Мангали з металу своїми руками. Розміри та фото готових виробів

Як зробити металевий мангал власноруч


Як зробити мангали з металу своїми руками. Фото конструкції та креслення

 

Мангали з металу своїми руками. Розміри та фото готових виробів

 

Незамінними помічниками в приватному будинку або на дачній ділянці є мангали з металу своїми руками. Розміри, фото закінчених жаровень, наведені в цій статті, допоможуть впоратися з їх облаштуванням самостійно. Подібні вироби досить часто використовуються при проведенні свят на природі, однак щоб зрозуміти, який пристрій необхідно, потрібно розібратися в їх різновидах. Готові креслення мангала з металу з розміром короба і опор можна використовувати в роботі як зразок.

Найпростіший варіант мангала з металу своїми руками розміри та фото якого наведені нижче, є звичайним прямокутним «акваріумом» на ніжках. В його основу засипаються вугілля, за рахунок яких і створюється жар. Однак існує безліч сучасних зразків, які принципово відрізняються від стандартного. Вони більш вдосконалені і красиві.

Як зробити мангали з металу своїми руками

Можна виділити кілька варіантів виготовлення мангалів:

 • стаціонарний. Досить масивна конструкція, найчастіше встановлюється на жорстку основу. Металеві мангали можуть стати цікавим і в той же час красивим елементом дизайну ділянки. Тому на підтвердження і фото мангалів з коптильнею з металу своїми руками (креслення таких моделей можна знайти в інтернеті). Сучасні умільці запропонують різні форми подібних виробів, з яких можна буде вибрати оригінальний варіант для домашнього використання. Він прослужить довгі роки;

стаціонарний мангал

 • переносний. Основною відмінністю таких конструкцій є їх компактність і те що він розбірний. Вони значно менші за вагою, ніж їх стаціонарні побратими, і можуть легко поміститися в багажнику автомобіля. Єдиним мінусом портативних мангалів можна вважати недовговічність. Їх виготовляють з більш тонких металевих листів, щоб зменшити загальну масу. Занадто тонкий матеріал часто деформується і прогорає;

переносний мангал

 • пересувний. Зазвичай це досить великі конструкції, часто нерозбірного типу, додатково обладнані коліщатками для зручності переміщення по ділянці. Часто прикрашають кованими елементами такі мангали з металу своїми руками. Розміри, фото таких виробів досить різноманітні і серед великого набору варіантів можна вибрати найбільш підходящий.

пересувний мангал

Окремо варто відзначити електричний мангал. Для зручності користувачів в ньому передбачено автоматичне обертання шампурів. На такий жаровні м’ясо прожарюється рівномірно. Існують і повністю електричні екземпляри, на яких замість вугілля використовуються нагріваються спіралі.

Креслення мангала з бочки з електро-вертелом

Креслення мангала з бочки з електро-вертелом

Найпростіший похідний мангал з металу своїми руками. Фото, креслення

Найпростіший і легкий у виготовленні переносний мангал представляє собою дві невеликі стійки у вигляді літери «П» з металу, які встромляють у землю. Природно, місця під вугілля в ньому немає, їх розташовують на землі безпосередньо між стійками.

Його мінуси:

 • маленька висота не дозволяє смажити м’ясо стоячи;
 • відкритий простір — досить велика втрата жару.
Найпростіший похідний мангал

Найпростіший похідний мангал

Такий виріб можна легко взяти в піший похід. Він займає мало місця і поміститься навіть в рюкзак. Для його виготовлення потрібні два уголка, довжина яких буде дорівнює довжині мангала, а також чотири металеві стійки і деталі для кріплення конструкції. Фото мангала з металу демонструє простоту такого пристосування.

Корисна порада! Для стандартного мангала зазвичай використовують металевий лист товщиною близько 2 мм. Чим більше товщина, тим довговічніше буде конструкція, тому деякі майстри використовують метал товщиною 5 мм.

 

 

Конструкція найпростішого похідного мангала

Конструкція найпростішого похідного мангала

Нерозбірний мангал з металу виготовлений власноруч. Креслення, фото

Нескладно зібрати стаціонарний мангал з металу своїми руками. Для створення найпростішої прямокутної жаровні потрібно:

Читайте також: Як зробити коптильню своїми руками

 • сталевий лист;
 • арматура або уголки для стійок;
 • болгарка з відповідним каменем;
 • дриль;
 • газо- або електрозварювальний апарат.
Крок 1: зварювання корпусу і ніжок мангала

Крок 1: зварювання корпусу і ніжок мангала

Попередньо варто підготувати креслення майбутньої конструкції. Тут потрібно передбачити висоту готового виробу, його ширину і довжину, відзначити відстані між перфораційними прорізами, а також знаходження фасок для шампурів. Стандартна відстань між вентиляційними щілинами в мангалі з металу своїми руками становить 7-8 см, їх влаштовують приблизно на такій же відстані від дна конструкції. Кількість фасок залежить від того, скільки шампурів планується використовувати. Стандартне їх число — 8.

Крок 2: створення додаткової знімної підставки для мангалу

Крок 2: створення додаткової знімної підставки для мангалу

Мангали з металу своїми руками: креслення і фото. Покрокова інструкція виготовлення

Як зробити своїми руками мангали з металу? Креслення, схеми, фото, відео-матеріали, наявні в інтернеті, можуть стати прикладом для самостійного виготовлення якісного і довговічного виробу. Розміри мангала з металу вибирають індивідуально, розраховуючи на бажану кількість шампурів в одній закладці:

 • На металі відзначають кордону стінок і дно майбутнього виробу.
 • За проведеними лініями розрізають лист.
 • Перфораційний отвір виконується дрилем.
 • Прорізають фаски на верхніх краях довгих стінок.
 • Всі деталі з’єднуються зварюванням.
 • Ніжки загострюють знизу, зрізавши болгаркою кут.
 • Приварюють стійки до короба.
Крок 3: мангал зі знімною підставкою зроблений своїми руками

Крок 3: мангал зі знімною підставкою зроблений своїми руками

Корисна порада! Ніжки мангала можна виконати із прутів. Для цього у верхній їх частині нарізають різьбу, а на дно короба приварюють підходящі за розміром гайки. Непогано справляються з навантаженням стійки з уголка, що з’єднуються з основною конструкцією за допомогою болтів. Їх при необхідності можна відкрутити.

Крок: 4 використання мангала для приготування їжі

Крок: 4 використання мангала для приготування їжі

Розбірні мангали з металу своїми руками. Розміри, фото

Не потрібно використовувати зварювальний апарат для створення мангала з металу своїми руками. Креслення, фото подібних виробів підкажуть, як правильно зібрати конструкцію. Оптимальний розмір короба майбутньої конструкції становить 70х30 см. При розрізанні металевого листа залишають близько 4 см на стики. На стінках виконують невеликі прорізи і згинають листи таким чином, щоб можна було зістикувати кути і дно конструкції. На кожній деталі, в тому числі і на ніжках, висвердлюють отвори під шурупи.

Конструкція розбірного мангала

Конструкція розбірного мангала

Такий мангал легко збирається і розбирається, тому його легко брати з собою на природу. Установка подібної жаровні займе всього кілька хвилин.

Корисна порада! Якщо деталі конструкції з’єднати меблевими обважуваннями, то виконаний своїми руками мангал з металу можна буде складати після закінчення готування.

Металевий мангал з навісом

Металевий мангал з навісом

Оригінальні ідеї мангалів

Досить легко виготовити шашличницю зі звичайної металевої бочки. Готовий мангал може бути в двох варіантах: з кришкою і без. Для цього бочку розрізають на дві нерівні частини, менша з яких буде служити кришкою. Краї отриманих металевих форм ретельно зачищають від задирок і обрізків. До нижньої частини, призначеної для смаження, приварюють ніжки з уголків або тонкої труби. Виконують вентиляційні отвори, а до країв стінок приварюють невеликі полички. На них зручно класти грати для смаження, а також шампура.

Мангал зроблений своїми руками з бочки

Мангал зроблений своїми руками з бочки

Верхню меншу частину теж обварюють по краях уголком, на обидві частини кріплять петлі і з’єднують конструкцію воєдино. Досить легко зробити коптильню з такого мангала з металу своїми руками. Фото, розміри подібних виробів допоможуть самостійно зібрати необхідну конструкцію для будинку.

Оригінальний мангал-барбекю

Оригінальний мангал-барбекю

Непогано виглядають мангали з елементами ковки. Часто їх обладнають додатковими пристосуваннями:

 • полками;
 • підставками;
 • коліщатками.
Кований мангал у вигляді карети

Кований мангал у вигляді карети

Сучасні майстри-дизайнери створюють воістину унікальні конструкції для смаження у вигляді піратських скринь, невеликих автомобілів або паровозів. Їх прикрашають кованими візерунками або квітами. Подібні мангали стануть прекрасними елементами декору будь-якого дачного або прибудинкової ділянки.

Приклади креативних саморобних мангалів

Приклади креативних саморобних мангалів

Захист від корозії

Будь-який металевий виріб необхідно захистити від корозії. Для забарвлення зазвичай використовують спеціалізовані розчини, стійкі до великого жару. Існують і інші способи захисту. В результаті подібного процесу на металевому листі з’являється абсолютно чорна плівка, що захищає виріб від високої температури.

Відео: Як зробити мангал з металу своїми руками

У цьому матеріалі ми ознайомили Вас з інформацією про те як же зробити мангал з металу своїми руками. Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як зробити металевий мангал власноруч. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Мангали з металу своїми руками. Розміри та фото готових виробів