Місячний календар на вересень — перелік робіт на ділянці, в допомогу садівникові й городникові

Таблиця - що та коли садити за місячним посівним календарем у вересні 2022 року


Місячний посівний календар на вересень 2022 року для садовода і городника: Городні роботи у вересні за календарем посівів

 

 

У перший місяць осені в самому розпалі збирання врожаю, плавно переходить до підготовки саду та городу до зими, і тут Місячний посівний календар на вересень 2022 року для садовода і городника як не можна до речі, щоб підказати, коли і що краще зробити.

Робота в саду та на городі у вересні за місячним календарем

Початок осені — це перехідний період між збиранням врожаю і висівом озимих, крім того, в цей час треба обрізати і білити дерева і чагарники, щоб планомірно підготувати їх до холодів. Посилено триває боротьба з шкідниками і хворобами, тим більше що останні в осінній сезон особливо загострюються у дозріваючих плодів. Єдине, що можна перестати робити — це підкладати добрива на грядки, а також обприскувати ті культури, урожай з яких збиратиметься через 3 тижні.

Календар на вересень дуже зручний тим, що буквально по днях розписує всі роботи, які рекомендуються на той чи інший момент часу. Це особливо підходить тим, хто любить у всьому порядок і планує свої дії наперед. Крім того, так буде ціліший і посадковий матеріал, розвиток надземної і кореневої частини якого безпосередньо пов’язана з місячними фазами. Зростаючий місяць благотворно впливає на стебла і листя, а регресний — на корені, цибулини і бульби, це можна помітити, спостерігаючи за календарем садівника-городника на вересень.

 

 

Місячний посівний календар на вересень 2022 року для садівника і огородника — таблиця

Число місяцяфази МісяцяРекомендації для городника і садівника
01,02ЗростаючийПерші дні вересня починаються з прибирання всіх культур, особливо коренеплодів на зберігання, проводяться кореневі і позакореневе підживлення, дерева обробляються від шкідників і хвороб, заготовлюються черешки. Початок осені відповідний момент посадити суницю, саджанці плодових дерев і ягідних кущів. Санітарну і формуючу обрізку, а також прищипу в ці дні робити не рекомендується. 1 вересня — день Фекли Свекольниці. Тут місячний і народний календар сходяться. Заготовлюються на зиму коренеплоди, як червоні, так і білі.
03,04ЗростаючийСприятливі дні для розпушування грунту, обприскування дерев і стрижки газону. А ось посадка, посів, підживлення і полив в ці дні не проводиться. Всі сили віддаються збору врожаю на зберігання і заготівлі насіння всіх культур. 3 вересня на Тадея день збирали льон. Народна прикмета свідчить, якщо на Тадея ясна погода з чистим небом, то бути теплу ще місяць.
05ЗростаючийП’ятий день осені сприятливий для посадки сидератних культур на добриво грунту, пересадки рослин, поливу, розпушування та збору плодів. При наявності часу і сил можна заготовити черешки для щеплень, зробити прищипу. Обрізку і обробку рослин від шкідників в цей день проводити не рекомендується. 5 вересня збирають достиглі на болотах брусницю та овес. За народною прикметою, якщо журавлі летять в цей час в теплі краї — чекайте незабаром зими.
06Повний місяцьВідмовтеся в цей день від проведення посіву, посадки, прищіпки та щеплення культур, а також поливу, обрізки і підживлення рослин комплексними добривами. Проріджування сходів і розпушування — досить. 6 вересня — Євтихій Тихий. Якщо в цей день пройде дощ, то буде суха осінь і хороший урожай на наступний рік.
07УбуваючийСприятливий день для пересадки і поливу рослин, розпушування грунту, збору плодів і віджимання з них соку. 7 вересня можна провести заготівлю живців. Утримайтеся від обрізки та обробки культур від шкідників і хвороб.
08,09УбуваючийУ ці вересневі дні займіться проріджуванням сходів, обробки саду від шкідників, прибиранням на зберігання коренеплодів і картоплі. Додатково можна зібрати достиглі плоди, провести консервацію і заготовити сушку на зиму. Не рекомендується пікірувати розсаду, проводити полив, підживлення, пересадку і обрізання культурних рослин. 9 вересня по народним календарем — час збирати горобину.
10,11УбуваючийДруга декада вересня розпочнеться з посадки озимого часнику, плодових і декоративних дерев (кущів), цибулинних квітів. Триває збирання культур на зберігання. Сприятливими ці дні будуть для поливу, щеплення і заготовки на зиму різними способами (консервування, віджимання соку, сушка плодів). При бажанні проводиться обрізка дерев і чагарників, а ось з розпушуванням в прикореневій зоні варто бути обережними.
12,13УбуваючийПрибираємо коренеплоди і картоплю на зберігання, сіємо садову суницю і займаємося іншими агротехнічними заходами: обприскуємо сад від шкідників і хвороб, рихлимо грунт, прополюємо грядки від бур’янів і стрижемо газон. Сушка плодів, варіння варення, консервування та заготівля живців тривають.
14,15УбуваючийПочніть день з посадки декоративно-листяних рослин, підживлення, закладки компосту, щеплення, розпушування і поливу. До перелічених обов’язків додайте посадку плодових дерев і ягідних кущів, пересадку і обрізання кімнатних культур. Вечір присвятіть консервації, приготування солінь, сушки і віджимання соку. Розподіліть роботу рівномірно, прибирання коренеплодів і обробку саду хімікатами відкладіть на інші дні. 14 вересня розпочинається бабине літо.
16,17УбуваючийСередина місяця сприятлива для консервацій, закруток на зиму, солінь і квашеної капусти, віджимання соку і висушування плодів на зиму. При бажанні можна зайнятися садом: прополоти грядки, обробити рослини від шкідників і грибкових хвороб, пересадити кімнатні культури з потужною кореневою системою в більш просторі горщики, посадити декоративні дерева, чагарники і зайнятися формуванням крони. Остерігайтеся в ці дні поливу, обрізки рослин і внесення підгодівлі. 17 вересня на Неопалиму Купину копають цибулю.
18,19УбуваючийСлушна нагода для ділення багаторічних рослин, внесення добрив і посадки суниці садової. Сприятливі дні і для поливу. Продовжуємо прибирати з полів коренеплоди і картоплю, рихлити ґрунт, полоти грядки і закладати компост. Обрізку рослин робити не рекомендується. 18 вересня день Захарія і Єлизавети. Придивіться до горобини. Достаток ягід — вісник дощової осені, а жовтий листяний убір — до морозної зими.
20МолодикСкасуйте в цей день всі важливі справи, посадку, полив, посів і підгодівлю садових культур. Сприятливим день буде для розпушування, проріджування сходів і обприскування від шкідників і хвороб. 20 вересня — Луків день. Придивіться до зібраного цибулевого врожаю. Якщо на ній багато лушпиння — чекайте сильних морозів.
21, 22ЗростаючийДля любителів троянд початок останньої декади вересня — дуже вдалий час. Також дні будуть сприятливими для посіву сідератних культур, розпушування, зрізання квітів, внесення золи під смородину. При необхідності проведіть полив і стрижку газону, утримайтеся від щеплення і обприскування рослин.
23,24ЗростаючийДні сприятливі для посадки агрусу, троянд і шипшини. Відповідний період для рясного поливу чагарників і плодових дерев перед зимою, внесення добрив. Якщо ви ще не встигли посадити плодові дерева і ягідні чагарники, прибрати надземні плоди на зберігання і обробити сад від шкідників, рекомендуємо зараз зробити це. А ось прибирання картоплі, цибулевих культур, розподіл бульбових, перенесіть на інші дні місяця. 23 вересня — заготовляють горобину. Нею прикрашають будинок, роблять квас, компоти і наливки.
25–27ЗростаючийСприятливий час для посадки у відкритий грунт саджанців плодових і ягідних дерев (кущів), проведення сушки плодів і консервації. При необхідності проводиться посів сидератів і стрижка газону. Полив і обрізка рослин не рекомендується.
28,29ЗростаючийПрисвятіть час внесення кореневих і позакореневих підживлень, заготівлі живців, обробці саду від грибкових хвороб і шкідників. Посадіть саджанці плодових дерев, що залишилися і ягідних кущів. Не проводьте обрізку. 29 вересня закінчувалися приготування заготовок на зиму. Гадали на погоду, якщо вона не волога — зима буде м’яка, вдарить грім — чекати зими малосніжною.
30ЗростаючийВ останній день вересня проходить прибирання на насіння, перекопування грунту і обробка саду. Посів, полив і позакореневе підживлення не рекомендуються. 30 вересня вітають жінок зі світовими іменами — Віра, Надія і Любов.

Робота в саду та на городі у вересні за місячним календарем

Зміна літа восени проходить майже непомітно, якщо не брати до уваги починаюче пожовтіння листя. Тому у вересні доведеться продовжувати все те, що рекомендував місячний посівний календар городника і садівника на серпень, просто ці роботи триватимуть на вересень. Першочерговим, звичайно, буде збір урожаю, зокрема, в першій половині місяця потрібно закінчити прибирання помідорів, кабачків і патисонів.

Також до них приєднаються в сараї, чекаючи сортування, гарбузи і огірки. Активно складується в цей же період капуста, а в ящики обережно вкладається ріпчаста цибуля для підготовки на зиму. У вересні можна виконувати осінню посадку саджанців дерев в саду, підготувавши і удобривши гумусом ями. Якщо ви робите заготовку дернової землі, оптимальний час для цього — середина вересня, поки стоять ясні дні, в цей же час потрібно зібрати ярий часник, щоб у другій половині місяця посіяти озимий посадковий матеріал.

Потім підходить пора отримання від землі врожаю картоплі, що займе у вас не менше тижня. В саду саме час збирати листя, просушувати і упаковувати його у мішки, щоб в жовтні було чим прикрити від заморозків багаторічні рослини. Під корою дерев не зайве пошукати кокони плодожорки, які слід прибрати і спалити. Від поливу поступово можна відмовлятися, це рекомендує і Місячний посівний календар на вересень 2022 року для садовода і городника.

Місячний посівний календар на вересень 2022 року для садівника і огородника - таблиця

Народні прикмети на перший місяць осені

У багатьох випадках вам може допомогти календар городника на вересень, але ось передбачити погоду він не може. Зате з цим успішно справляються помічені народом прикмети. Наприклад, основним прогнозом вважається спостереження за погодою в перший місяць осені: чим він сухіше, тим пізніше можна очікувати приходу зими. 1 вересня колись присвятили Семену-літопроводцю, в цю дату починається бабине літо, яке закінчиться через 2 тижні.

Кажуть, що якщо цей період буде сухим, то далі осінь буде мокра, якщо ж буде дощовим, то жовтень і листопад будуть більше радувати ясними днями. Також слід стежити за кількістю павутини — її велика кількість пророкує осінь без дощів і дуже холодну зиму.

Рекомендуємо переглянути: Місячний посівний календар для садівника і городника

6 вересня в народі пророкують Михайлівські заморозки, і справді, вночі цієї дати може різко похолодати. Тільки 11 числа, на Федору, літо повністю йде. 18 вересня присвячено Аріні, кажуть, що якщо в цей день буде помічений відліт журавлів, то в подальшому на Покрову, тобто 1 жовтня, слід очікувати заморозків. Зрозуміло, похолодань місячний календар квітникаря на вересень не передбачить. Найточніший прогноз погоди завжди можна було зробити за прикметами 20 числа, на Афанасія. Якщо в цей день з’являється туман, і на вулиці тепло, а між будинками видно летить павутину, осінь буде ясна, і перший сніг можна очікувати не скоро.

Однак основні передбачення робляться за напрямком вітру: якщо він дме із заходу — до дощів, з півдня — дні будуть теплі, з півночі — близько заморозки, а зі сходу — на гарну погоду. На 25 число припадає день, присвячений Сергію — особливо важливо стежити за погодою, якщо вона ясна, буде такою ще три тижні, і стільки ж триватимуть опади, якщо піде дощ. Логічно, що в негоду на місячно-посівної календар, складений на вересень, годі й орієнтуватися.

Відео: Місячний календар на вересень 2022 року для садовода і городника

Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Місячний календар на вересень - перелік робіт на ділянці, в допомогу садівникові й городникові