Малина Полана — опис сорту

Сорт малини Полана - догляд та посадка


Малина Полана - опис сорту. Догляд та посадка ремонтантної малини

 

Малина Полана - опис сорту

 

Хочете мати багатий урожай малини без особливого догляду? Тоді Вам обов’язково необхідно посадити на вашій дачній ділянці відомий ремонтантний польський сорт Полана. Багато дачників називають малину Полана диво сортом. Чому? Справа в тому, що крім великої кількості великих ягід, які рослина дає двічі за сезон, вона не потребує ретельного догляду і не боїться холодів. Малина Полана — опис сорту, посадку і догляд ми обговоримо в цій статті.

Малина Полана опис сорту (фото)

Малина Полана опис сорту (фото)

Фахівці називають малину Полану сортом для ледачих, оскільки навіть при мінімальних зусиллях можна зібрати максимальний урожай. Вид відкрили в Польщі і спочатку рекомендували його як середньо-пізній, але незабаром виявили, що ягоди з’являються на початку літа. Що стосується умов, то рослина не особливо вимоглива, може рости як в середній кліматичній зоні, так і в південно-західній. Незважаючи на те, що малина непогано переносить мороз, вирощувати її в північний районах не варто.

Читайте також: Ремонтантна малина — догляд та особливості

Найприємніше для будь-якого дачника — збір багатого врожаю. Полана дає близько 5-6 кг ягід з одного куща в 5 пагонів. Вражає? Звичайно. Ви здивуєтеся, коли побачите кущ всипаний ягодами малини. Сама рослина досягає в висоту не більше 1,5 м, галузиться непогано, а верхівку не обов’язково прищипувати, тільки якщо потрібно зупинити зростання куща.

Сорт малини Полана - догляд та посадка

 

 

Єдине, що важливо врахувати — давати врожай двічі за сезон рослина зможе не на кожній дільниці. Важливу роль відіграє рівень поживності грунту. Якщо грунт убогий і глинистий, тоді варто розраховувати один урожай за сезон. Але деякі дачники знайшли вихід з положення і відразу після збору першого врожаю починають активно підгодовувати кореневу систему куща, доповнюючи все це повноцінним поливом.

Ремонтантна Полана дуже стійка до різних шкідників і захворювань. Навіть якщо Ви захочете знайти червиву ягідку — Вам це навряд чи вдасться. Це істотно полегшує догляд і не вимагає кроплення.

Сорт Полана — кращий варіант для вирощування малини на продаж. Цікаво, що ягода цієї рослини на подив відрізняється відмінною щільністю і може транспортуватися довгий час без втрати зовнішнього вигляду. Один бізнесмен якось вирішив перевірити це твердження і зібрав ягоди відразу після дощу, уклав їх в банку і закрив кришкою. Далі він провіз малину до свого будинку, подолавши 200 км, потім поставив банку на добу на балкон, а потім в холодильник. Яке ж було його здивування, коли тільки на третій день він побачив невеликі краплі соку на дні банки. Після цього він не сумнівався, який сорт йому обрати для вирощування.

Малина Полана — посадка і догляд

Успіх хорошого врожаю залежить, перш за все, від якості куплених саджанців. Будьте дуже уважні, коли купуєте товар на стихійних ринках або у бабусь — Вам ніхто не дасть гарантії, що Ви купите саме сорт Полана. Фахівці радять не ризикувати і віддавати перевагу спеціалізованим магазинам або розплідникам. Перший хороший урожай з малини Ви отримаєте тільки через 3 роки, тому дуже неприємно буде дізнатися, що всі три роки Ви вирощували якийсь звичайний сорт.

Малина Полана - посадка і догляд

Посадка ремонтантной малини Полана здійснюється в кілька етапів:

  • Підготовка саджанця. Всі загиблі або висохлі коріння обрізаються.
  • Підготовка ґрунту. Посадку малини краще проводити восени. За зимовий період рослина встигне зміцніти і стане ще більш підготовленою до посадки. Ґрунт бажано наситити мінеральними або органічними добривами. Не рекомендується використовувати свіжий гній, оскільки він може стати причиною виникнення багатьох захворювань.

Читайте також: Сорти ремонтантної малини

  • Лунка. Яма повинна відповідати розмірам кореневої системи саджанця. На дно лунки укладається невелика дренажна система.
  • Посадка саджанця. Відразу після цього потрібно трохи полити рослину і залишити її загартовуватися до весни.
Посадка саджанця малини Полана

Посадка саджанця малини Полана

Що стосується догляду, то він досить простий: регулярний полив, осіннє обрізання гілок і періодична підгодівля ґрунту. Малина Полана — опис сорту, посадки і догляду допоможуть Вам виростити на своїй дачній ділянці багатий урожай смачних ягід.

Відео: Ремонтантна малина Поляна

На цьому наша стаття «Малина Полана — опис сорту. Догляд та посадка ремонтантної малини» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді та вирощуванні вашої малини. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Малина Полана - опис сорту