Лізіантус вирощування і догляд

Вирощування ірландської троянди (Лізіантуса)


Гірська троянда (Лізіантус): вирощування, догляд та розмноження

 

Лізіантус вирощування і догляд

 

Гірська троянда (Лізіантус): вирощування та розмноження ірландської троянди

Лізіантус — рослина сімейства тирличевих, походженням з Центральної Америки і Мексики. У природі Лізіантус виростає на сонячних луках і полях. У рослини є кілька назв, в тому числі і дуже романтичних: ірландська троянда, техаський дзвіночок, тирлич прерії, гірська троянда, еустома.

Ця рослина висотою 30 — 70 см, з довгими розгалуженими стеблами і елліпсовідним листям голубувато-зеленого кольору з матовим відтінком. У кімнатних умовах, як правило, вирощуються компактні форми до 45 см у висоту. Коренева система мичкувата.

Гірська троянда (Лізіантус): вирощування та розмноження ірландської троянди

Гірська троянда: Фото

Квіти великі, за формою дуже схожі на класичну троянду. Бувають прості і махрові, з дуже різноманітними варіантами забарвлення: білого, абрикосового, голубого, пурпурного, фіолетового, рожево-бузкового кольору. Дуже ефектно виглядають двокольорові форми.

Читайте також: Клумби з квітами на дачі своїми руками

У природі це дворічна або однорічна рослина. У культурі вирощується в основному як однорічник. У разі якщо вдається створити оптимальні умови для зимівлі, то рослина зацвіте і на другий рік. Період цвітіння: липень, серпень і вересень. Можна домогтися цвітіння і взимку, забезпечивши тривалість світлового дня до 14 — 16 годин на добу додатковим освітленням лампами денного світла. З рослин сортів найбільш поширені: Пасадобль, Кармен і Ліза.

Вирощування Лізіантуса

При вирощуванні рослини слід дотримуватися наступних правил:

  • Розміщення. Лізіантус воліє рости в добре провітрюваному теплому місці з яскравим розсіяним освітленням. Можна допустити потрапляння на рослину невеликої кількості прямих сонячних променів. Потрібно мати на увазі, що лізіантус слабо розвивається в тісних погано провітрюваних приміщеннях, так як дуже любить свіже повітря. При вирощуванні в приміщенні горщики краще ставити на вікна східного або західного напрямку. При розміщенні на південних вікнах, в сонячні дні рослині необхідно створити легку тінь, щоб попередити появу сонячних опіків на квітах і листі. Влітку рослину можна виносити на відкрите повітря — в контейнерах на терасі, балконі, або в захищеному ґрунті в саду. Також лізіантус прекрасно росте в оранжереях і теплицях.

 

 

У рослини є кілька назв, в тому числі і дуже романтичних: ірландська троянда, техаський дзвіночок, тирлич прерії, гірська троянда, еустома.

Еустома фото

  • Температура. У весняно-літній період необхідно підтримувати температуру 20 — 25 ° C, взимку настає період спокою, тому найбільш оптимальний температурний режим в цей час — 12 — 15 ° C.
  • Полив. Поливають гірську троянду рясно м’якою відстояною водою, після того як підсохне верхній шар грунту. Обов’язково поливати завжди тільки зверху горщика, і через 10 — 15 хвилин після поливу зливати надлишки води з піддону. Лізіанус не переносить переливу і закисання субстрату. Також не рекомендується обприскувати рослину, а при поливі необхідно стежити за тим, щоб вода не потрапляла на листя і пагони — надмірна волога може стати причиною грибкових захворювань. У прохолодну погоду рекомендується обмежити полив, щоб уникнути перезволоження грунту. Взимку рослину поміщають в прохолодне приміщення і поливають дуже помірно і обережно.
техаський дзвіночок

Квітка техаський дзвіночок

  • Підживлення. У період цвітіння і активного росту лізіантус потребує регулярної підгодівлі, яка проводиться раз на тиждень комплексним мінеральним добривом для квітучих рослин. Для оптимальних умов зростання Лізіантус найбільш необхідний кальцій і фосфор. При появі бутонів рекомендується в підгодівлю додавати поташ.
  • Ґрунт. Для рослини підійде добре дренірований обезсолений грунт з рівнем рН 6,5 — 7,0. Лізіантус дуже чутливий до концентрації солей і кислотності середовища. Як субстрат можна використовувати готову універсальну квіткову землю, або суміш з дернової, компостної, листової землі з торфом і піском. Вирощувати рослину слід в широких горщиках з великими отворами і товстим шаром дренажу (перліту, керамзиту) на дні.

Розмноження Лізіантуса

ірландська троянда

Ірландська троянда: Фото

Розмножують Лізіантус розподілом кореня або насінням. Розмноження діленням куща вимагає великої обережності — рослина погано переносить пошкодження кореневої системи, тому часто гине після такої травматичною операції. Живці Лізіантуса не вкорінюються. Найнадійніший спосіб розмноження рослини — насінням.

Дуже дрібне насіння Лізіантуса можна висівати з лютого по вересень. Якщо планується висаджувати рослину влітку в саду, то розсаду потрібно починати вирощувати взимку. А для того, щоб отримати квітучі рослини в серпні, насіння висівають в квітні.

Читайте також: Як виростити петунію з насіння в домашніх умовах

При посіві насіння необхідно дотримуватися між ними відстань близько 3 см, потім зверху присипати дуже тонким шаром субстрату і зволожити, обприскати м’якою відстояною водою з пульверизатора. Проростає насіння в умовах гарного освітлення при температурі 21 — 24 ° C. Сходи з’являються через 10 — 12 днів після посіву. Розсаду тримають в теплому, добре освітленому місці з температурою близько 20 ° C.

Вирощування ірландської троянди (Лізіантуса)

Фото чарівної квітки Лізіантус

Через 6 — 8 тижнів, після появи двох пар справжніх листків, сіянці пікірують в плоскі горщики діаметром 6 — 7 см по три рослини в кожен. Після пікіровки рослини потрібно деякий час потримати в тіні при температурі 18 ° C, помірно поливаючи. Коли сіянці підростуть, роблять обережну перевалку в низькі широкі миски. Перевалку потрібно виробляти дбайливо, так як у рослини невелика і дуже ранима коренева система. Розквітне лізіантус через 15 — 20 тижнів після появи сходів.

Щоб стимулювати тривале цвітіння, потрібно регулярно зрізати пожовклі стебла і квітконоси з зів’ялими квітами. У цьому випадку рослина викидає нові стебла з бутонами

Хвороби та шкідники ірландської троянди

Хвороби та шкідники ірландської троянди

На лізіантус можуть нападати білокрилки, павутинний кліщ, трипси. В даному випадку необхідна обробка рослини інсектицидами на основі дельтаметріна. У разі поразки рослини білою цвіллю (Lievellula taurico) її раз на тиждень потрібно обробляти тріфоріном і бензімідазольном фунгіцидами.

Відео: Еустома, лізіантус — секрети успішного вирощування

Догляд та вирощування за еустомою в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Лізіантус вирощування і догляд