Місячний календар посадок на березень 2022 року для садівника і городника

Календар сівби за Місяцем для городника і садовода на березень


Місячний календар для садівника і городника на травень - клопоти в розпалі

 

Місячний календар посадок на березень 2022 року для садівника і городника

 

З настанням весни, холода відступають неохоче, але повітря вже нагрівається, земля звільняється від снігу, і саме час для садівника використовувати місячний посівний календар на березень для планування догляду за ділянкою.

Як квітникарям використовувати місячний посівний календар на березень?

Якщо ви не особливо прагнете садити плодоносні культури, за відсутністю часу на догляд за ними, і віддаєте перевагу квітам на підвіконні і біля будинку — це не означає, що холодний сезон відведено для відпочинку. Навіть якщо уваги вимагають всього кілька горщиків з кімнатними рослинами і дві-три клумби в саду під вікнами, ви вже волею-неволею виконуєте ряд робіт, обробляючи землю або висіваючи насіння на розсаду. А значить, не буде зайвим з початком весни заглянути в місячний календар квітникаря на березень.

Для садівника, який не перший рік доглядає за квітами, не секрет, що при зростаючому місяці рослини відгукуються на культивацію, полив і добриво краще, ніж при убуваючому, коли навпаки, кращі результати дає обрізування. Причина в тому, що на зростаючий місяць соки піднімаються до верхівок рослин, а на спадаючий розвивається коріння. Тому посадковий матеріал буде міцнішим і здоровішим, якщо насіння квітів висаджувати в грунт саме до повного місяця, але це не відноситься до цибулинкових квітів, ними займатися краще на регресний місяць, як рекомендує місячний календар на березень 2022.

Як квітникарям використовувати місячний посівний календар на березень

Що радить календар садівника на березень?

З настанням весни роботи для садівника на ділянці додається, хоча сніг ще не зійшов, і навіть часом трапляються морози. Але соки в деревах вже прийшли в рух, сніжний наст стає пухким, і саме час допомогти сонцю розтоплювати його, розкидавши попіл, який потім стане відмінним добривом. Крім того, як радить місячний посадковий календар садівника і городника на березень, з настанням відлиги потрібно струсити з гілок дерев сніг (бажано зібравши його  в бочки), який, підтанувши, стає важчим. Тала вода з нейтральним pН балансом дуже корисна рослинам, тому не буде зайвим запасти її побільше для поливу майбутніх посадок.

У березні час перестати ущільнювати сніг біля коріння дерев, а навпаки, у час відлиги потрібно стежити, щоб у воронках (кільцевих канавках) навколо стовбурів дерев не застоювалася тала вода. Незважаючи на всю її корисність, від надлишку вологи на штамбах (нижніх частинах стовбурів) може з’явитися гниль, що буде катастрофою для садівника. Якщо десь стовбури і гілки тріснули від морозу, то такі рани потрібно обробити садовим варом до того, як соки почнуть активно підніматися від коренів. І, звичайно, місячно-посівний календар на березень нагадає вам про обрізку плодово-ягідних культур.

Радимо прочитати: Посівний календар огородника на 2022 рік — таблиця з датами посіву

 

 

Корисна порада! Птахи — кращі помічники садівника в боротьбі з шкідниками, тому вже в березні варто підготувати шпаківні і синичники, встановивши їх на високих жердинах.

Місячний посівний календар для садівника і городника на кожен день березня 2022 року

Число місяцяФаза МісяцяРекомендації для городника и садівника
01ЗростаючийПочинаємо місяць з підготовки грядки під першу розсаду і внесення кореневих підгодівель.
02, 03ЗростаючийВиконуємо посів на розсаду салатних культур: зеленої цибулі, петрушки, кінзи і селери.
04ЗростаючийПродовжуємо висаджувати розсаду. Цей день буде сприятливим для солодкого перцю, баклажанів, кабачків, патісонів і гарбуза.
05ЗростаючийДень вважається несприятливим для посіву, так як місяць переходить в першу чверть. Присвятіть день прибиранню старого листя і дрібним роботам по саду.
06-09Зростаючий6 і 9 березня продовжуємо посадку зеленої цибулі, селери, кропу, кінзи і петрушки, а 8 і 9 березня приділяємо увагу кабачкам, патісонам і гарбузам. Для кращих сходів культур, проведіть розпушування і рясний полив грунту.
10, 11ЗростаючийУ ці дні займіться посадкою плодових дерев і кущів: груш, абрикос, персиків, сливи, вишні, яблуні, агрусу, смородини. Внесіть комплексні підгодівлі.
12Повний МісяцьДень вважається несприятливим для посадки і пересадки будь-яких садових культур. Займіться прополкою грядок, обробкою саду від шкідників і обрізанням старих гілок.
13, 14УбуваючийЯкщо ви не встигли посадити пасльонові в перших числах березня, радимо зробити це зараз і висадити потрібну кількість грядок солодкого перцю та баклажанів.
15, 16УбуваючийНастав момент для посадки коренеплодів. Сприятливими ці дні будуть для редиски, редьки і дайкона.

Выдео: Місячний посівний календар на 2022 рік

17УбуваючийВиділяємо цілий день для посадки цибулі на ріпку. Готуємо борозни і посівний матеріал різних сортів.
18УбуваючийЗнову можна зайнятися посівом редиски, редьки і дайкона.
19-21УбуваючийНарівні з солодким перцем і баклажаном ці дні будуть сприятливі для посадки томатів, білоголової та цвітної капусти. 20 березня місяць переходить в останню чверть.
22УбуваючийСприятливий день для продовження посадки ранніх коренеплодів: редису, редьки і дайкона.
23, 24УбуваючийПрисвятіть ці дні санітарній обрізці дерев, повторній обробці саду від шкідників і прополюванню грядок.
25УбуваючийВиконуємо посадку на розсаду томатів, кольорової і білокачанної капусти. Також можна зайнятися прополкою, мульчуванням грунту і боротьбою зі шкідниками.
26, 27УбуваючийЩе одні сприятливі дні для посадки цибулі на ріпку.
28Молодий МісяцьЯк і 12 березня, не плануйте важливих справ, відкладіть посадку і пересадку садових культур.  Крім прополки грядок, видалення старих гілок і боротьби з шкідниками, займіться внесенням органічних добрив під корінь і прищипкою овочевих пасинків. Сприятливим цей день буде для живцювання.
29-31ЗростаючийОстанні дні місяця будуть насиченими. Висаджуємо томати, солодкий перець, білокачанну і цвітну капусту, цибулю на ріпку, гвоздику і лілії, плодові дерева і чагарники. Проводимо підгодівлю під корінь, рясний полив і щеплення.

Календар городника на березень — роботи буде багато

У цю пору непогано б прибрати сніг в міжряддях, щоб талій воді було куди стікати з грядок. Які ж ще роботи рекомендує місячний посівний календар на березень? Їх досить багато, зокрема, більшість насіння квітів на розсаду висіваються в спеціальні контейнери на початку березня. Грядки з багаторічними рослинами потрібно присипати попелом, а краще — шаром торфу, що забезпечить прискорене «пробудження» рослин, головне — накрити зверху плівкою.

Місячний календар посадок на березень 2022 року для садівника і городника

Крім іншого, місячний календар городника на березень радить з середини місяця почати дезінфекцію та планомірну інспекцію стану теплиць, з тим, щоб вони були готові до «прийому» розсади. Оглядайте садові дерева на предмет наявності лишайників і, виявивши їх, обробляйте 7-10% розчином мідного купоросу, змішаного в пропорції 1 чайна ложка на 100 мл води. Після обприскування або обробки лишайники відпадуть самі дня через 2-3.

Календар городника на березень - роботи буде багато

На цьому наша стаття «Місячний посівний календар на березень 2022 року» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Місячний календар посадок на березень 2022 року для садівника і городника