмінно підійде під будь-яку стилістику дачної ділянки, може бути використана для альтанки, веранди і патіо.

Лавка з дощок зі спинкою

Лавка з дощок зі спинкою

Спорудити лавку з дощок зі спинкою можна в гранично стислі терміни. Такі конструкції відносять до типу переносних, вони характеризуються невеликими габаритами і масою. Починати роботу потрібно з формування каркаса. Для початку слід встановити бруски, які будуть виконувати роль ніжок, і закріпити на них дошки каркаса.

При формуванні каркаса потрібно бути максимально уважними, користуватися лінійкою і косинцем. Конструкція повинна бути максимально рівною. Після того, як основа підготовлена, на каркас встановлюються дошки з невеликою товщиною, які будуть виконувати роль сидіння і спинки.

Щоб конструкція була максимально міцною, потрібно щоб всі елементи майбутньої лавки були надійно зафіксовані за допомогою цвяхів або шурупів.

Дерев’яна лавка зі спинками і підлокітниками

Зробити такий проект лавочки з дерева зі спинкою своїми руками нескладно. Порядок дій такий же, як при облаштуванні стандартної лавки зі спинкою, проте бічні частини каркаса повинні бути довшими на 30-40 см. Згодом на них можна буде встановити відшліфовані дошки, які будуть виконувати функцію підлокітника.

Дерев'яна лавка зі спинками і підлокітниками

Експерти рекомендують встановлювати підлокітники під невеликим кутом. Так руки будуть відпочивати. Разом з тим, ухил повинен бути мінімальним, щоб на підлокітники можна було поставити чашку чаю або кави.

Різьблена дерев’яна лавка зі спинкою

Цю модель своїми руками зробити дуже складно, так як для створення різьбленого дизайну потрібно додатковий технічний інвентар і великі пізнання в області столярного мистецтва. Найоптимальніший варіант — придбати готову різьблену лаву, яку можна з легкістю зібрати руками.

Кутова лава з дерева зі спинкою

Кутові лавки будуть відмінним рішенням, якщо з якихось причин неможливо встановити класичну лавку зі спинкою. Красиві дерев’яні лавки зі спинкою прекрасно виглядатимуть в альтанках, і в будь-яких кутах дачної ділянки.

Різьблена дерев'яна лавка зі спинкою

Найчастіше при створенні такої лавочки рекомендують використовувати металевий каркас в якості основи. Це пов’язано з тим, що дерево вбирає воду, через гігроскопічності може набухати, змінюючи свою форму. Як підсумок — кутова лава, виконана повністю з деревини, може деформуватися, що призведе до руйнування конструкції. Металевий каркас не дасть дошкам змінити свою форму.

Декоративна дерев’яна лавка для дачі зі спинкою

Найпопулярніший варіант у споживачів. Декоративна лавка не тільки стане відмінним доповненням до дизайну ділянки, але буде прекрасним місцем для відпочинку.

Так як дерево є досить простим в обробці матеріалом, у користувача великий вибір декоративних особливостей. Це може бути незвичайна форма (напівкругла лавка, лава навколо дерева і т. Д.), Цікаві прикраси або різьблення і багато іншого.

Своїми руками таку лаву зробити досить складно. Щоб отримати якісний результат, краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Садова дерев’яна лава зі спинкою і навісом

Садова дерев'яна лава зі спинкою і навісом

Облаштування такого варіанту саморобної лавочки зі спинкою з дерева не дуже відрізняється від створення класичної лавки. Однак потрібно враховувати кілька важливих моментів.

Навіс створює додаткове навантаження на каркас лавки, тому він повинен бути максимально міцним і надійним. Найідеальніший варіант — використання металевих елементів. Це не тільки дозволить зробити максимально міцну конструкцію, але і стане особливістю дизайну.

Якщо лавку з навісом робити повністю з дерева, для каркаса потрібно брати бруси з більшою товщиною. Що стосується самого навісу, то він повинен бути виконаний з легкого матеріалу, який буде досить міцним. Найчастіше використовують полікарбонат. Він відмінно захищає від опадів і прямих сонячних променів, має привабливий зовнішній вигляд.

Навіс дозволить уникнути атмосферних опадів і впливу сонячних променів

Диван-лавка з дощок зі спинкою

Найкомфортабельніший варіант. На такій лавці можна з комфортом розміститися під час відпочинку, при необхідності прилягти. Модель буде відмінним доповненням до загального ландшафту дачної ділянки.

Зробити такий дерев’яний дизайн своїми руками нескладно. Потрібно дотримуватися того ж принципу і порядку дій, як при створенні класичної лавки. Однак щоб лавка перетворилася на справжній диван, необхідно зробити заготовки великих габаритів.

 Декоративна дерев'яна крамничка для дачі зі спинкою

Читайте більше: Електричні повітродувки — це пристрої, призначені для прибирання листя та іншого сміття на садових ділянках або прибудинкових територіях. Їх відмітними рисами є компактність, простота управління і доступна вартість. При виборі моделі потрібно звернути увагу на її технічні характеристики (потужність, продуктивність, масу). Більше в нашій статті.

Дерев’яна лавочка зі спинкою і клумбами

Ця оригінальна дизайнерська задумка прекрасно впишеться в будь-який ландшафт дачної ділянки, стане прикрасою і комфортабельним місцем для відпочинку.

Щоб облаштувати такий варіант, необхідно своїми руками зробити стандартну лавку зі спинкою, навколо якої будуть розташовуватися квіткові клумби на підставці.

Також можна облаштувати єдину конструкцію. Для цього потрібно взяти більш довгі дошки, щоб вони випиналися за межі лави. Встановивши міцні опори і закривши боковини дошками, вийде своєрідний дерев’яний ящик. У нього можна засипати грунт і висадити квіти.

Вулична дерев’яна лава зі спинкою для альтанки

Щоб створити вуличну лавку своїми руками, необхідно заздалегідь підготувати необхідні матеріали та обладнання. Перед тим як приступити до виготовлення лави, потрібно розпиляти дошки:

 • Для сидіння і спинки буде потрібно мінімум 6-8 планок з габаритами 1500х140 мм.
 • Для спинки потрібно випиляти дві високі ніжки. Щоб вони були максимально міцними, рекомендується зробити заготовку шириною 140 мм і довжиною близько 700 мм.
 • Для передніх опор лави потрібні бруси з габаритами 360х140 мм.

Вулична дерев'яна лава зі спинкою для альтанки

 • Щоб каркас був надійним і не розхитувався, потрібна одна дошка для жорсткості. Її розмір може бути найрізноманітнішим, однак експерти рекомендують брати заготовку з мінімальними параметрами 120х140 мм.
 • Для кріплень сидіння і ніжок використовують планки розміром 360х140 мм.

Окреслені величини можуть бути змінені в залежності від типу конструкції і її габаритів. Зазначені значення представлені для класичної лавки.

Після того як заготовки зроблені, необхідно кожен елемент майбутньої лавочки відшліфувати і ретельно висушити. Сушка потрібна для того, щоб в подальшому лава не деформувалась. Тому що мова йде про вуличну лавку, зроблену своїми руками, також потрібно обробити деревину антисептиками і антипіренами. Це зробить її більш міцною, захистить від гниття і займання.

Оформлення дерев’яних садових лавок зі спинкою

Після того як столярні роботи завершені, і лавка встановлена в потрібному місці, можна переходити до її оформлення. Так як дерево вважають досить складним матеріалом, його необхідно обробити.

Насамперед лавку, створену своїми руками, слід відшліфувати. Після цього її рекомендують покрити шаром антисептика, після висихання якого наносять водостійкий лак або фарбу.

Лавка з дерева зі спинкою своїми руками — корисне доповнення до будь-якого ландшафту дачної ділянки. Однак зробити її буває досить складно, необхідно заздалегідь спланувати, як буде виглядати майбутній предмет меблів, визначитися з типом і конфігурацією.

Відео: Створення лавки зі спинкою з дерева для дачі та дому

Ще більше цікавої та корисної інформації про вашу дачу ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Лавочка зі спинкою з дерева своїми руками: як зробити для дачі, інструкція з фото