Мідний купорос, застосування в садівництві

Використання мідного купоросу в саду


Мідний купорос застосування в садівництві

 

Мідний купорос, застосування в садівництві

 

Застосовуємо мідний купорос в саду

Мідний купорос (мідь сірчанокисла). Він являє собою 98-й порошок або яскраво-сині кристали, які розчиняються в рідині. Мідний купорос застосування в садівництві — це досить унікальне добриво, яке з успіхом використовується не тільки в садово-городніх роботах а й у тваринництві. Вирощування курчат також буде проходити продуктивніше, якщо використовувати розчин мідного купоросу в помірних дозах. Але сьогодні ми поговоримо, про те, як можна за допомогою цього добрива домогтися підвищення врожайності, і позбавити рослини від грибкових і вірусних захворювань.

Мідний купорос з металом вступає в реакцію, що призводить до утворення сульфату заліза, при цьому відбувається утворення вільної міді. З цієї причини його розчини в оцинкованих і металевих ємкостях приходять в непридатність вкриваючись плівкою червоної міді. У пластикових ємкостях обмежень у термінах зберігання немає. Отруйна речовина. Десять грам цієї речовини є смертельно небезпечною для людини дозою. Один-два грами прийнятих всередину становлять небезпеку для здоров’я. Речовина високо стійка в ґрунті, представляючи небезпеку для ґрунтової фауни. У тому числі для мікрофлори і черв’яків.

Мідний купорос застосування в садівництві навесні

Ця речовина має значну фунгіцидну активність проти великої кількості збудників бактеріальних і грибкових захворювань, що залишаються на відкритих поверхнях ґрунту. Але в той же момент він має і фітонцидні властивості. З цієї причини обмежується його використання в період росту рослин. Використовувати мідний купорос для обробки плодових дерев краще у весняний період. Водний розчин препарату допоможе позбутися зимуючої стадії грибків, розташованих на відкритих ділянках рослин.

 

 

Ця речовина застосовується для обприскування фруктових і плодово -ягідних рослин, таких як вишня, груша, яблуня, персик, абрикос, аґрус, смородина, слива, черешня. Але обприскування розчином необхідно проводити в період до появи листочків. Препарат береться з розрахунком 8-15 кілограм на 1 гектар.

Мідний купорос застосування в садівництві влітку

1% -м розчином мідного купоросу лікують кореневу систему саджанців, видаливши попередньо нарости кореневого раку. Коріння тримають 5 хвилин в розчині, потім прополіскують холодною водою. При появі ознак грибкових захворювань, можна застосовувати бордоську рідину для обприскування рослин.

Застосування розчину мідного купоросу

Мідний купорос та застосування його в садівництві відіграє важливу роль у процесі:
• Виготовлення бордоської суміші і Бурунді.
• Контролю над грибковими захворюваннями.
• Насичення ґрунту при дефіциті міді.
• Лікування тварин при нестачі міді.
• Стимуляція росту в процесі відгодівлі курчат і свиней.

Для виготовлення бордоської суміші необхідно змішати гашене вапно 1 кг, мідний купорос-1 кг, 100 літрів води. При такому співвідношенні компонентів вийде 1- відсоткова бордоска суміш. Всі складові розводяться окремо, і тільки потім змішуються.

Для виготовлення суміші Бурунді слід в 50 літрах води розвести 1 кілограм мідного купоросу. Також в 50 літрів води розводять 125 кілограм соди (0,5 кілограма кальцинованої соди). Далі, додаємо соду в купорос, постійно помішуючи, доводимо до однорідної маси. Така суміш допомагає боротися з грибковими хворобами рослин. У профілактичних цілях можна застосовувати 1-2 рази на місяць.

При нестачі міді в організмі тварин, після проведеного обстеження, проводять лікування ґрунтів, на яких пасуться ці тварини. На 1 гектар використовують від 5 до 10 кілограм. Можна застосовувати корми, у складі яких присутня мідь.

Можливо, вирощування курчат і свиней з використанням мідного купоросу. Для стимуляції апетиту і прискорення зростання в раціон курчат і свиней додають 0,1 відсоток мідного купоросу. У більшості випадків мідний купорос здатний допомогти при недокрів’ї, проносі і зараженні глистами, але не варто забувати, що великі дози купоросу смертельно небезпечні для тварин.

Збагачення міддю ґрунту

Дефіцит міді в землі, встановлюється за допомогою аналізу або діагностики. Якщо існує необхідність навесні, перед початком посівних робіт, потрібно на 1 гектар ґрунту внести 50 кілограм сульфату міді. Можна розпорошувати на молоді пагони злакових рослин розчин мідного купоросу (750 грам на 400-2000 літрів води) на 1 гектар ґрунту. Внесення проводять 1 раз в 10 років, а розпорошення можна повторювати щороку.

Відео: Обробка дерев і чагарників мідним купоросом

Необхідно пам’ятати, що в процесі роботи з розчином мідного купоросу слід дотримуватися техніки безпеки і правил особистої гігієни. Після закінчення роботи, потрібно промити милом обличчя і руки, і прополоскати рот водою. Як бачите, мідний купорос застосування в садівництві, дуже і дуже корисно, використовуйте його в своїх цілях і результати не змусять вас чекати!

 

Мідний купорос, застосування в садівництві