Посівний календар за Місяцем на лютий 2022 року

Місячний посівний календар городника і садовода на 2022 рік (Україна)


Місячний посівний календар на лютий 2021 року

 

 

Третій місяць зими вважається найсуворішим, про це згадують народні казки і нагадують метеорологи. Однак, як стверджує посівний календар, лютий — це час догляду за тепличними рослинами і висадки розсади. Сьогодні ми надамо вам місячний посівний календар на лютий 2022 року для того, щоб ви змогли визначити для себе найкращий день для посіву насіння різних рослин.

Чи потрібен посівний календар на лютий

Кожна дитина може підказати своїм батькам-садівникам, що лютий — найпохмуріший і найсуворіший з зимових братів-місяців, і краще в цей час сидіти вдома, в теплі. Однак власники заміських ділянок знають, що віз потрібно готувати взимку, тобто, іншими словами, багато робіт в холодний сезон зроблять вагомий внесок для врожайності в теплих місяцях.

Ніхто не відміняв парників і теплиць, де рослини можуть плодоносити круглий рік, звичайно, якщо це багаторічні культури. А дбайливі господарі в цей період починають готувати розсаду, адже наближається весна. Втім, і вдома буде більш ніж достатньо справ, якщо на підвіконнях стоять квіти, а десь і ящики з кропом, кінзою та цибулькою.

Радимо прочитати: Посівний календар огородника на 2022 рік — таблиця з датами посіву

Місячний посівний календар на лютий підкаже сприятливі дні для розпушування ґрунту і внесення добрив, для пересадки, а також час, коли краще просто поливати рослини.

Місячний посівний календар на лютий 2022 року для садівника і городника

Число місяцяФаза МісяцяРекомендовані роботи в саду і на городі
1 лютогоЗростаючийУ цей день краще всього підготувати горщики і ящики для висадки кімнатних рослин, змішавши ґрунт, уклавши на дно дренажний шар і, при необхідності, налаштувавши крапельний полив. Посадку ж краще перенести на іншу дату. Також можна зайнятися добривами, які потрібно робити протягом декількох днів.
2 лютогоЗростаючийКультивуємо ґрунт в ящиках на підвіконні і в теплицях, удобрюємо і поливаємо ґрунт. Сьогодні також слід ретельно підготуватися до можливої в кінці зими відлиги, через яку можуть з’явитися ранні сходи — для них обов’язково знадобиться укриття. Ні в якому разі не слід починати висадку розсади, відкладіть на іншу дату.
3 лютогоЗростаючийМожна зайнятися підготовкою розсади до майбутньої висадки, шляхом пересаджування разом із земляною грудкою в окремі ємності-контейнери. Те ж саме можна здійснити і з дорослими кімнатними рослинами, підготувавши для них більш об’ємні горщики
4 лютогоЗростаючийПересаджуємо в ящики і горщики гарно квітнучі культури. Також можна переносити в ґрунт в теплицю розсаду овочів і сіяти їх насіння. В саду займіться скиданням снігу з гілок дерев в прикореневе коло, куди бажано нагорнути товстіший наст.
5 лютогоЗростаючийСьогодні можна почати планомірне знищення шкідників на ділянці шляхом обприскування і обкурювання ділянок з посадками. Також бажано оглянути теплиці на предмет проникли туди комах. Якщо збираєтеся найближчим часом сіяти насіння на розсаду, тоді вже час збагачувати насіння за допомогою пестицидів.
6 лютогоЗростаючийЗайміться позакореневою підгодівлею в саду і в теплицях, можна також додати поживних речовин на поверхню ґрунту в квіткові горщики на підвіконні. Відповідний день для ревізії в посівному матеріалі, огляньте насіння, перевірте, чи у відповідних умовах вони зберігаються, чи не з’явилася цвіль.

 

 

 

7 лютогоЗростаючийЦей день варто присвятити посіву зелені, використовуваної для салатів. Зокрема, хороший результат дасть підготовка ріпчастої цибулі для отримання з неї зелені (це можна робити як в кімнаті на підвіконні, так і в теплиці). Постарайтеся не перестаратися з поливом, він повинен бути сьогодні помірним. Крім іншого, можна зайнятися обрізанням дерев і чагарників.
8 лютогоЗростаючийЯкщо настала відлига, зараз саме хороший  час для догляду за ґрунтом на ділянці: проведіть культивацію, внесіть добрива, в тому числі і органіку, особливо якщо ґрунт бідний. Хороший день для посіву огірків в теплицях.
9 лютогоЗростаючийСьогодні беремося за посів і пересадку кімнатних і тепличних культур, рихлимо ґрунт в ящиках на підвіконні. Однак слід проявити крайню обережність, працюючи з інвентарем для обробки ґрунту: коріння рослин в цей день дуже чутливе до пошкоджень. З тієї ж причини варто зайнятися прополкою: бур’ян після неї вже не відросте.
10 лютогоЗростаючийСаме час зайнятися видаленням засохлих і хворих гілок на деревах і чагарниках, також не забороняється спилювати в саду стовбури і корчувати коріння, головне – це не пошкодити в цей час сусідні культури, оскільки вони будуть довго і важко відновлюватися. Гарний час для удобрювання ґрунту
11 лютогоПовний МісяцьЦей день краще присвятити прибиранню в саду, якщо досить тепло. Якщо ж все навколо заметено снігом, то можна зайнятися його згрібанням в прикореневі кола дерев. Проведіть ревізію інвентарю, щоб знайти і усунути несправності інструментів, зробіть запаси добрив. Посадка і пересадка рослин не рекомендується.
12 лютогоУбуваючийУ цей день краще всього зайнятися внесенням в ґрунт добрив, а також зайнятися позакореневою та листовою підгодівлею. Також буде не зайвим провести планомірну боротьбу зі шкідниками та профілактику хвороб рослин, шляхом обприскування і обкурювання. Посадку краще відкласти на інший час.
13 лютогоУбуваючийОгляньте льох і комори чи не з’явилася вогкість, і чи сприятливі умови для зберігання запасів, включаючи плоди. Також варто зайнятися підготовкою насіння до сівби, формуйте крони дерев у саду, проводьте культивацію ґрунту. А ось полив варто стримати, велика кількість вологи сьогодні піде рослинам на шкоду.
14 лютогоУбуваючийЦя дата сприяє посіву однорічних квітів. Також можна почати садити на розсаду насіння солодкого перцю, огірків, салату, баклажанів і зелені, яка використовується для приготування їжі. Полив стримайте, щоб не пошкодити тепличні і кімнатні культури.
15 лютогоУбуваючийЗбираємо і сушимо тепличні і кімнатні, лікарські рослини, в цей день вони найбільш корисні. Можна сіяти дрібні коренеплоди. Посадка на розсаду і безпосередньо в теплиці проводьте обережно, дотримуючись усіх правил, інакше сходи будуть поганими. Займіться позакореневим додаванням мінеральної підгодівлі.
16 лютогоУбуваючийСьогодні продовжуємо сіяти на розсаду огірки, баклажани і солодкий перець. На цей раз приступаємо заодно до висіву в теплиці і на підвіконні насіння багаторічних декоративних культур. У поливі рослини можна не обмежувати, але й занадто заливати не варто.
17 лютогоУбуваючийПродовжуємо сіяти багаторічники, також цей день підходить для посадки дрібних коренеплодів. Місяць сьогодні сприяє обрізуванню кімнатних і тепличних квіток, деякі з яких (з лікарських культур) можна засушити. Займіться культивацією і аерацією ґрунту в горщиках і в теплиці.
18 лютогоУбуваючийПочніть робити ґрунтові суміші для майбутнього посіву на розсаду, насичуючи їх органічними добривами і знезаражуючи. Внесіть прикореневу підгодівлю для вже висаджених в теплицю кімнатним рослинам, займіться їх поливом. Можна сіяти багаторічні квіти і солодкий перець.
19 лютогоУбуваючийУважно огляньте насіння, підготовлене для посадки в поточному році, переберіть його і відокремте зіпсоване. Перевірте, в яких умовах зберігається посадковий матеріал. Кімнатним рослинам в цей день потрібно приділити максимум уваги, особливо якщо стоїть ясна погода – не тримайте довго квіти під прямими сонячними променями.
20 лютогоУбуваючийСадимо кімнатні однорічні культури, також сіємо тепличні рослини на розсаду, зокрема — дрібні коренеплоди. У лікарських посадках обрізаємо і сушимо квітки. Бажано в цей день провести очистку надземних частин рослин від висохлого листя і пагонів.
21 лютогоУбуваючийПродовжуємо сіяти однорічні декоративні культури в кімнаті і в теплицях, а також видаляти відсохлі частини вже зростаючих рослин. Підживлення відкладіть на інше число. Крім іншого, рекомендуємо оглянути і відремонтувати садовий інвентар.
22 лютогоУбуваючийЗробіть ґрунтові суміші для майбутніх посадок, які слід виконати тільки в наступні дні. На це число посів овочевих культур не плануйте, виняток можна зробити тільки для дрібних коренеплодів. Можна також пересаджувати в теплицю розсаду. Також допускається посадка багаторічних квітів.
23 лютогоУбуваючийВ цей день рекомендується особливо обережний догляд за кімнатними та тепличними рослинами, а також садовими культурами. Обрізка і прищіпка небажані, так само як не варто допускати будь-яких інших пошкоджень пагонів – це дуже великий ризик утворення інфекції. Зате можна садити насіння однорічних декоративних кімнатних і тепличних культур, а також огірки, баклажани і солодкий перець в парниках.
24 лютогоУбуваючийСьогодні краще обережно обробляти ґрунт, не торкаючись рослин, оскільки вони будуть дуже чутливі до щонайменших пошкоджень. З цієї ж причини саме час оголосити війну бур’янам, їх можна буде викорінити досить легко. Можна замочити насіння для майбутньої посадки.
25 лютогоУбуваючийНа це число також не плануйте роботи з надземними частинами кімнатних і тепличних культур — пошкодження можуть згубно позначитися на життєздатності рослин. Підготуйте посадковий матеріал на наступні дні, знезаразивши і замочивши його. Займіться боротьбою зі шкідниками, шляхом обприскування і обкурювання.
26 лютогоМолодий МісяцьЧи не найкращий день для будь-яких посадок, тому рекомендуємо продовжити боротьбу зі шкідниками в теплиці, а якщо настала відлига, то і в саду. Також не зайвим буде прибрати торішнє опале листя, якщо зійшов сніговий шар з землі. Організуйте рослинам в теплиці і на підвіконнях рясний полив.
27 лютогоЗростаючийМожна зайнятися посівом однорічних і багаторічних квітів, придатної в їжу зелені, баклажанів і томатів. Хороший результат дасть рясне зрошення вже наявних посадок, а також внесення підгодівлі. Обрізку краще відкласти: сьогодні вона може тільки нашкодити рослинам.
28 лютогоЗростаючийЧудовий день для поливу і підгодівлі — коріння посилено вбирає вологу і разом з нею поживні елементи. Обрізку і прищіпку краще не робити, надземні частини рослин дуже вразливі після молодого місяця. З цієї ж причини відкладіть на інший день і пересадку. Буде незайвим проводити прибирання ділянки.

 Що порадить місячний посівний календар на лютий садівнику?

На ділянці обов’язково потрібно стежити за сніговим покривом. Лютий не дарма в народі називали снежень, сильні вітри піднімають сніг в повітря, позбавляючи землю її зимового покривала, і промерзання ґрунту значно збільшується. Тому навколо стовбурів дерев вкрай важливо збільшувати товщину насту, ущільнювати замети, зберігаючи тепло в глибині ґрунту, біля коріння.

Багато господарів знають, що місячний календар садівника і городника на лютий надає свободу дій: все, що не відкидається, як неприйнятне на той чи інший день, — цілком допустимо. В останній місяць зими можна зайнятися обрізанням дерев, поки вони ще сплять, покривати спили варом, а коли вони підсохнуть — обмотувати бинтами або білою матерією від сонячного випромінювання. Від мишей, які гризуть кору, просочуємо гасом і розкидаємо навколо стовбурів торф або попіл.

Посівний календар за Місяцем на лютий 2022 року

Як використовувати місячний посівний календар на лютий 2022

У другій половині останнього місяця зими починаються відлиги, що чергуються з морозами, в цей час підталий сніг сковується крижаним панциром, який потрібно пробивати над багаторічними рослинами. Також місячно-посівний календар на лютий рекомендує підготовку живців, якщо вони не вселяють надій — саме час зрізати нові, обернути поліетиленом і укласти під товщу снігу.

Якщо сніг здуло з грядок, де перечікують холоду озимі, слід укласти на ґрунт лапник або засипати землю товстим шаром торфу.

Як вже було сказано, в лютому починаються відлиги, що чергуються з сильними морозами. Замерзлий в цей час сніговий наст перекриває доступ повітря до ґрунту, а прихованим під снігом багаторічним  рослинам потрібен кисень. Тому в ті дні, коли місячний посадковий календар квітникаря на лютий рекомендує утриматися від роботи в саду, варто зайнятися розламуванням крижаної кірки в міжряддях.

Відео: Місячний посівний календар на лютий місяць 2022 року. Найкращі поради

На цьому наша стаття «Місячний посівний календар на лютий 2022 року» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Посівний календар за Місяцем на лютий 2022 року