Матіола: вирощування, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Основні правила посадки квітки матіоли


Квітка матіола

 

 

Ті, кому хоч раз доводилося вирощувати матіолу, особливо відзначають її ніжний вид, чудовий аромат, що з’являється у вечірній час, тривале цвітіння і, що особливо важливо, простий догляд. Якщо ви вирішили прикрасити свою земельну ділянку такою чарівною квіткою, як матіола, то в цій статті буде описано, як вирощування матіолу з насіння, коли садити і як доглядати за нею.

На дачах, в садах і на присадибних ділянках вирощується два види матіоли:

• Сива, відома також як левкой.

Матіола левкой

               Матіола левкой (сива)

• Дворога, прозвана в народі нічною фіалкою.

Нічна фіалка

             Матіола дворога (нічна фіалка)

За зовнішнім виглядом левкой перевершує нічну фіалку. Обидва різновиди виділяють приємний аромат, але у матіоли дворогій він особливо глибокий.

Матіола — етапи вирощування в домашніх умовах

Як підготовити насіння матіоли? Насіння матіоли досягають повної зрілості лише під зиму. Саме тоді настає час зрізати стручки, щоб розвісити їх в сухому і теплому місці для просушування. Тільки коли стручки стануть зовсім сухими, можна вилучити з них насіння для обробки і посадки. Замочіть їх у розчині марганцівки на 30 хвилин для знезараження. Так молоді рослини будуть захищені від хвороб.

Чи потрібно вирощувати розсаду матіоли? Вирощувати нічну фіалку розсадним способом не рекомендують, так як вона погано переносить пікіровку. А ось левкой зазвичай вирощують саме через розсаду.

 

 

вирощування розсади матіоли

Коли садити матіоли? Посадку насіння матіоли дворогій у відкритий ґрунт здійснюють в квітні. Легкий мороз, до -5 º С, рослині не страшний. У південних регіонах можлива посадка на зиму — в листопаді. Розсаду матіоли сивий починають вирощувати в кінці лютого або на початку березня. Її також можна посадити відразу у відкритий ґрунт. Щоб домогтися безперервного цвітіння, садити матіоли можна в декілька етапів з перервою в 10-15 днів.

Читайте також: Фіалка кімнатна догляд та розмноження

Які особливості вирощування розсади матіоли? Насіння левкой садять відразу в окремі стаканчики, наповнені сумішшю дернової землі з піском (3/1). До проростання насіння температуру повітря підтримують на рівні 15 ° С, а після цього знижують до 10ºС. Прохолодне повітря не дасть паросткам витягуватися і вона виросте більш міцною. Садити розсаду у відкритий ґрунт можна вже в кінці квітня. Головне, щоб не передбачалися великі заморозки. Між кущами слід дотримуватися відстань в 15-20 см.

Розсада матіоли

Розсаду можна висаджувати у відкритий ґрунт в кінці квітня

Як посадити насіння у відкритий ґрунт? Перед посадкою дрібні насіння квітки змішують з піском. Появи паростків варто очікувати через тиждень, а цвітіння почнеться через місяць або два. Коли пагони наростять по 3 листочка, необхідно зробити проріджування, залишивши між ними відстань 15-20 см.

Як забезпечити оптимальний догляд за матіолою? Квітка вимоглива до сонячного світла, не любить застою вологи. При плануванні весняної посадки, восени необхідно перекопати і удобрити ґрунт. Не рекомендується вибирати під посадку матіоли ділянку, де до цього росли культури хрестоцвітих сімейства (наприклад, капуста). Регулярний помірний полив, добриво, розпушування, боротьба з бур’янами — цей стандартний набір заходів по догляду за багатьма культурами, потрібний і матіоли. Вирощувати її не дуже клопітка справа.

Матіола: вирощування і догляд

Садити і вирощувати матіоли — це просто!

Ви будете нескінченно щасливі, коли на вашій ділянці зацвіте красуня матіола. Вирощування з насіння, коли садити насіння в ґрунт і на розсаду — все це вам тепер відомо. Уміло застосовуйте отримані знання самі і вчіть того ж інших. Оточуйте себе красою і приємними ароматами, тим більше що це так просто!

Відео: Квітка Матіола — правильна посадка та догляд

Рекомендуємо переглянути на нашому сайті незмінні рубрики про садівництво та про квітникарство, де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу.

 

Матіола: вирощування, посадка та догляд у відкритому ґрунті