Характеристика пристрою і принцип роботи зварювальної маски Хамелеон

Зварювальна маска Хамелеон - ціна та відгуки в Україні


Зварювальна маска Хамелеон: види зварювальної маски, огляд, відгуки та ціна на xpert.com.u

 

Характеристика пристрою і принцип роботи зварювальної маски Хамелеон

 

Неважливо, де проходить зварювання металоконструкції — в приватному гаражі або в цеху на заводі, на першому місці має бути безпека працівника. Крім спецодягу і засобів захисту дихальних шляхів, необхідно подбати про очі. Запобігти їх пошкодженню — важливе завдання, безпосередньо впливає на самопочуття, подальшу працездатність людини. У цьому допомагають спеціальні маски, які фіксуються на голові. Не варто нехтувати захисними засобами, адже наслідки бувають дуже болючі, походи до лікаря або витрати в аптеці гарантовані. В цій статті я розповім вам все про сучасні зварювальні шоломи, як вони влаштовані і на що звертати увагу при виборі, щоб не потрапити в халепу. Ви дізнаєтеся, як працює маска хамелеон і чому краще вибрати саме її, якщо хочете зберегти своє здоров’я при зварюванні металів.

Види зварювальних захисних масок Хамелеон

Розрізняють побутові та професійні захисні маски. У домашніх умовах зварювальні роботи нетривалі, нечасті. В основному, люди купують найпростіші, дешеві засоби захисту, не заглиблюючись в їх характеристиками і цільове призначення. Побутових моделей повно у китайських виробників. Відразу хочу попередити, що при професійному використанні недорогих моделей ви можете зіткнутися з такими явищами як неприємний запах при нагріванні через те, що низькоякісний пластик при тривалому використанні може негативно впливає на здоров’я людини.

Види зварювальних щитків Хамелеон

Крім цього, у дешевих моделей будуть дуже прості регулювання, а елемент живлення замінити не можна (хоча його вистачає на пару років роботи). Незважаючи на те, що для професійних робіт якість повністю не підходить, але для домашніх, періодичних робіт — це якраз саме воно. А завдяки доступній ціні популярність цих виробів з Китаю дуже висока. Іншасправа професійна зварювальний маска Хамелеон, до якої висуваються високі вимоги. Її купують для тривалої роботи в цеху, на будівництві тощо, тому вона повинна повністю відповідати вимогам, бути безпечною, комфортною. Важливо відзначити, що швидкість спрацьовування набагато швидше, зважаючи на велику кількість світлофільтрів, що містяться в головному захисному елементі. Це стосується професійних європейських і китайських виробів. А ще пластик дорогих моделей не смердить при високих температурах, тому не шкодить зварнику.

 

 

Конструкція та особливості маски Хамелеон

Пристрій зварювального маски хамелеон складається з чотирьох основних елементів:

  • Пластиковий корпус. Сучасні маски виготовляють з пресованої пластмаси. Раніше для цих цілей використовували щільну шкіру, але сьогодні такий варіант був би дуже витратним при виробництві, занадто дорогим задоволенням для зварників;
  • Блок управління з затемненням. Він може бути повністю автоматичним, фіксованим, регульованим ручним. Працює від змінних батарейок або сонячної батареї. Три основних параметра регулювання, які він робить: ступінь і період затемнення, а також чутливість (швидкість реагування на сигнал сенсорів);

Конструкція та особливості маски Хамелеон

  • Захисне скло. Звичайні моделі (НЕ Хамелеони) оснащені шматком тонованого скла, який захищає очі від інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання. По завершенню маніпуляції воно залишається незмінним, тому майстру потрібно підняти захист, щоб побачити чи правильно все зроблено. Маска для зварювання Хамелеон оснащена світлофільтрами, що міняють колір. Автоматичне затемнення робить зварювання набагато комфортніше. Фільтр надійно схований за склом, тому захищений від пошкоджень. Саме скло можна замінити при необхідності;
  • Кріплення для голови. Відповідає за фіксацію шолома. Багато моделей позбавлені м’яких вставок, тому без додаткової шапки на голову дуже швидко з’являється дискомфорт, довго працювати з ними не рекомендується. Кріплення з м’якими накладками набагато зручніше при виконанні тривалих маніпуляцій.
Акумуляторні дрилі-шуруповерти — це, мабуть, чи не єдиний тип інструментів, який за популярністю залишає далеко позаду мережеві аналоги. Вони є в лінійках практично всіх виробників, причому пропонуються як в побутовому, так і в професійному виконанні і в безлічі різновидів. Огляд нових моделей шуруповертів Bosch серій GSR і GSB Professional ви можете знайти в нашій статті.

Принцип дії маски Хамелеон

Маска Хамелеон спрацьовує від сильного спалаху завдяки світлофільтрів, які миттєво затемнюють простір перед очима зварника, а потім освітлюють його для гарної видимості. Чим більше світлових фільтрів, тим швидше буде реакція, надійніше захист. Такий підхід характерний для продукції європейського виробництва, яка проходить суворий контроль, згідно прийнятих норм і стандартів.

Принцип дії маски Хамелеон

Скло з автоматичними світлофільтрами — це оптимальний варіант для роботи в таких складних умовах, як зварювання металоконструкцій. Часті, різкі відблиски сильно впливають на очі, а постійне смикання захисту для перевірки роботи або виконання шва стомлює майстра.

Блок управління хамелеона реагує на яскраві світлові спалахи, самостійно вибирає оптимальний рівень затемнення, його тривалість.Завдяки цьому не потрібно постійно опускати щиток або перекидати його назад, а значить менше страждає шия і голова працівника. Відрегулювати налаштування можна вручну, адже все залежить від уподобань чи фізичних особливостей конкретної людини. Принцип роботи говорить про те, що маска хамелеон — це найкраще рішення для захисту органів зору.

Важливо! Після використання маску і скло слід обережно протерти чистою ганчіркою. Зберігати щиток потрібно в затіненому місці при нормальній температурі. Дотримання цих простих правил продовжить термін служби зварювального шлему.

Підводячи підсумок, хочу ще раз звернути вашу увагу на переваги «Хамелеон»:

  • надійний захист від випромінювань завдяки плівковим світлофільтрів, які розташовані шарами; щоб перевірити результат роботи не потрібно знімати шолом, адже віконце освітлюється, видимість стає відмінною;
  • рідкокристалічний фільтр миттєво реагує на запалення дуги.

Ціна від 390 грн.

З маскою-хамелеоном ви завжди захищені. Питання в тому, за скільки і яку купувати дуже особисте. Ціни різні, від найнижчих до «європейських». Моя мета донести до вас цінність здоров’я, розповісти про те, що пропонують виробники на сучасному ринку. Сподіваюся, що стаття була вам корисна. Розумних вам покупок!

Відео: 5 переваг використання маски Хамелеон

Ще більше корисної інформації про інструменти для вашого дому ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Характеристика пристрою і принцип роботи зварювальної маски Хамелеон