Мангал з цегли: цікаві дизайнерські рішення і технології виготовлення

Як зробити піч мангал з цегли своїми руками: відео


Як зробити мангал з цегли своїми руками: креслення, інструкції з виготовлення та фото

 

Мангал з цегли: цікаві дизайнерські рішення і технології виготовлення

 

Зміст!

З даної статті ви дізнаєтеся, якими особливостями володіє мангал з цегли, ознайомитеся з популярними різновидами конструкцій, рекомендаціями щодо їх будівництва і розміщення. У статті містяться практичні поради, які допоможуть підібрати для дачної ділянки оптимальний варіант вуличної печі, мангалу або барбекю і самостійно виготовити його, керуючись схемами, фото і описами.

Мангал з цегли: особливості та види конструкцій

Для приготування шашлику зазвичай використовуються мангали, виготовлені з металу. Однак раптовий дощ і вітер можуть стати джерелом проблем для відпочинку. У таких випадках набагато зручніше використовувати шашличницю з цегли або мангал, розташований під навісом.

Мангал з цегли: цікаві дизайнерські рішення і технології виготовлення

Що являє собою мангал з цегли: 

Мангал, виготовлений з цегли, є стаціонарно розташованим спорудженням. При цьому виріб може мати різні габарити, дизайн і додаткове оснащення. У мережі можна побачити на фото цегляні мангали з найпростішим пристроєм, що складаються всього з декількох рядів цегли і жаровні, а також більш складні варіанти конструкцій.

Мангали зі складною конфігурацією мають вигляд масивної споруди. Зустрічаються навіть цілі комплекси будівель універсального призначення. Незважаючи на відмінності в дизайні, більшість зображених на фото вуличних печей і мангалів з цегли має схожу розкладку і структуру.

Такі конструкції складаються з наступних елементів:

 • цоколя;
 • фундаментної підстави;
 • нижніх бічних стінок;
 • жаровні;
 • верхніх бічних стінок;
 • димохідної труби.

Переваги та особливості цегляних мангалів

Щоб підвищити комфорт експлуатації і розширити можливості мангала, його доповнюють прибудовами у вигляді:

 • печі;
 • коптильні;
 • мийки;
 • стільниці для зручної нарізки продуктів;
 • казана;
 • ніші, призначеної для зберігання посуду.
Цегляний мангал можливий в різних варіаціях

Цегляний мангал можливий в різних варіаціях

Для виготовлення печі-мангала своїми руками слід використовувати цеглу з вогнетривкими властивостями, наприклад, вогнетривку цеглу. Цей матеріал має жовтувато-пісочний відтінок, а також добре виражену зернисту структуру. Блоки з шамоту проявляють стійкість не тільки до вогню, але і до впливів хімічного характеру, зокрема, вони не схильні до впливу золи і сажі.

Зверніть увагу! Вогнетривка цегла практично не піддається різанню, тому виробники випускають готові блоки з різним розміром і конфігурацією. Цю особливість потрібно враховувати при виборі будівельного матеріалу і розрахунку його кількості.

Переваги та особливості цегляних мангалів

Від традиційних печей мангали з цегли відрізняються в першу чергу своїм призначенням. Ці конструкції покликані створювати комфортні умови для приготування їжі на відкритому повітрі. Вони досить прості у виконанні і невибагливі щодо матеріалів. Розміри, як і будівництво мангала, можна підібрати довільно з урахуванням власних потреб і побажань.

Просту вуличну піч і мангал з цегли може спорудити на своїй ділянці своїми руками кожен власник, чого не можна сказати про конструкції, які встановлюються в будинку. Завдяки всім цим особливостям, а також наявності фундаменту, роботи по кладці значно спрощуються.

Переваги мангалів-барбекю з цегли:

 • універсальність — конструкції підходять для приготування будь-яких продуктів і страв на їх основі;
 • наявність великої жаровні — завдяки цьому жар всередині конструкції розподіляється рівномірно, в результаті прожарювання виходить ідеальним;
 • в конструкції передбачено достатню кількість місця для використання шампурів для шашлику;
Головною перевагою цегляного мангалу, є висока теплоємність, даний матеріал на відміну від металу, дуже добре зберігає жар

Головною перевагою цегляного мангалу, є висока теплоємність, даний матеріал на відміну від металу, дуже добре зберігає жар

 • складні конструкції оснащені димозбірником, у зв’язку з чим експлуатація мангала стає більш комфортною;
 • висока надійність і довговічність;
 • не потрібен спеціальний догляд;
 • можливість оснастити конструкцію додатковими можливостями, встановивши коптильню або казан.

Недоліків не так багато, але вони все-таки присутні. По-перше, конструкція стаціонарна, тому її не можна буде перенести на інше місце в разі потреби. По-друге, конструкції відкритого типу не дозволяють готувати їжу під час дощу. Винятком є ​​мангали з цегли в альтанці або під навісом.

Як виготовити мангал з цегли своїми руками: креслення з фото, проектування і розрахунки

Підбираючи тип конструкції і дизайн мангалу, необхідно враховувати ландшафтні особливості ділянки. Спорудження не повинно вибиватися із загального стилю, а навпаки, зобов’язане підкреслювати його. Естетичною стороною питання процесу розробки проекту мангалу не обмежується. Існують певні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб убезпечити експлуатацію і зробити її більш комфортною.

Креслення мангала з цегли

Креслення мангала з цегли

Для будівництва майданчика, розташованого перед відкритим вогнем, обов’язково потрібно використовувати вогнетривкі матеріали, для цих цілей підійде:

 • пісок;
 • камінь;
 • бетонна плита;
 • бруківка.

Також слід брати до уваги загрозу вітрів. Не варто починати будівництво, якщо існує ймовірність того, що дим потрапить у вікна житлового будинку. Заборонено розміщувати мангал поруч з ділянками сусідів. Наявність барбекю або печі може викликати дискомфорт.

Зверніть увагу! Якщо в партії шамотної цегли присутні блоки з більш світлим відтінком, значить, в процесі виготовлення матеріалу була порушена технологія, а це ставить під сумнів міцності виробу.

В першу чергу, необхідно ретельно продумати розміщення цегельного мангала - адже перенести його потім в інше місце буде неможливо

В першу чергу, необхідно ретельно продумати розміщення цегельного мангала — адже перенести його потім в інше місце буде неможливо

У будівництві мангала з цегли своїми руками креслення грає не останню роль. Щоб полегшити собі роботу, бажано зробити начерк дачної ділянки. Такий ескіз дозволить в масштабі оцінити особливості території і правильно підібрати місце під забудову. Зона, розташована в радіусі 5 м. навколо відкритого вогню, повинна бути вільною від дерев. Дозволяється присутність насаджень з того боку, де конструкція огороджена стінкою, але не ближче, ніж на відстані 0,5 м.

До вуличного мангалу з цегли потрібно забезпечити вільний доступ, а також підвести воду на випадок виникнення пожежі.

Не варто розміщувати поблизу пожежонебезпечні об’єкти:

 • компостні купи;
 • споруди санітарного та технічного призначення;
 • контейнери зі сміттям.
мангал з кірпіча

Схема кладки цегли: 1. тичковий ряд; 2-6. ложкові ряди; 7, 8. перев’язка в півцеглини

Якщо дотримуватися основних правил пожежної безпеки та встановити мангал подалі від паркану і вулиці, можна уникнути конфліктних ситуацій з сусідами.

Як підібрати оптимальний проект мангала з цегли

Прийнявши рішення побудувати на дачній ділянці барбекю або вуличну піч самостійно, зовсім не обов’язково займатися проектуванням конструкції з нуля. У мережі можна знайти для будівництва мангала своїми руками креслення, фото і схеми, які будуть відповідати будь-яким побажанням. Причому зовсім не потрібно намагатися підібрати проект в готовому вигляді. У кресленні майбутньої конструкції можна об’єднати будь-які елементи, що сподобалися це дозволить домогтися максимальної відповідності особистим вимогам.

На початковому етапі необхідно виконати докладне креслення мангала з цегли, вказавши на ньому точну конфігурацію конструкції і всі дані щодо її зовнішнього вигляду.

Складена схема повинна враховувати наступні нюанси:

 • дизайн конструкції;
 • характер розміщення основних і додаткових компонентів, а саме: камери згоряння, жаровні, димохідної труби, завантажувальних дверцят і т.п .;
 • розміри всіх елементів конструкції.
Як підібрати оптимальний проект мангала з цегли

На початку процесу спорудження мангала, важливо визначитися з його конструкцією і дизайном

Також слід продумати наявність даху. Існують варіанти з відкритим і закритим типом жаровні. У другому випадку конструкція печі для шашлику з цегли зовні нагадує камін. Переваги подібного проекту очевидні, оскільки в разі дощу вогнище буде захищене від опадів. Щоб така конструкція функціонувала належним чином, обов’язково доведеться облаштувати димохід.

На етапі проектування також продумується наявність додаткових споруд. Біля мангала можна облаштувати майданчик, який буде використовуватися для підготовки продуктів. У цій зоні встановлюється стільниця, а також підключається мийка з водою. Досить привабливо виглядають проекти мангалів з цегли з пічкою для казана, в якому можна готувати на відкритому вогні плов та інші страви.

Важливо! Якщо до вуличної печі або мангалу підведена вода, восени обов’язково доведеться звільняти систему від рідини, оскільки під час морозів труби будуть піддаватися руйнуванню.

Схема мангала з цегли

Схема мангала з цегли

Як розрахувати розмір конструкції для будівництва мангала з цегли своїми руками

Коли конфігурація мангала і всі комплектуючі визначені, слід внести в проект розмірні параметри конструкції. Відносно цього не існує якихось точних рекомендацій, однак не варто забувати загальні стандарти.

Оптимальна глибина жаровні в мангалі для дачі з цегли становить 12-17 см. Цього цілком достатньо для того, щоб розмістити вугілля. При цьому продукти не будуть розташовані занадто близько до жару.

 

 

Як розрахувати розмір конструкції для будівництва мангала з цегли своїми руками

Найчастіше ширина мангала не перевищує 1 м, з розрахунком на 10 шампурів

Сама ж жаровня повинна розміщуватися на висоті близько 1 м від рівня грунту. Стандартна ширина мангала для дачі з цегли становить 1 м. Якщо збільшити цей показник, процес смаження шашликів буде не таким зручним, оскільки доведеться постійно переміщатися між шампурами. Ширина в 1 м дозволяє спостерігати за станом продуктів, перебуваючи на одному місці.

Що стосується глибини конструкції (від задньої до передньої стінки), мінімально допустимий показник дорівнює 0,5 м. В ідеалі шампури повинні стійко триматися на краях жаровні. Для цього глибина повинна відповідати їх довжині, за вирахуванням кінчика і ручки. З урахуванням того, що конструкція мангала з цегли на дачі буде в кінцевому підсумку мати значну вагу, потрібно облаштувати масивний і міцний фундамент. Габарити цієї споруди не повинні перевищувати розміри підстави. Краще, якщо площа фундаменту буде трохи більшою.

Розрахунок кількості матеріалів для будівництва фундаменту під вуличну піч своїми руками

Для будівництва капітальної підстави потрібно вирити невеликий котлован. Дно цього поглиблення в землі вирівнюється, після чого облаштовується піщана подушка. Потім на неї встановлюється опалубочна конструкція, яка згодом заливається бетонною сумішшю.

Плитний фундамент для мангала з цегли

Плитний фундамент для мангала з цегли

Щоб спорудити опалубку для створення основи під піч-мангал з цегли своїми руками, можна застосовувати такі матеріали:

 • використані дошки;
 • шиферні листи;
 • дерев’яні щити;
 • листи металу і т.п.

Важливо! Підбираючи матеріал, необхідно враховувати характеристики міцності, а також слід перевірити його на цілісність, інакше опалубка просто не витримає тиску бетону.

Для будівництва печі-мангала з цегли своїми руками можна використовувати як стрічковий фундамент, так і підставу плиткового типу. Незважаючи на різницю в конфігурації, дані елементи мають однакову форму у вигляді прямокутника. Розрахунок кількості бетону виконується за формулою: V = AxBxC, де A і B — довжина і ширина підстави, C — його глибина (без піщаної подушки), а V — об’єм розчину, необхідне для заливки.

мангал з керпича

Гарантувати довгий термін служби мангала без міцної підстави не можна, тому фундамент для стаціонарної конструкції — обов’язковий

Щоб розрахувати кількість піску, який буде потрібно для формування подушки, можна скористатися цією ж формулою.

Цікаві проекти для створення мангала, печі або барбекю з цегли

Перед тим як побудувати барбекю або мангал на основі цегли, дуже важливо закупити якісний матеріал. Від цього залежить, наскільки довговічною і міцною вийде конструкція.

Основні критерії вибору якісної цегли:

 1. Огрядність і щільність — якщо в якості виробничої сировини використаний кварцовий пісок, то оптимальний показник становить 1800-1950 кг / м3, якщо глина — 1800-2000 кг / м³.
 2. Рівень міцності — якісна шамотна цегла має показник міцності, який дорівнює 22 Н / мм.
 3. Термостійкість — для будівництва мангала на дачі з цегли краще застосовувати шамотні блоки, здатні витримати вплив 1650-1750 ° С. Керамічна цегла з межею температурного впливу до 1200 ° С можна використовувати для формування зовнішніх стінок, нижніх рівнів і димозбірникака.
 4. Рівень теплової провідності — у якісних шамотних блоків цей показник дорівнює 0,6, а у керамічної цегли — 0,8 од.
мангал своїми руками з цегли

Використана для створення мангала цегла повинна відповідати певним вимогам

Крім цього, будівельний матеріал повинен проявляти стійкість до впливу лугів, кислот і солей.

Зверніть увагу! Якщо при ударі молотком цегла видає дзвінкий голосний звук, значить, для її виготовлення використовувалася якісна сировина, а сам процес протікав без порушень технології.

Як спорудити підставу для простого мангала з цегли своїми руками

Конструкція найпростішого у виконанні мангала має цегляні стіни з виступами. Вони формуються за рахунок того, що деякі ряди цегли укладаються на ребро. Наявність подібних виступів дозволяє встановити шампури з шашликами, решітки барбекю або жароміцні листи, виготовлені з металу.

Будівництво простого мангала з цегли починається з облаштування підстави:

 • знімається родючий шар ґрунту;
 • формується котлован під фундамент глибиною в межах 20-25 см. Ширина цього майданчика повинна перевищувати розмір мангала на 0,5 м з кожного боку;
 • дно вирівнюється, формується щебенева подушка товщиною 15 см. Для цього бажано використовувати матеріал із середнім розміром фракції;

 

Цегляний мангал

Цегляний мангал — конструкція досить важка, тому на слабкому грунті потребує міцної фундаментної підстави

 • щебенева подушка ретельно ущільнюється. Для цих цілей підійде віброплита. При відсутності такого інструменту можна використовувати дерев’яне або металеве трамбування.

Подальші дії залежать від того, який тип підстави обраний для установки мангала. Для монтажу тротуарної плитки або бруківки досить насипати невеликий шар дрібнозернистого піску, після чого покриття укладається за технологією.

Плиткова підстава потребує додаткового армування. Для цих цілей підійде пруток діаметром в 1 см. Він укладається з кроком в 0,2 м поперек і уздовж фундаменту. Зони перетину прутків зв’язуються за допомогою спеціального дроту або хомутів із пластику. В якості армуючого матеріалу може бути використана сітка, виготовлена ​​з товстого дроту.

мангал своїми руками

Викладати перший ряд цегли на попередньо очищений фундамент потрібно на відстані 10-20см від його краю

Потім потрібно виставити по краях котловану опалубну конструкцію і залити її бетонним розчином. Бажано застосовувати для цього матеріал марки М250. До подальших робіт з виготовлення мангала на дачі з цегли своїми руками можна приступати тільки після того, як бетон повністю застигне. Якщо середня температура протягом доби не опускається нижче помсту + 20 ° С, то для цього буде потрібно тиждень. При температурі + 17 ° С бетон буде застигати не менше двох тижнів.

Як побудувати мангал з цегли з найпростішою конструкцією

Для роботи переважно використовується повнотіла керамічна цегла марки М200 або пічної. Останній обійдеться дорожче. Не рекомендується брати для цих цілей шамотні блоки, оскільки цей матеріал не дуже підходить для виготовлення відкритого цегельного мангалу своїми руками.

Для скріплення цегли необхідно використовувати глиняно-піщану суміш. Щоб підвищити характеристики міцності цього матеріалу, до її складу можна додати трохи цементу.

Корисна порада! Новачки можуть скористатися готовим варіантом суміші для печей, головне, щоб вона не була жаростійкою і не містила в своєму складі шамоту. Процес замішування здійснюється за інструкцією.

Оптимальна товщина шва між рядами становить 3-5 мм. У процесі роботи необхідно строго витримувати цей розмір, а також постійно відстежувати розміщення цегли по горизонталі і вертикалі, інакше конструкція буде кривою. Матеріал укладається відповідно до обраної схеми.

Як виготовити мангал з цегли своїми руками: креслення з фото

Викладати ряди потрібно відповідно до проекту, час від часу перевіряючи горизонталі і вертикалі за допомогою рівня

Кожен непарний ряд починається з установки цілого елемента, а парний — з половинки цегли. Шостий і десятий ряд мають виступи. На цій ділянці матеріал укладається боком, причому так, щоб цеглини були розгорнуті поперек по відношенню до основних рядах. Якщо хочеться зробити мангал з цегли своїми руками з можливістю установки решітки, на 6-му і 10-му ряду виступи формуються не тільки на боковушках, але і на задній стінці. Щоб зберегти товщину кладки в цих зонах, матеріал виставляється в два ряди.

Починаючи з 7-го ряду, укладання цегли здійснюється тільки на одній з половин: або праворуч, або ліворуч. З одного боку буде знаходитися жароміцна камера, з іншого — столик для попередньої підготовки продуктів.

Цегла відрізняється гігроскопічністю, тому буде потрібен спеціальний захист, яки дозволить продовжити термін його експлуатаційної служби. Щоб мінімізувати контакт кладки з вологою, під перший ряд настилається гідроізоляційний матеріал. Для цих цілей підійде руберойд рулонного типу або гідроізол. Матеріал настилається в два шари, після чого краю по периметру обробляються за допомогою гідрофобної просочення. Не зайвим буде присутність гідроізоляції між першим і другим рядами кладки. Для просушування конструкції потрібно 4-5 днів.

Технологія пристрою мангала з цегли

Технологія пристрою мангала з цегли

Це не єдиний варіант створення мангала з цегли своїми руками; фото подібних конструкцій, які можна зустріти в мережі, наочним чином відображають, наскільки різноманітним може бути дизайн таких споруд.

Як скласти барбекю з цегли: фото і опис процесу

Дана схема трохи складніше попереднього варіанту, але і її зможе осилити людина, що не має досвіду. В цьому випадку у камери згоряння є прямий звід, який, на відміну від склепінчастої конструкції, виконується значно простіше. Висота жарочної камери становить 0,9 м, в той час як загальна висота барбекю дорівнює 217,5 см.

Перед тим як зробити барбекю з цегли, потрібно спорудити фундамент з монолітною армованою підставою. Металевий пруток в цьому випадку укладається з кроком в 15 см поверх щебеневої подушки. На висохлу підставу настилається гідроізоляційний матеріал в два шари. Після цього можна приступати до укладання цегли.

Зверніть увагу! Якщо конструкція облаштовується в альтанці, то перший ряд матеріалу укладається безпосередньо на підлогу. Якщо ж фундамент пролягає нижче цього рівня, потрібно укласти додаткові ряди цегли, щоб зрівняти основу. Тільки після цього можна приступати до складання барбекю або мангала в альтанці своїми руками за запропонованою схемою.

Як підібрати оптимальний проект мангала з цегли

Найпростіший спосіб кладки для мангала з цегли — кожен ряд зсувається на півцеглини то в одну, то в іншу сторону

Перші 9 рядів укладаються відповідно до схеми. При цьому можуть використовуватися половинки цегли, якщо це зазначено в кресленні. В процесі роботи обов’язково потрібно перевіряти вертикальність стінок і горизонтальність рядів. Крім цього, слід здійснювати контроль товщини розчину. В даному випадку оптимальна товщина дорівнює 8-10 мм.

Щоб створити основу під укладання суцільного 6-го ряду, після формування 5-го потрібно покласти 3 металеві смужки шириною 4 см, товщиною 0,5 см. Її довжина повинна бути трохи менше пічного прольоту — близько 145 см. Далі укладання цегли здійснюється за схемою аж до 12-го ряду, де уздовж конструкції розміщуються пилені блоки. В результаті 12-13-й ряди утворюють цікавий декоративний пояс навколо барбекю.

Цікаві проекти для створення мангала, печі або барбекю з цегли

Товщина шва між цеглою повинна становити не менше 1 см і не більше 1,5 см

Топку утворюють 20-25 ряди. На 22-му ряду перекривається звід, після чого конструкція починає поступово звужуватися. Звід формується аж до 30-го ряду, коли конструкція переходить в димову трубу. Потім необхідно чергувати 30-й і 31-й ряди до тих пір, поки не буде досягнута необхідна висота.

Як зробити мангал з цегли в альтанці: початковий етап

Вищеописані варіанти конструкцій не підійдуть, якщо мангал встановлюється в альтанці, оскільки дим від вогню буде збиратися під дахом. У цьому випадку бажано скористатися проектом, який передбачає будівництво витяжної труби. Перед тим як зробити мангал з цегли своїми руками, потрібно визначитися з місцем розміщення, а також виготовити фундамент. В якості підстави може застосовуватися бетонна плита, яка укладається поверх піщаної подушки під всією площею конструкції. Сама ж альтанка встановлюється на лаги.

Для будівництва мангалу бажано використовувати пічну цегла, оскільки вона проявляє стійкість до впливу високих температур. Як скріплюючий матеріал можна вживати суміш, що складається з глини і піску.

Перелік необхідних для роботи інструментів:

 • мастерок для нанесення глиняно-піщаної суміші;
 • лопата для формування котловану під фундамент;
 • рулетка для зняття замірів;
Креслення мангала з цегли в альтанці

Креслення мангала з цегли в альтанці

 • схил і будівельний рівень бульбашкового типу;
 • дерев’яне розшивання, яке дозволить отримати однакові шви;
 • відро і корито.

Місце установки мангала підбирається з урахуванням його конструкції. Якщо використовується трубний варіант, тоді споруда розташовується на краю альтанки або посередині її. При центральному розміщенні до конструкції буде забезпечений вільний доступ з будь-якого боку. В цьому випадку позаду мангала можна встановити лавочку. Прогріта стіна буде створювати комфортні умови для тих, хто сидить на ній.

Корисна порада! Якщо обладнати мангал камерою для зберігання дров, то в процесі експлуатації він буде прогріватися, витягаючи зайву вологу з деревини. Завдяки цьому паливний матеріал буде легше розпалити.

Якщо мангал встановити збоку, то з’явиться можливість звільнити додаткове місце. Конструкції з плитою, духовкою, робочою зоною або коптильнею не вийде розмістити по центру. Цей варіант установки не підійде і для мангалів, які не мають труби.

Основними перевагами мангала в альтанці, є приготування їжі в будь-яку погоду

Основними перевагами мангалу в альтанці, є приготування їжі в будь-яку погоду

Підготовка основи під мангал в альтанці з цегли своїми руками

Щоб облаштувати фундамент під мангал, слід викопати котлован необхідного розміру і сформувати на дні щебеневу подушку. Потім готується скріплюючий розчин. Для цього необхідно змішати пісок і цемент в пропорції 3: 1 відповідно. Котлован заповнюється цим розчином пошарово. Суміш чергується з армуючою сіткою, яка буде перешкоджати руйнуванню підстави. При цьому дуже важливо простежити, щоб перший шар зміцнюючого матеріалу укладався безпосередньо в розчин, а не на дно котловану.

Після заливки ями настилається руберойд. Фундаменту потрібно не менше 2-х тижнів для того, щоб просохнути. Якщо на вулиці стоїть спекотна погода, основу слід змочувати водою. До укладання цегли можна приступати тільки після того, як фундамент повністю затвердіє.

Як спорудити мангал з цегли своїми руками

Бетонна плита на піщаній подушці необхідна тільки в місці розташування мангала

Скріплюючий розчин готується заздалегідь. Для цього глина замочується у воді на тиждень. Розчин періодично потрібно перемішувати і при необхідності доливати в нього воду. На останньому етапі підготовки додається пісок. Матеріал підсипається невеликими порціями до тих пір, поки консистенція розчину не стане густою. Щоб перевірити це, в суміш потрібно опустити дерев’яну паличку, а потім дістати її. Якщо розчин покриє її тонким рівномірним шаром, значить, густота суміші оптимальна.

Як побудувати альтанку з цегли з мангалом: фото і опис робочого процесу

Фундамент для альтанки облаштовується окремо. Для цього по кутах майбутньої будови необхідно викопати 4 ями, заповнити їх до одного рівня бетоном і дочекатися повного висихання. Далі укладається руберойд, встановлюються лаги. Простір над ними оформляється бруківкою або камінням.

Корисна порада! Перш ніж приступити до монтажу покриття, бажано покласти плівку. Вона буде перешкоджати проростанню трави між бруківкою.

Для установки опор викопуються ями, в них містяться в строго вертикальному положенні стійки і заливаються бетонним розчином. Після цього виконується монтаж верхніх лаг, а також кроквяної системи. Для скріплення цих елементів використовуються анкерні болти.

Фундамент для альтанки з мангалом

Фундамент для альтанки з мангалом

Між кроквами виконується монтаж обрешеточних конструкцій під укладку покрівельного матеріалу. За бажанням в альтанці можна зробити стіни. Проект може не передбачати їх. Якщо ж все-таки будова буде мати стіни, то до стійок слід прибити дошки. Вони розташовуються горизонтально, вертикально або по діагоналі.

Як зробити мангал своїми руками з кирпича: складання конструкції

Кладка кирпича здійснюється тільки після того, як фундамент повністю затвердіє. Перед тим як приступити до роботи, на підставу потрібно нанести розмітку в тій зоні, де буде встановлений мангал. На першому етапі будівництва виготовляється цоколь. Відповідно до розміткою укладається перший ряд кирпича, причому пересуватися при цьому потрібно від кутових зон до центру. Починаючи з другого ряду, матеріал розміщується зі зрушенням на півцеглини. Робиться це спочатку в один бік, а потім в інший.

Через кожні три ряди встановлюється армована сітка. Вона запобіжить розпад конструкції і появі тріщин. Зміцнюючий матеріал може стати причиною перекосу, тому під час його укладання мангал перевіряється за допомогою схилу і будівельного рівня. Коли будівництво цоколя завершено, можна приступати до виготовлення топливника. Цей елемент може бути виконаний з цегли або ж бетонної основи, яка відливається попередньо.

Якщо конструкція матиме топливник арочного типу, для її виготовлення підійде кружало. Щоб залишити між цеглинами зазор шириною 10 мм, можна використовувати друзки. За допомогою розчину заповнюється порожній простір, що утворився. Пристрою потрібно дати просохнути протягом 2-х днів. Кружало потрібно знімати дуже обережно, щоб не пошкодити конструкцію.

Як побудувати мангал з цегли з найпростішою конструкцією

Цеглу укладати можна тільки після повного затвердіння фундаменту

Над паливником повинна проходити залізобетонна балка. Її можна замінити армованим куточком, на який укладається один ряд цегли. Не біда, якщо конструкція матиме невеликі щілини: вони забезпечать доступ кисню, що буде сприяти процесу горіння. Якщо мангал буде укомплектований місцем для барбекю, то для монтажу решітки буде потрібно сформувати виступи.

На заключному етапі виготовляється димохід з трубою, а також стінки, що закривають від вітру. Щоб всередину конструкції не потрапляли опади, можна встановити зверху металевий козирок.

Як побудувати кам’яний мангал власноруч на дачній ділянці

Поряд з цегляними конструкціями, у дачників користуються популярністю мангали з каменю. Ці споруди не менш практичні і довговічні, при цьому вони мають цікаву фактурну обробку, яка ідеально підкреслює красу природи і навколишнього ландшафту.

Як побудувати кам'яний мангал своїми руками на дачній ділянці

За умови ретельного планування кам’яний мангал буде міцний, надійний і прослужить не одне десятиліття

Для будівництва кам’яного мангала можна застосовувати такі матеріали:

 • граніт;
 • кварцит;
 • доломіт;
 • піщаник;
 • шунгіт;
 • сланець.

Камінь може мати різну форму, наприклад, у вигляді плитняку, рваного буту або слані.

Зверніть увагу! Не рекомендується використовувати грубі булижники неправильної форми, оскільки з ними дуже важко працювати.

Технологія будівництва мангала з каменів для дачі

Так як конструкція кам’яного мангалу має значну вагу, потрібна масивна підстава. Для цих цілей підійде бетонна плита. Верхня частина її повинна підніматися приблизно на 10-15 см над ґрунтом. На фундамент наноситься розмітка під будівництво цоколя. Щоб під час кладки конструкція зберігала свою форму, слід використовувати раму.

Схема мангала з каменю

Схема мангалу з каменю

Збірка каміна на основі каменю здійснюється за тим же принципом, що й будівництво цегляної конструкції. Всі стики потрібно ретельно промащувати розчином. При цьому необхідно стежити, щоб кладка була максимально щільною. Щоб підвищити міцність конструкції, в шви необхідно закладати металевий прут.

Камінь укладається відповідно до обраної схеми. У міру просування облаштовується жаровня і додаткові робочі поверхні, якщо вони передбачені проектом. Для закріплення кладки бажано вживати дерев’яні розпірки. Шляхом вбудовування металевих перемичок можна підвищити міцність конструкції. Ці елементи суттєво спрощують роботу при виготовленні горизонтальних поверхонь.

У тій зоні, де будуть перебувати вугілля, слід помістити раму і металеву решітку, бажано з чавуну. Якщо забити між камінням скоби, в камін можна встановити гриль. В цьому випадку дуже важливо, щоб дані елементи знаходилися на одному рівні, інакше вийде перекіс. Верхню частину робочої зони, яка буде використовуватися для попередньої підготовки продуктів, рекомендується викласти плиткою або обладнати стільницею.

Проста конструкція мангала з каменю

Проста конструкція мангала з каменю дозволяє побудувати його своїми руками, без сторонньої допомоги фахівців і додаткової техніки

Коли камін готовий, видаляються надлишки скріпляючого розчину, очищається бруд і виконується фінішна обробка. Каркасна частина конструкції може виготовлятися з цегли, поверх якої робиться облицювання за допомогою натурального або штучного каменю. В цьому випадку слід використовувати плоскі елементи.

Якщо дотримуватися технології і строго дотримуватися схеми укладання каменю або цегли, з будівництвом саморобного мангала зможе впоратися будь-який дачник. Вибір якісних матеріалів є запорукою міцності і довговічності, а ретельний підхід до розробки проекту дозволить отримати зручну конструкцію, яка буде задовольняти всі потреби.

Будівництво мангала з цегли своїми руками: відео огляд процесу

У цьому матеріалі ми ознайомили Вас з інформацією про те як же зробити мангал з цегли своїми руками. Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як зробити цегляний мангал власноруч. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Мангал з цегли: цікаві дизайнерські рішення і технології виготовлення