Мінеральні добрива для картоплі

Які мінеральні добрива для картоплі


Мінеральні добрива для картоплі - внесенням мінеральних добрив

 

Мінеральні добрива для картоплі

 

Оптимальне забезпечення посадок картоплі поживними речовинами — важлива передумова отримання високих врожаїв хорошої якості. На базі численних результатів досліджень і опублікованих даних вдалося встановити взаємозв’язок між внесенням мінеральних добрив, урожаєм і якістю картоплі.

Фосфорні і калійні добрива для картоплі

Вплив фосфорних і калійних добрив на врожайність картоплі в значній мірі залежить від забезпеченості грунту цими речовинами. У той же час фосфор і калій позитивно відбиваються на найважливіших якісних ознаках картоплі, тому рясне основне добриво завжди дає хороші результати.

З усіх мінеральних добрив на особливу увагу заслуговує фосфорна кислота. Рясне забезпечення садових ґрунтів фосфором відповідно до даних аналізів грунту сприяє підвищенню вмісту крохмалю в бульбах, прискоренню дозрівання і поліпшення лежкості картоплі; крім того, слабшає ураженість вірусними хворобами і створюється передумова для внесення високих доз азоту.

Фосфорні і калійні добрива для картоплі

Очевидна висока потреба картоплі в калії. На ґрунтах з низьким вмістом калію кожен кілограм калію дає прибавку врожаю в розмірі 20 кг бульб. При удобренні картоплі виняткове значення має форма зв’язування калію в ґрунті. З побічних компонентів калійних солей особливо несприятливі для рослин іони натрію і хлору. Під їх дією подовжуються терміни дозрівання, посилюється ураженість вірусними хворобами, знижується вміст крохмалю в бульбах. При вирощуванні картоплі рекомендується використовувати тільки високовідсоткові солі калію.

Калійні добрива, що містять хлор, вносять в більш зв’язкові ґрунти вже восени, щоб забезпечити часткове вимивання хлору і натрію. Найбільш придатна для картоплі калійна селітра, у якій максимальний вміст хлору становить лише 2,5%. Фосфорні і калійні добрива під ранню картоплю слід вносити восени, перед перекопуванням.

На ділянках з піщаними ґрунтами або там, де внесення фосфорних і калійних добрив неможливо провести в осінній період, їх розкидають перед посадкою картоплі, використовуючи суперфосфат як джерело фосфору і калійну селітру як джерело калію. Незадовго перед внесенням добрива можна змішати з обраним азотним добривом, крім сечовини і піаскофана грюн. Це дозволяє дати повне добриво за один прийом. Інші калійні добрива з високим вмістом калію в таких випадках розкидають за 4 тижні до посадки ранньої картоплі.

 

 

Азотні добрива для картоплі

Азотні добрива для картоплі

Роль азоту як важливого фактора врожайності в картоплярстві широко відомий: 1 кг чистого азоту дає в середньому збільшення врожаю в розмірі 80-90 кг. Тому максимальні прирости врожаю отримують за рахунок підвищення доз азоту. Широкомасштабні і багаторічні дослідження показали, що 12-15 г азоту / м2 в середньому по всіх сортах забезпечують формування врожаю в розмірі не менше 3 кг / м2.

Подальше збільшення норм азотних добрив чинить негативний вплив на якісні параметри картоплі. Так, при дозі близько 20 г азоту / м2 в залежності від інших агротехнічних факторів і властивостей сорту деякі ознаки картоплі, що визначають його виробничу цінність, змінюються і призводять до незворотних погіршенням якості врожаю.

Добриво азотом необхідно вносити у відповідності з попереднім основним добривом. Виходячи з забезпеченості грунту фосфором і калієм. Дефіцит фосфору викликає фізіологічний надлишок азоту. При достатній кількості фосфорної кислоти може створитися відносний дефіцит азоту отже, його дозу можна підвищити. Багате постачання садових ґрунтів фосфором і калієм створює в результаті важливу основу для правильного використання азоту без побоювань за зниження якості врожаю.

Читайте також: Як підвищити врожайність картоплі

Нарешті, норма внесення азоту визначається і відповідним сортом. Якщо раніше брали за загальне правило, що азоту потрібно тим більше, чим коротше вегетаційний період сорту, то в даний час всі сорти картоплі диференційовані за потребою в цьому елементі.

Які мінеральні добрива для картоплі

З урахуванням взаємозв’язків між величиною доз азотних добрив і основними показниками якості необхідно вносити таку кількість азоту, щоб отримувати відповідні врожаї без зниження якості бульб. Для ранньої картоплі на садових ділянках виявилося доцільним внесення 14 г азоту / м2 при добриві підстилковим гноєм з розрахунком 3-4 кг / м2 і зрошенням.

Якщо зрошення картоплі провести не можна, необхідно з встановленого показника відняти показник кількості азоту на 1 м2, внесеного з підстилковим гноєм, встановлений з урахуванням ступеня використання цього елемента.

При добриві азотом столової картоплі більш пізніх груп скоростиглості (середньоранні та середньопізні) рекомендується вносити 12 г азоту / м2.

При цьому слід враховувати, що зі збільшенням доз азоту подовжується період дозрівання рослин. Форма азотне добриво має менше значення для формування врожаю, а також його якості, що доведено досвідченим шляхом.

добрива для картоплі

На ґрунтах з нейтральною або лужною реакцією перевагу віддають сірчанокислого амонію, а на кислих ґрунтах, як правило, збільшення врожаю стимулює аміачна селітра. Сечовина також придатна для добрива столової картоплі. І все ж при її вирощуванні перевага віддається селітрі і чистим азотних добрив. Час внесення азоту в значній мірі визначає подальшу якість врожаю і швидкість дозрівання бульб. Кращі результати дає внесення азоту при посадці, щоб уникнути затримки дозрівання. За досвідченим даними, дробове внесення азоту переваг не дає.

Азотне добриво слід розкидати по досить просохлому ґрунті безпосередньо на приготовані восени переорані або перекопані грядки і добре змішати з ґрунтом залізними граблями або іншим садовим знаряддям. Відразу ж після цього проводять відповідну підготовку грядок і висаджують картоплю.

Читайте також: Підготовка картоплі до посадки

При використанні комплексних добрив під ранню картоплю потрібно віддавати перевагу формам, що містить мало хлору або взагалі не містить його. Дози комплексних добрив в г / м2 розраховують виходячи з потреб ранньої картоплі в азоті відповідно процентним вмістом його в обраній формі добрива.

Сечовину або піафоскан грюн як азотні добрива під ранню картоплю можна змішувати з сірчанокислим калієм або вносити в чистому вигляді. Дуже важливо, щоб закладення граблями, мотикою або ручним культиватором було проведено відразу ж після їх внесення, особливо на всіх типах піщаних ґрунтів. Це дозволяє уникнути втрат поживних речовин.

Відео: Які добрива вносити для картоплі

На цьому наша стаття «Мінеральні добрива для картоплі — внесенням мінеральних добрив» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Мінеральні добрива для картоплі