Магнолія — посадка і догляд у саду, види і сорти

Квітка магнолія: Фото цвітіння


Магнолія - догляд та вирощування в домашніх умовах. Фото квітки

 

Магнолія - посадка і догляд у саду, види і сорти

 

Кожен, хто хоч раз бачив цвітіння магнолій, напевно загорівся бажанням придбати цю красу для свого саду. Чи можна вирощувати магнолію в нашій кліматичній зоні (Україна, Київ), які сорти обрати і як за ними доглядати? Сьогодні ми спробуємо відповісти на ці питання, спираючись на власний досвід вирощування магнолій і на знання, отримані від фахівців-дендрологів а також зі спеціальної літератури, якої сьогодні все ще дуже мало.

Види магнолій

Вибір виду магнолії залежить від того, який ефект Ви хочете отримати від її посадки в своєму саду: створити сад магнолій, виростити одне, але ефектне дерево або доповнити вже існуючий сад екзотичною новинкою.

Магнолія Кобус

Магнолія Кобус найбільш витривалий вид даної рослини, завезений до нас з Японії. Цей вид невибагливий в догляді, тому купувати його можуть як початківці магнолієводи, так і ті, хто хоче мати у себе в саду одне квітуче щовесни дерево. Виростити квітку Кобус можна з насіння, зібравши його у вересні в ботанічному саду, або з саджанців, які продаються в спеціалізованих магазинах.

Магнолія Кобус

Магнолія Кобус

Магнолія Іволистна

(Magnolia salicifolia) — струнке пірамідальної форми дерево родом з Японії, цвіте в квітні білими дзвінковим квітами, листя з анісовим ароматом.

Магнолія Іволистна

Фото квітки магнолії

Магнолія Зірчаста

Магнолія Зірчаста (Magnolia stellata) родом також з Японії, де дуже популярна в оформленні садів. Цвіте дана рослина одна з перших, тому вона схильна до ризику весняних заморозків, які вражають ніжні білі квіти. Місце для посадки даної рослини слід вибирати тільки під прикриттям від сильного вітру, в ажурній півтіні.

Магнолія Зірчаста

Магнолія Зірчаста

Магнолія оголена

(Magnolia denudata) — одна з найкрасивіших китайських магнолій, росте у вигляді дерева або високого куща в формі широкої чаші, цвіте великими кремово-білими квітами.

Магнолія оголена

Магнолія лілієкольорова

(Magnolia liliiflora) також родом з Китаю, рясно цвіте пурпуровими квітками бокаловидної форми.

Магнолія лілієкольорова

Дерево магнолії — фото

Магнолія Зібольда

Магнолія Зібольда (Magnolia sieboldii) переважно росте в Кореї, Китаї і Японії, рідко зустрічається і в наших садах Вигідно відрізняється від інших магнолій не тільки своїми білими проникаючими ароматними квітками, а й тривалим цвітінням (з травня по липень).

 

 

Магнолія Зібольда

Магнолія Зібольда — фото

Деревовидні великоквіткові магнолії

Деревовидні великоквіткові магнолії, такі, як магнолія оберненояйцевидна (Magnolia obovata), яка родом з Японських островів, магнолія лікарська (Magnolia officinalis) з Китаю і трьохлепестна (Magnolia tripetala) мешканка Північної Америки з’являються у продажу досить рідко, незважаючи на простоту в догляді і високу декоративність. Завдяки величезній довжині листя (до 50 см), зібраних в «парасольки» — мутовки, великим білим квіткам і шишкоподібним плодам всі вони надзвичайно екзотичні. Крім того, ці магнолії швидко ростуть, даючи щорічно приріст 70-100 см.

Гібрид на будь-який смак

Купуючи і висаджуючи саджанець цього деревця, слід мати на увазі, що від посіву насіння до першого цвітіння пройде не менше 10-12 років. Ті саджанці дерев, які продають в магазинах, можуть таїти в собі підступ. Справа в тому, що комерсанти привозять їх з Європи: Польщі, Угорщини, Голландії, Німеччини і навіть Північної Італії. Клімат в Європі значно м’якше, ніж в Росії чи Україні, тому Ви ризикуєте, тому що не впевнені, що наступної зими «іноземка» не замерзне, ​​а враховуючи, що високі ціни на великі саджанці, можуть глибоко розчаруватися в своєму придбанні.

Деревовидні великоквіткові магнолії

магнолія Yellow Bird

Компромісний варіант такий — слід купувати рослини висотою близько 1 м в контейнерах, але неодмінно, хоча б з однією-двома квітковими пагонами. Коштують такі саджанці значно дешевше, а на прикладі однієї-двох квіток Ви переконаєтеся в правильності свого вибору. Магнолії ростуть дуже швидко і здатні добре адаптуватися до місцевих кліматичних умов. Відзначимо, що у молодих рослин можливості адаптації значно вище, ніж у саджанців магнолії великих розмірів. Більшість саджанців магнолій, які є у продажу, це гібриди дикорослих магнолій. Селекціонери вивели сотні сортів з квітами всіляких відтінків і форм.

Найбільш популярні у садівників різні форми магнолії Суланжа, отриманої схрещуванням магнолії оголеної з лілієквітучих. Серед них Александріна, Аммабіліс (кремово-біла), форма Лінні (білі і рожеві великі квіти чашовидної форми), Розеа (рожеві квіти) і моя улюблена Вербаніка (квіти великі бокаловидної форми, кольору слонової кістки).

За велику кількість яскравих кольорів і простий догляд улюблені садівниками такі гібридні, як: Сусан, Бетті, Джорж Генрі Керн, Леонард Мессе (гібридна Лебнера). Я рекомендую деревоподібну магнолію Вадас Меморі, яка є гібридом магнолії Іволістої і магнолії Кобус. Вона рясно цвіте білими великими квітками з ароматом цитруса і анісу.

Читайте також: Що посадити в тіні

Все більшої популярності набувають гібриди, квітучі жовтими квітками. У мене в саду добре прижилася магнолія Yellow River з кремово-жовтими келихоподібними квітками і Yellow Bird з квітками насиченого лимонно-жовтого кольору. При виборі магнолій слід мати на увазі, що гібриди більш примхливі, частіше підмерзають в суворі зими, хоча відрізняються великою різноманітністю форм і забарвлень.

Посадка і вирощування магнолії

Незважаючи на свою винятковість, магнолії досить невибагливі в догляді, швидко ростуть, не схильні до атак комах-шкідників. Обравши на свій розсуд найкращу рослину, потрібно правильно її посадити і засвоїти прийоми догляду за нею. У спеціальній літературі даються вичерпні рекомендації щодо вибору місця, складу грунту і часу посадки даної рослини. Додам до цього лише деякі поради з особистого досвіду.

Всі радять садити магнолію навесні, щоб рослина мала можливість адаптуватися, я, навпаки — саджу пізньої осені, коли рослини завершили вегетацію і увійшли в стан спокою, і ось чому: Якщо Ви садите рослину, вирощену в контейнері, в грунт навесні, вона починає активно рости, дає великий приріст в перший же рік. Якщо ж Ви садите рослину під зиму, то маєте можливість вибрати і придбати рослину, повністю підготовлену до зими.

Через сезонного попиту ціни на магнолії навесні невиправдано завищені, а восени їх можна придбати навіть зі знижкою в 20-30%. Місце для посадки магнолії має бути захищене від сильного вітру і протягів, здатних остудити ваше рослину взимку і висушити влітку. Не економте на перепрілого компосту. Якщо грунт дуже щільний, додайте пісок або інший розпушувач. Не допускайте застою води, якщо необхідно — створіть дренаж.

Посадка і вирощування магнолії

Найкраще магнолії ростуть на піднятих клумбах, влаштованих на місці, де спалювалися гілки після обрізання, з чого я роблю висновок про користь внесення в посадкову яму деревної золи. Фахівці з США настійно рекомендують при посадці вносити перепрілий кінський гній. Молоді дерева намагайтеся висаджувати в півтіні, але не під кронами плодових дерев, так як падаючі плоди здатні серйозно пошкодити зростаючі під ними магнолії.

Читайте також: Як зробити клумбу своїми руками

Регулярний полив теплою водою необхідний в перші дні після посадки. Ґрунт слід мульчувати в радіусі 50 см. від рослини, щоб знизити випаровування вологи. Вносьте добрива не пізніше червня, в дозах, що рекомендуються виробником. Вкривайте грунт у магнолії, щоб уберегти коріння від підмерзання в зимові місяці. Для цього, після листопаду (в кінці жовтня — листопаді), укрийте землю під магнолією опалим листям, сосновою корою і хвоєю (шар 20-30 см).

Відео: Коли садити магнолію

Дані квіти не люблять обрізку. Не обрізайте гілки магнолії без крайньої необхідності. Бережіть квіти (особливо великолистні види) від хлорозу. При перших ознаках хлорозу — пожовтіння молодих листків через нестачу в ґрунті заліза. При перших ознаках хлорозу терміново полийте грунт під рослиною і обприскайте листя розчином хелати заліза. Схема посадки магнолій в саду повинна бути з урахуванням швидкого зростання і розвитку рослин.

Пам’ятайте, що окремі екземпляри досягають висоти 10 м і ширини 4-5 м. Рекомендується витримувати відстань між магноліями в 4-5 м, а при обмежених розмірах ділянки садити магнолії групами по три-чотири рослини за схемою: одна деревоподібна магнолія, а навколо неї — 3-4 кущові.

Читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не знайте проблем і турбот на Вашій дачній ділянці!

 

Магнолія - посадка і догляд у саду, види і сорти