Малинове дерево: сорти, особливості вирощування та обрізка з фото

Посадка та догляд за малиновим деревом


Малинове дерево посадка і догляд. Фото. Розмноження

 

Малинове дерево: сорти, особливості вирощування та обрізка з фото

 

Малинове дерево або штамбова малина є однією з найбільш родючих і ягідних культур. Слово «штамб» точно описує крону малини, яка візуально нагадує більше дерево, ніж кущ, оскільки має міцні пагони. Важливою особливістю при вирощуванні цих сортів малини можна назвати відсутність опори. Кущ відмінно тримається, а гілки, хоч і можуть зігнутися під вагою ягід, але ніколи не поламаються. Малинове дерево вимагає певного догляду і розмноження. Якого саме, ми розглянемо в цій статті.

Малинове дерево посадка і догляд. Фото

Малинове дерево: правила посадки у відкритий грунт

Ця рослина не надто вибаглива, тому проблем з посадкою бути не повинно. Але можуть виникнути неприємності з покупкою саджанців, адже сьогодні можна потрапити на недобросовісного продавця, який запропонує висохле, старе деревце, яке було викопано на занедбаних ділянках.

Малинове дерево: правила посадки

Щоб не дати себе обдурити, ми пропонуємо Вам ознайомитися з основними правилами при покупці:

  • Намагайтеся купувати саджанці в спеціальних розплідниках для рослин або ж магазинах.
  • Якщо таких місць у вашій місцевості немає, намагайтеся орієнтуватися на продавців, у яких повинні бути всі необхідні документи і дозвіл для ведення торгівлі.

Ніколи не думайте, що дешево — це якісно. Не купуйте дешеві саджанці, часто — це зіпсований товар.

дерево малини

Коли здоровий саджанець буде в ваших руках, необхідно знайти для нього підходяще місце на садовій ділянці, адже малинове дерево тільки так зможе повноцінно рости і плодоносити. Для початку важливо врахувати, що темні місця з великими деревами — це не найкращий варіант. Краще виділити окрему, світлу ділянку, де поруч не будуть рости томати, огірки, капуста або картопля, оскільки виникає велика ймовірність зараження різними захворюваннями або поширенням паразитів.

догляд за деревом малини

Сама посадка може відбуватися як восени, так і ранньою весною, але обов’язково якомога раніше, одразу після того, як зійде сніг. Перед цим грунт необхідно рясно окропити добривом, наприклад: золою або перегноєм, а щоб грунт був пухким і м’яким, рекомендується внести торф або гумус.

 

 

малинове дерево догляд

Якщо Ви хочете посадити відразу кілька саджанців в грунт, тоді важливо викопувати лунки на відстані не менше 50 см одна від одної. На дно додати мінеральне або органічне добриво, опустити корінь малинового дерева і прикопати землею, щільно її утрамбувавши. Після потрібно зрізати пагони і полити саджанець. На цьому етап посадки закінчена.

купить малинове дерево в україні

Повноцінний догляд за малиновим деревом

Малинове дерево практично нічим не відрізняється від інших сортів малини. Воно також любить рясну кількість вологи, особливо в період активного росту, адже для того, щоб ягода була не сухою, а соковитою — потрібна вода. Якщо прогнози попереджають про сильно посушливе літо, тоді краще зробити мульчування лушпинням цибулі або соняшнику біля стовбура дерева.

як поливати дерево малини

А від трави рекомендується відмовитися, оскільки вона швидко перегниває. Ранньою весною малиновому дереву необхідно невелика підгодівля, для якої можна використовувати мінеральні добрива або ж зроблені своїми руками з курячого посліду і сечовини.

добрива для дерева малини

Малина має потребу в регулярному прополюванні та знищенні бур’янів, інакше бур’ян буде гальмувати зростання всього куща. Якщо не зробити прищиплювання верхівки, то рослина буде довгою, але кількість плодоносних пагонів залишиться мінімальною. Тому важливо формувати крону дерева, щоб пагони розросталися в ширину.

догляд за деревом малини

Малинове дерево атакує безліч шкідників і паразитів. Якщо вчасно не проводити профілактичні заходи, то урожай буде під загрозою, а рослина може і зовсім загинути. Багато садівників допускають помилки, припускаючи, що малині нічого не загрожує, але насправді — це одна з найбільш схильних до різних захворювань рослина. Тому важливо ознайомиться з найбільш небезпечними для малини шкідниками.

Читайте також: Як посадити малинний кущ

Малини жук. Мешкає в ґрунті, під кущем. Харчується квітками малини в період цвітіння, а також соковитим листям. Личинки жука люблять поласувати ягодами, з’їдаючи їх повністю. Щоб уникнути навали малинового жука, необхідно, перед цвітінням, ретельно підгортати грунт біля кореня і кропити деревце ще до початку цвітіння.

Малини жук

Малина моль. Живе і розмножується в старих пагонах, які не були обрізані на зиму. Ось чому так важливо не залишати навіть найменшого пагона, обрізати все до самої землі. Як тільки з’являються бруньки, малинова моль починає їх вигризати, що повністю виключає наявності врожаю. Щоб позбавиться від неї, важливо кропити малинове дерево відразу, після набрякання бруньок.

Малина моль

Довгоносик. Його головне завдання — відкласти в бутоні свої яйця і відгризти плодоніжки, в результаті чого квітка відпадає. Щоб уникнути такого сценарію, рекомендується не садити поруч малину і суницю, а також обробляти рослину перед цвітінням спеціальними препаратами.

Довгоносик

Як бачимо, посадка і догляд за малиновим деревом вимагає деякої уваги і зусиль, але вони не наскільки складні і нездійсненні. Головне — робити все вчасно і не забувати про гарний полив. Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам отримати багатий, соковитий і смачний урожай ягід.

Відео: Посадка та догляд за малиновим деревом

На цьому наша стаття «Посадка та догляд за малиновим деревом» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам у посадці малинового дерева. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу. Бажаємо вам успіхів і великих врожаїв!

 

Малинове дерево: сорти, особливості вирощування та обрізка з фото