Морозостійкий сорт винограду Амурський — вирощування в домашніх умовах

Амурски сорта винограда, фото та опис


Морозостійкий сорт винограду Амурський: фото амурского сорта

 

Морозостійкий сорт винограду Амурський - вирощування в домашніх умовах

 

Виноград — це культура, яка має безліч сортів. Виноград росте не тільки для отримання плодів, але і для декоративної функції. Однак в більшості випадків поєднуються обидві функції. Сорт Амурський — найкращий варіант. Даний виноград популярний серед багатьох садівників.

Варто відзначити, що сорт Амурський вивели селекціонери. Родом виноград з Китаю, з Далекого Сходу. Зовнішній вигляд нагадує ліани. Грони рихлі. Якщо поблизу зростання винограду є якась споруда, то виноград тут же на неї підіймається. Трапляються ситуації, коли рослина піднімається до тридцяти метрів вгору. Стовбур може досягати 20 сантиметрів в діаметрі. Висока швидкість утворення пагонів — характерна риса сорту Амурський. За один рік виноград збільшується до 250 сантиметрів. Якщо інші сорти погано переносять пересадку і обрізання, то сорт Амурський не боїться таких процедур.

фото амурского сорта винограду

Примітно, що даний сорт відмінно переносить морози до 40 градусів. Ось чому виноград Амурський отримує безліч позитивних відгуків у садівників.

На ліанах утворюються досить великі листи. В розмаху вони досягають 30 сантиметрів. На початку травня починає цвісти Амурський сорт. Квіти мають дрібні суцвіття жовтого кольору.

Читайте також: Виноград Ізабелла — посадка і догляд

 

 

Спочатку їх вид непоказний, зате запах — приголомшливий. Ягоди сорту досягають в діаметрі 15 міліметрів. Шкірочка товста, м’якоть досить солодка. У деяких видах Амурського винограду вміст цукру досягає 24 відсотків. Грона досить великі. З плодів можна варити компоти, соки та джеми.

Морозостійкий сорт винограду Амурський

Розмноження Амурського винограду

Розмножують Амурський виноград трьома способами: насінням, живцюванням або відводами. Розмноження починається восени. Як тільки збирається виноград, відразу ж можна садити кісточки. Однак тільки через п’ять років виноград, вирощений з насіння, почне цвісти.

Для того щоб виноград добре розвивався і плодоносив, йому необхідно до 70 сантиметрів опадів в рік. Якщо опадів мало, то виноград потрібно додатково поливати. Всі сорти Амурського винограду мають високу врожайність. Лоза визріває паралельно з плодами.

Читайте також: Як укрити молодий кущ винограду на зиму

Застосування винограду сорту Амурський досить різноманітне. Перш за все, ягоди вживають в сирому вигляді. Відмінні виходять соки, вина і компоти, а також джеми. У деяких ситуаціях можна спостерігати, як цей сорт висаджують як декоративну рослину.

Виноград амурський: опис сорту і фото

Існує дуже багато сортів Амурського винограду. Отже, розглянемо деякі з них:

Амурський прорив — це сорт, який росте дуже швидко. Плоди дозрівають в середині серпня. Ягоди мають рожевий колір, смак дуже солодкий. З даного сорту готують смачні соки і вина.

Виноград амурський: опис сорту і фото

Агат Донський — це сорт, який дає самі смачні та поживні ягоди. Ягоди мають овальну форму. Примітно, що Агат Донський — стійкий до різних захворювань і морозів.

Агат Донський

Скажемо відразу, що це далеко не всі сорти від виду Амурський. Ми розповіли лише найсмачніші і великі види. Для того щоб виноград розвивався добре, давав багато плодів, потрібно правильно за ним доглядати.

Садити рослину на дачі своїми руками потрібно на сонячній стороні. Найкраще висаджувати виноград в кислі і пухкі грунту. Обов’язково потрібно поливати рослину.

 

Морозостійкий сорт винограду Амурський - вирощування в домашніх умовах