Лілії посадка і догляд на дачі своїми руками

Як доглядати та вирощувати лілії в домашніх умовах


Лілії посадка і догляд на дачі своїми руками- фото вирощування

 

Лілії посадка і догляд на дачі своїми руками

 

Лілія садова — це рослина, яка відноситься до сімейства лілових. Лілії — це багаторічні рослини, яке виростають з цибулин. Всього ж налічується в дикій природі понад вісімдесят видів лілій. Більшість з них використовувалися квітникарями для розведення гібридних видів.

батьківщина квітки лілії

Поширена квітка на таких континентах, як Азія, Європа і Північна Америка. З лілією існує безліч легенд. Так, стародавні греки вважали, що білі квіти лілії — це краплі молока богині Гери. У християнстві біла лілія означає символ Богоматері.

Лілії посадка і догляд на дачі своїми руками-

У геральдиці дуже часто використовують дану квітку. Особливу увагу рослина знайшла в прозі і віршах різних майстрів пера. Лілія має незвичайну красу, а також має цілющі властивості.

Цибулини лілії, фото:

Як вже говорилося, садова лілія — ​​це багаторічна рослина, яка росте з цибулини. Існують цибулини малих розмірів — до 1 сантиметра в діаметрі. Але в дикій природі зустрічається лілія, цибулини якої мають 30 сантиметрів у діаметрі. Форма цибулин — куляста або яйцеподібна. Стебло лілії має безліч листків. Залежно від сорту зустрічаються стебла від 50 до 250 сантиметрів у висоту. Листя можуть завертатися по спіралі, але можуть і просто створити розетку біля кореня.

Цибулини лілії, фото:

Всі квіточки лілії зібрані в суцвіття у формі циліндра. У суцвітті налічується до 16 пелюсток. Зустрічається і 30 пелюсток, які розпускаються поступово з верхніх пелюсток вниз. Середня тривалість життя квітів — до 8 днів. В центрі квітки розташований товкач з шістьма тичинками. Існує велика безліч форм квіток лілій. У природі зустрічається не тільки біла або синя лілія, а й з різними відтінками: абрикосового кольору, рожевого, помаранчева лілія. Можуть зустрічатися і поєднання кольорів. У жовтні на ліліях з’являються плоди. Це коробочки, в яких зібране насіння.

Сорти лілій з фото і назвами

Величезна безліч лілій існує як в дикій природі, так і в домашньому варіанті вирощування квітки. Отже, розглянемо деякі види лілій.

Азіатська лілія — фото

Азіатська лілія

 

 

Азіатська лілія — ​​це садові та гібридні види типу Тигрової лілії, лілії давида, а також голландська лілія. Всі різновиди азіатської лілії мають цибулину невеликих розмірів. Примітно, що даний сорт абсолютно не залежить від умов зростання. Квітка витримує холод та посуху. Цвітіння починається в червні — раніше інших сортів. Зустрічаються і карликові сорти, висота яких не перевищує сорока сантиметрів. Але є і метрові сорти. Форма квітки нагадує чашу. Квітів може бути дуже багато.

Кучеряві гібридні лілії (Мартагон)

Кучеряві гібридні лілії (Мартагон)

Кучеряві гібридні лілії (Мартагон) — це рослини, яких налічується до ста видів. Всі вони відрізняються високим зростом. Перевагою даного сорту є стійкість до морозів. Всі види можуть рости в будь-яких ґрунтах. Освітлення не має значення. На жаль, кучеряві гібридні лілії не набули великого поширення.

Гібриди кандідум

Гібриди кандідум

Гібриди кандідум — це садова форма, від якої з’явилася білосніжна лілея. Існує не так багато різновидів даного сорту, зате всі вони дуже пахнуть. Квіти мають яскраве забарвлення і велику форму.

Це ще далеко не всі види лілій, які існують на сьогоднішній день. Селекціонери виводять постійно нові сорти, які відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і ароматом, а також можливостями рости в тих чи інших умовах.

Вирощування лілій в домашніх умовах

Вирощування лілій — це дуже цікавий процес. Відзначимо, що квітка не любить пересадок, а значить, її можна вирощувати на одному і тому ж місці кілька років поспіль. Бажано висаджувати квітку на сонячній стороні, де немає сильного вітру. Ґрунт повинен бути пухким, родючим із хорошим дренажем. За місяць до посадки лілій грунт потрібно перекопати з золою. Крім торфу і перегною можна додати мінеральні добрива, які продаються в магазинах.

Перед тим як купити ті чи інші цибулинні лілії, необхідно дізнатися, до якого виду належить рослина. Від цього залежить подальший догляд за рослиною. Купувати потрібно тільки найкращі цибулини, які не мають пошкоджень. Довжина коренів мінімум має становити п’ять сантиметрів.

Відео: Як садити та пересаджувати лілії у відкритий ґрунт

Посадка лілій в домашніх умовах

Посадка лілій проводиться навесні або восени. Деякі квітникарі садять лілії влітку. Весняна посадка має свої переваги. Так, рослина краще вкорениться, не замерзне.

Однак найкращий варіант — садити лілії восени. Справа в тому, що їх коріння добре приймаються до того, як настануть холоди. А сама людина робить все можливе, щоб посаджені цибулини добре перезимували. Садять лілії зазвичай у вересні. Однак в цей час року важко знайти хороший посадковий матеріал. Допускається пересаджувати лілії, які ростуть вже на ділянці.

Примітно, що навесні і восени принцип посадки квітів однаковий. Отже, викопується ямка. У неї насипається пісок, кладеться цибулина. Коріння потрібно розправити, а потім знову посипати піском. Щоб цибулина швидше пустила коріння, потрібно засипати її землею і рясно полити. В середньому глибина висадки варіюється від 15 до 30 сантиметрів — в залежності від сорту.

Посадка лілій в домашніх умовах

Відзначимо, що чим глибше буде посадка, тим пізніше квітка почне давати квіти, але потомства буде тоді теж більше. До осені лілії зазвичай добре розростаються. Тобто саме час їх пересаджувати. Але не завжди потрібно чекати осені. Можна починати пересаджувати рослину після того, як опадуть квіти. Пересадка виглядає так. Квітка викопується вилами. Так не пошкодиться коренева система. Водою обдається корінь, молоді пагони відокремлюються. Потім їх потрібно замочити в слабкому розчині марганцівки. Підрізають коріння на 10 сантиметрів. Садиться лілія таким же способом, як описувалося раніше.

Догляд за ліліями весною

В основному за ліліями особливого догляду не потрібно. Рослина поливається і підгодовується. Під час вегетаційного періоду важливо забезпечити рослину вологою. Але не потрібно старатися — лілія не надто любить болото. Як тільки настає справжнє спекотне літо, поливаються лілії вранці і ввечері. При цьому грунт важливо мульчувати, щоб вона швидко не пересихала.

Перший раз добриво потрібно вносити ранньою весною, коли тільки з’являються пагони. Калійно-фосфорні добрива вносяться тоді, коли лілії починають цвісти. Всі добрива купуються в квіткових магазинах.

Читайте також: Робимо квітник на дачу своїми руками

Часто східні гібридні лілії погано переносять зимівлю. Важливо з настанням сезону дощів накрити рослину. На провітрювання плівку потрібно знімати тільки тоді, коли з’являється сонце. Так грунт не буде перезволожуватися, а цибулина — не буде гнити.

Якщо лілія не цвіте, значить, глибина посадки була великою. Якщо квіти швидко обсипаються, значить, грунт сильно перегрівається. Виправити ситуацію допоможе мульчування грунту.

Відео: Як доглядати за ліліями. Шкідники лілій

Тільки лілейний жук є єдиною загрозою рослини. Бажано збирати шкідників вручну, а не обробляти квітку хімікатами, які зіпсують зовнішній вигляд листя лілій.

Не потрібно поспішати зрізати насіння після того, як лілія скине квіти. Насіннєві коробочки прибираються через деякий час. Поливати лілію потрібно до пізньої осені або до тих пір, поки не настане пересадка.

Важливо правильно зберігати цибулини лілій. Перед закладанням на зберігання коренеплоди очищають від землі, висушують.

 

Лілії посадка і догляд на дачі своїми руками